Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg nem állatkínzás és...

Ez tényleg nem állatkínzás és csak én reagálom túl? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy barátom nagyon rendes meg minden tényleg szimpatikus lány. Akkor viszont teljesen ledöbbentem amikor megmondta hogy sose viszik sétáltatni a kutyájukat. Mondtam neki hogy nem tudja hogy ez állatkínzás? Mire úgy nézett rám mint a ma született bárány és megkérdezte hogy miért lenne az? Szerintem ez igen is állatkínzás és nem tudom hogy csak én reagálom e túl vagy semmi gond nincs azzal a kijelentésemmel hogy ez állatkínzás.Légyszíves segítsetek.
2011. júl. 23. 15:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem állatkínzás. Lehet nincs ideje vagy akármi más oka lehet! És ha nagy az udvaruk? Szokott a kutyával játszani?
2011. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kéne vinni, de azért nem állatkínás. Mi paneban lakunk és mégis van, hogy úgy sikerül, hogy nem tudjuk vinni. Egyszerűen vannak napok, mikor nem jut rá idő. Olyankor csak 3-4 egészségügyi séta van. Nem hiszem, hogy ettől kínlódna a kutyám. De az elég baj, hogy sose viszik, de azért nem kínzás. Kicsit másképp állj hozzá. Mondd a barátnődnek, hogy vigyétek el együtt sétálni a kutyát, milyen jó móka lesz, a kutyának is jót tesz. De ha leteremted, hogy állatkínzás, akkor persze, hogy atz mondja, hogy dehogy az, és nem viszi.
2011. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor viszont gond, ha állatorvoshoz sem fogja tudni elvinni emiatt. Egy kutya, amelyik nem szokta meg a pórázt, nagyon nehezen kezelhető az első néhány pórázos séta alkalmával.

De hamar megszokják, én is jártam már úgy, hogy kiskorában elmulasztottam a sétát, aztán meg már annyira félt a póráztól, nyakörvtől, hogy kész kínszenvedés volt vele menni. Végül erőt vettem magamon, és 5 éves korukban megtanítottam őket sétálni, azóta imádják, voltunk kocsikázni is, Duna-parton, stb...Sajnos viszont van olyan kutya, aki annyira antiszoc lesz emiatt, hogy végig feszült marad séta során, na azzal katasztrófa ha szembejön egy kutya, garantált a verekedés. Kiegyensúlyozottabb kutyát viszont simán meg lehet tanítani sétálni 5 éves korában is. Első 2 alkalommal kínszenvedés lesz, utána meg öröm.

Szóval az állatorvos miatt nagyon fontos lenne, ha tudnának pórázon menni.

2011. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!