Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kutyabarátok"! Miért kell...

"Kutyabarátok"! Miért kell egy kutyát tömbházban tartani?

Figyelt kérdés
Én nagyon ellenzem a tömbházi kutyatartást és szívem szerint betiltanám, mivel a kutyatartók 99%-a nem képes betartani az együttélés alapvető normáit sem. A lépcsőházban gyakran póráz és szájkosár nélkül terelgetik az ebeket és minden tiszta kutyaszőr lesz. A lábtörlőm is állandóan tele van kutyaszőrrel. Ha pont találkozok velük a lépcsőházban, sok kutya odajön és szagolgatja a lábamat, én pedig legszívesebben lerúgnám a lépcsőn. Gyakran előfordul, hogy a kutyák a kisebb-nagyobb dolgaikat is a lépcsőházban végzik, a gazdik persze nem takarítanak utánuk. Ugyanez vonatkozik a közterületekre is, nincs már egy négyzetméternyi kutyapiszok-mentes terület, olyan gazdit még nem láttam, aki összeszedte volna kedvence végtermékét. És akkor az éjszakai ugatásról már nem is beszélek. Könyörgöm, aki állatot akar tartani, miért nem költözik kertes házba? Ott nem zavarna senkit a kutyája. De így azt gondolom, hogy a tömbházi kutyatartók magasról tesznek a kulturált együttélésre.
2011. júl. 29. 20:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
79%
Egyenértékű azzal.... Képzeld igen, megmutassam? -.-" Szánalom vagy.
2011. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
84%

Én is lakótelepen lakom.

De.

Legkevésbé zavarnak a kutyák. Az emberek már annál inkább. Üvölteti a tévét, fúr-farag, ordibál, csapkodja az ajtót, eteti a galambokat ami aztán a mi erkélyünkre szarik, szétdobálja a szemetet a folyosón, napi kétszer csengetnek ügynökök és társaik, kiönti az emeletről a moslékot (bár ezt szerencsére csak egy lakó csinálja), nem a kaputelefont használja hanem fütyörészik, és még sorolhatnám.

Irigyellek, hogy a kutyák a legnagyobb problémáid egy lakótelepen.

2011. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
81%

A válasz megírásának időpontja: ma 20:45 :Ott a pont!

Én is lakótelepen lakom , és érdekes, a kutyák ugatása fel sem tűnik , annál inkább az emberek ordítozása a házunk előtt este 11kor. " eee a rák egye ki a beledet" és hasonlók. :)

2011. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
88%
Rossz tapasztalataid vannak. Szerintem a panel kutyások 000000000000.1 százaléka pisilteti be a kutyát a lépcsőházba... Az enyém lent végzi a dolgát, MINDIG felszedem, de képzeld, a részeges szomszédnéni a multkor BEPISILT a lépcsőházba, a sarokba. Napokig kellett szellőztetni, olyan büdös volt. Ez a nő naponta többször is elvisítja magát, bömbölteti a tévét, üvöltözik. A többi szomszéd sem jobb, a tévét mind üvölteti, veszekednek, kiabálnak, kopácsolnak, zajongnak. A gyerekekről ne is beszéljek, akik egész álló nap visítanak a ház előtt. Azt, hogy nekünk kutyánk van, szerintem észre sem veszik, ne nyáladzik, nem hullatja a szőrét, nem pisil be, nem ugat, nem zavar senkit.
2011. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
87%
engem a kutyák abszolút nem zavarnak, ellenben az, hogy egész nyáron csukva van az erkélyajtó, mert nem tudok elaludni akkora zaj van, az ordibálás, hőbölgés, a hülyegyerek a parkba, hogy egyesek azt hiszik, hogy a halálos iramban 6 főszereplői, és futamokat rendeznek az úton, hogy a folyosón lábnyomok vannak a falon... hogy szétbarmolják a liftet, hogy leviszem a kutyát sétálni, és belelép rágóba, köpetbe, hányásba...ezek sokkal jobban bosszantanak! a köztereken használt koton, tampon, betét, szaros pelenka, üvegszilánk, szemét baromi jól mutat valóban! és képzeld, mindig összeszedem a végterméket! a kutyám ápolt, tiszta, oltott és jól nevelt... sokkal kevesebb piszkot csinál, mint az emberszabásúak.. amúgy meg, ha ennyire zavarnak a kutyások, tudok egy pár olyan lakóparkot, ahol házirendbe tiltják a kutyatartást, költözz oda te!!!!
2011. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi erővel a gyerek is éppen olyan idegesítő sőt mikor reggel hazaérek akkor már reggel 8 órakor lent visítoznak és a kedves szülők nem hajlandóak rászólni a neveletlen kölykükre hogy fogja be azt a redvás száját. ÉS arról is annyit hogy akinek nincs pénze kertes házat venni és kutyát szeretne az dögölne meg?(inkább te tennéd ezt)elárulom neked hogy az én kutyáim is panelba laknak mégis szereti őket mindenki pedig nem kistestű egyik sem mert az egyik óriás a másik pedig közepes testű. A sz!rásról meg annyit hogy legtöbbször a kis cipőkefék után van ott hagyva a kaka mert az úgyis elfér még. én mindig összeszedem sőt! az én kutyáim csak egy kijelölt helyre ürítenek. Az ugatásról is annyit hogy szerintem az sokkal idegesítőbb hogy elsőn lakó szomszéd olyan hangosan nézi a TV-t hogy a negyediken is tisztán hallani mit néz ezek talán a kulturált együtt élés formái hát nem hiszem!
2011. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
79%
Arról nem is beszélek hogy felettünk a szomszéd állandóan az erkélyen szivarozgat, cigizik ezt onnan tudom hogy ha úgy fúj a szél beömlik a füstszag az ablakon és ledobálja a mi erkélyünkre a csikeket. Előző voltam
2011. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

23:20!


Honnan tudod, hogy mindenki szereti a kutyáidat?


Honnan tudod, hogy valaki nem fél a nagytestű kutyádtól? Ha megharap valakit, mit csinálsz?


Mi az a kijelölt hely? Kijelölöd, hogy a park melyik részén ürítsen? Mert gondolom, nem szeded össze.

2011. júl. 29. 23:26
 19/56 A kérdező kommentje:
A lépcsőházban, közterületen, erkélyen, ablakban dohányzókat legalább annyira gyűlölöm, mint a tömbházi kutyatartókat.
2011. júl. 29. 23:27
 20/56 anonim ***** válasza:
78%
A kutyapiszok össze(nem)szedése és tömbházban kutyatartás között az égvilágon semmi összefüggés sincs! Aki ilyen paraszt, hogy nem szedi össze, az akkor sem szedné össze, ha kertesházban lakna. Mert ugyebár a kerti kutyákat is sétáltatni kell. Szájkosár a legtöbb kutyára felesleges és a nagy kutyák semmivel sem harapósabbak mint a kicsik, sőt! Amúgy is, miért harapna meg bárkit is? Aki meg fél a kutyától, az ne menjen oda hozzá. Elég széles az utca, elférünk egymás mellett.
2011. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!