Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra meghalt a kölyökkutyánk. Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

4 hónapos spánielünk tegnap egyik pillanatról a másikra meghalt. Reggel még játszottunk, evett szépen, sőt még 2kor is kiszaladt az utcára a szomszéd kutyához, alig bírtam elkapni. Hazajött a párom és mondja hogy olyan furi a kutyus, és tényleg, szegény nem találta a helyét, csak mászkált a házban vagy ült és minket nézett. Furán vette a levegőt, olyan szörcsögő hangon. Elvittük az állatorvoshoz, még ott se volt nagyobb baj, csak az a kis furi hang. Bementünk a dokihoz, felraktuk az asztalra és elkezdett eszeveszetten köhögni, majd mikor lenyugodott akkor ez a szörcsögő hang. Doki megvizsgálta (csak lájtosan, meghallgatta a gyomrát, szívét, torkát), azt mondta szerinte ödéma és beadott neki 5 injekciót. A kutya még utána is mászkált az asztalon összevissza. Doki újfent megvizsgálta a szívét, azt mondta furcsa, nagyon szaporán ver, lefektette és azt mondta bead egy injekciót vénásan is. A kutya feküdt elkezdte furcsán venni a levegőt, és rá 5 percre meghalt. A doki szerint tuti ödéma, de azt nem tudja mitől, szerinte bolhacsípéstől is kialakulhatott.


Nem akarom az orvost bántani, csak egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy a kutyus aki reggel még velem szaladgált, játszott, az estére meghalt. Legalább ha lettek volna valami jelei hogy baj van. Azóta csak sírok, próbálok rájönni hol rontottam el, mi lehetett a baj. Hogy a francba lehet egy ilyet feldolgozni? Annyira hiányzik a kis dög.


2011. júl. 27. 10:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem az orvost kéne hibáztatni,nem valószínű,hogy ő hibázott.Hibáztatni csak téged lehet,hogy egy szaporítótól vettél kutyát,és mivel kereslet volt a kölykökre,újabb és újabb almokat fog lehozni,lesz egy csomó beteg kölyök.

A fajtamentőknél érdeklődj,ott egészséges,ellenőrzött idegrendszerű,normális kutyát kapsz.Igaz,nem kölykök,de még sok szép éved lehet egy ilyen kutyával.

2011. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Akartuk boncoltatni, fel is hívtuk az állatorvosunkat, mert ő csinált régen ilyet, de nyaral és azt mondta ilyet csak Pesten és Debrecenben csinálnak csak. Addig meg nézzem szegényt? Eltemettük a kertben jó mélyre, ültetek majd oda virágokat és szépen körberakom kövekkel, bár most apósom azon izgul, hogy fel fognak minket jelenteni, mert a kutyát le kell adni és nem szabad eltemetni itthon.
2011. júl. 27. 12:03
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem az orvost hibáztatom (persze tegnap még őt, de elmúlt), hanem magamat, hogy nem vettem észre hogy baj van. Unom ezt a szaporítós szöveget.. aki újdonsült kutyatulajdonos, az nem tudja mit és hogyan kellene tennie, és fogalma sincs arról, hogy honnan szabad vásárolni kutyust. Aztán persze aki törődik a kutyával az nagyon hamar rájön utánaolvasva hogy szaporítótól nem szabad kutyust venni de amikor már nálad van szegény akkor mit csinálj vele? Dobd el magadtól mert nem tk-s? Mindenből tanul az ember.
2011. júl. 27. 12:08
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi tényleg mindenkinek. Ha egyszer lesz kutyánk, akkor vagy tk-s lesz, vagy pedig fajtamentőktől hozunk el egyet, de az még nem most lesz.
2011. júl. 27. 12:11
 15/19 anonim válasza:
49%
szia! nagyon sajnálom ami a kutyusoddal történ,részvétem miadta.Még mielött bántanád a ""szaporitót"elmondom,,hogy nem gondolom hogy beteg kutyát vettél.Az már kiderült,volna,.Amikor az én kutyám ilyen tüneteket produkált,.méh,csipte meg,.szerintem a doki igen csak ....de ez az én véleményem.Meg asztán gondolom 4hónapos kutya,,ilyen hirtelen,nem hal meg! Minden betegségnek kell hogy legyen lappangási ideje,.Ez bisztos.És vegyél kutyát!!!!! ez pszhiologia,,,Csak ő tud megvigasztalni,.Egyre figyelj,.ne legyen ugyan olyan mert az elpusztult kutyát fogod mindig keresni benne,.
2011. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Miért kell mindenbe belemagyarázni a szaporító dolgot? Szerintem egyesek külön örülnek, hogy újra egy eset, amit összefüggésbe hozhatnak a körülmények ismerete nélkül azzal, hogy honnan származik a kiskutya. Ha már valamiről negatív véleményt nyilvánítunk, akkor az ne rágalom legyen, hanem támasszuk alá konkrét tényekkel, bizonyítékokkal, másképp nem hiteles.

Ebben az esetben nem tisztázott a kiskutya halálának oka.


Kérdező!

Nagyon sajnálom a kiskutyát, részvétem! Ne okold magad, mindent megtettél. Sajnos az élet ilyen, olykor igazságtalan. Szerintem is kellene egy másik kutyust szerezned, bár nem pótolná az előzőt, de segítene hidd el a mostani lelkiállapotodon!


Néhány éve jó kennelből származó kiskutyám (ára:1,5 havi fizetésem volt) reggel még életvidám eleven kiskutya volt, délben már holtan találtam. Sütkérezés közben elaludt örökre. 7 hónapos volt. Semmi előjele nem volt annak, hogy rosszul lenne. Kit kellett volna okolnom, vádolnom???

2011. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
a miénket elütötte a kocsi és altatni kellett 4 éves volt..reggel még öleltem estére pedig...:'( azóta is sírok..nem tudom mikor múlik el.........
2011. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak épp a tenyésztő garanciát vállal a kiskutyára.Felboncoltatja saját orvosával és ha öröklött probléma miatt halt meg a kutya,visszafizeti a vételárat.Ja és a felmenőket kivonja a tenyésztésből.
2011. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Álmodj királylány! Na persze, így kellene, de a gyakorlat mást mutat sajnos! De még mennyire, hogy mást! Az általad felsorolt kritériumoknak megfelelő tenyésztő ritka, mint a fehér holló. SAJNOS!


Kiállításon a parkolóban fűrészbakhoz kötözött tenyésztő szukája, ráengedve egy másik tenyésztő kanja szerencsétlen kikötözött állatra! Ez Magyarország!

2011. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!