Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő, aki...

Van olyan tenyésztő, aki vágat fület, és farkat is a kölyköknél?

Figyelt kérdés

Szóval, az érdekelne, hogy van-e olyan tenyésztő, aki vágatja a dobermann kölykök fülét? Vagy ezt a gazdának kell megcsináltatni? Úgy tudom, hogy a dobermannál fajta jelleg, a vágott fül, és farok, így nekik lehet csináltatni. Szóval írnátok olyan jó tenyésztőket, akik vágatnak fület? Meg az ár is érdekelne, hogy kb. mennyire számítsak.

Egyébként, már rengeteget olvastam a fajtáról, beszélgetek olyan emberekkel, akik tartanak ilyen kutyát/kutyákat, és egy pár ismerősömnél személyesen is voltak. Kiállításokra rendszerint megyek, de még sose jutottam el odáig, hogy megkérdezzem őket ez ügyben (jó itt lehet röhögni, csak nekem nem természetes, hogy rögtön rátérek erre a témára).

És lenne egy másik kérdésem is. Melyik sport való leginkább a dobermannoknak? Úgy gondoltam, ha már jól haladunk a tanulásban (természetesen kutyasulival is, bár még találnom kell olyat, ahol klikkerrel képeznek, mert nekem ez a legszimpatikusabb módszer, bár szerintem menne itthon is a képzés, és ha nem találok a közelben ilyen helyet, akkor marad az otthoni képzés) kipróbálnám a dog dancing-et is, továbbá szimpatikus még a frizbi is, és az agillity. Melyik a legmegfelelőbb sportág a kutyának? Mert személy szerint én nagyon élvezném mindegyiket, mert osztálytársam kutyáját is én "készítettem fel" a versenyekre, mindent én tanítottam meg nekik... Bár a dog dancing-el még nem próbálkoztam. De ennek a fajtának általában melyik sport a legmegfelelőbb? Gondolom ez egyed függő is, de a Ti kutyáitok (ha van) melyiket szeretik a legjobban? Gondolom, hogy nagy eredményeket nem várhatok el tőlük (pl.: agillity-ben), de nem is akarok :) Csak keresek egy olyan sportot, ami jól megmozgatja a kutyát, és engem is.

Remélem kapok egy pár értelmes választ :)


2011. júl. 29. 16:00
 1/9 Veky ***** válasza:
Én is remélem, hogy kapsz értelmes választ. Manapság ezen az oldalon nagyon nagy ritkaság ez. :)
2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel a fülvágást több hetesen végzik, ezért erre már a gazdánál kerül sor. Emellet azért sem logikus, hogy a tenyésztő csinálja, mert nem biztos, hogy minden gazda akarná, és azt sem tudhatja, hogy a fülvágásnál milyen igényei vannak a gazdának.
2011. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Engem is érdekelnének a válaszok, habár fogadni merek, hogy jön valami nagyokos, hogy állatkínzás...hahaha!
2011. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha dog dancing meg frizbi jár az eszedben, akkro ne akard a farkát levágatni a kutyának, mert kelleni fog neki


[link]

2011. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az én kutyámnak agility, frizbi és a dog dancing is megy farok nélkül (aussie) semmiféle egyensúlyozási problémája nincsen.

A kérdésre a válasz: A farokvágás 4 napos korig történik így azt előre tisztázni kell a tenyésztővel a fülvágás már a gazdinál történik általában. De ha megnézed az idei almokat a tenyésztőknél ott látod, hogy vágják e a farkat.

2011. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vágás ügyben a tenyésztőt kell kérdezni.

Sportnál pedig lehet szinte mindet kipróbálni, amit írtál. Majd kiderül, melyik lesz a kedvenc.

2011. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Akkor, majd megkérdezem a tenyésztőket, hogy ők hol vágatták a fülüket. Nézegettem az idei almokat, és nagyon sok vágott farkú kutyát láttam. Akkor a sportban mindent ki fogok próbálni, hogy kiderüljön, melyik a kedvenc :)
2011. júl. 29. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen megkérném a tenyésztőt, hogy ajánljon egy olyan állatorvost, akiről tudja, hogy jól vág fület, mert egy rosszul levágott fül nagyon elrontja az összképet egy dobinál. Ez általában 8 hetes kor után történik, szóval már az új gazdinak kell gondoskodnia róla. A farkukat szinte minden tenyésztő levágatja pár napos korukban.

A dobermannal leginkább az őrző-védő és engedelmességi sportokban lehet találkozni, ők erre lettek kitenyésztve. Nem azt mondom, hogy az agilityt és a frisbeet nem élveznék, de ezekben a sportokban ne várj nagyon sikereket tőle. A dog-dancinget elkezdheted vele, de az szerintem jobban áll a kisebb, fürgébb kutyáknak(láb közötti szlalomnál egy dobermann könnyen fel tudja borítani a gazdit :).

2011. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp jó állatorvost keresek :) Nem is akarok egyébként nagy sikereket elérni agillity-ben, meg frizbi-ben, csak úgy hobbinak gondoltam. A dog dancing-ben tényleg gondot jelenhet, hogy nagy a termete, de végül is meg lehet oldani :P Igazából a dancing-ben a kutya-gazdi összhang tetszik (ez az agillity-ben is). No meg imádok új trükköket megtanítani, és megtanulni :) Nekem a nagyobb testű kutyák tetszenek, és a dobermann tényleg megfelel számomra, talán ez a fajta felel meg számomra a legjobban. Szóval ilyen apróságok miatt nem fogok másik fajtát választani :)
2011. júl. 29. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!