Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kutyabarátok"! Miért kell...

"Kutyabarátok"! Miért kell egy kutyát tömbházban tartani?

Figyelt kérdés
Én nagyon ellenzem a tömbházi kutyatartást és szívem szerint betiltanám, mivel a kutyatartók 99%-a nem képes betartani az együttélés alapvető normáit sem. A lépcsőházban gyakran póráz és szájkosár nélkül terelgetik az ebeket és minden tiszta kutyaszőr lesz. A lábtörlőm is állandóan tele van kutyaszőrrel. Ha pont találkozok velük a lépcsőházban, sok kutya odajön és szagolgatja a lábamat, én pedig legszívesebben lerúgnám a lépcsőn. Gyakran előfordul, hogy a kutyák a kisebb-nagyobb dolgaikat is a lépcsőházban végzik, a gazdik persze nem takarítanak utánuk. Ugyanez vonatkozik a közterületekre is, nincs már egy négyzetméternyi kutyapiszok-mentes terület, olyan gazdit még nem láttam, aki összeszedte volna kedvence végtermékét. És akkor az éjszakai ugatásról már nem is beszélek. Könyörgöm, aki állatot akar tartani, miért nem költözik kertes házba? Ott nem zavarna senkit a kutyája. De így azt gondolom, hogy a tömbházi kutyatartók magasról tesznek a kulturált együttélésre.
2011. júl. 29. 20:30
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
54%

ma 07:56


Szia Brigi!

Először is azzal kezdeném, hogy nagyon szimpatikusnak találtalak a válaszod alapján! Lehetne egy kérdésem, ami viszont nem ide tartozik, de fontos lenne! (Amúgy a kérdésre az előző hozzászólásomban már válaszoltam!) Szóval nekem lenne egy kistestű kutyám és családi házból szeretnék panelba költözni egyéb okok miatt... De sehol sem találtam eddig olyan albérletet(csak külvárosban egyet, az is ismerős miatt...), ahol kutyások is bérelhettek. Eddig nem volt szerencsém, vagy tényleg ilyen nehéz lenne?:( Mivel olvastam, hogy kutyások vagytok és albérletben éltek, gondoltam megkérdezlek.:)

2012. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt kedvem mind az 5 oldalt végigolvasni, ha már írta valaki, akkor bocsi, de szerintem a problémák megoldásához az első lépés azzal a személlyel kommunikálni, akivel problémád van, mert ugyebár nem a kutya, hanem a gazdája okozza a gondot.Ha kulturáltan megkéred, hogy ne engedje annyira közel a kutyust, mert félsz/allergiás vagy ..vagy akármi, akkor ahhoz tényleg nagy bunkónak kell lenni, hogy ennek ellenére odaengedje hozzád.

A piszkítással kapcsolatban már olvastam olyan választ, amivel egyetértek, szóval arra nem térnék ki.

Remélem sikerül veszekedés nélkül megoldani a problémát!:)

2012. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
95%

Véleményem szerint nem a kutyákat kell utálni azért, mert a gazdájuk hülye. Szerencsétlen kutyák nem tehetnek róla, hogy a gazdi nem szedi össze utánuk a piszkot, nem neveli meg őket, hogy ne ugassanak és nem szól rájuk, ha éppen felugrál valakire vagy nem rakja pórázra vagy nem rak rá szájkosarat stb. Ezekről nem a kutya tehet, hanem a gazdája.


Én is panelban lakom a nagytestű kutyámmal, de mindenhol összeszedem utána a piszkot, ha ugat a lakásban, rászólok. Csak olyan emberhez engedem oda a lépcsőházban, akiről tudom, hogy szereti (1 kivétellel mindenki rajong a kutyámért) és mindenki agyon simogatja. A lépcsőházban nem lesz tőle minden tiszta kutyaszőr, mivel amikor vedlik, lent a füves részen ill. itthon is sűrűn kikefélem. Eleve csak pórázon viszem mindenhova, amíg ki nem érünk olyan helyre, ahol elengedhetem (ugyan nem kutyafuttató, mivel az nincs a városban, de egy nagy füves rész és nem volt még semmilyen problémánk egy járókelővel sem).


Szóval van különbség kutyatartás és kultúrált kutyatartás között is és ne utáld a kutyákat azért, mert a gazdájuk nem nevelte meg őket, nem a kutyák tehetnek róla.

2012. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Nekem sem volt kedvem végigolvasni mind a 6 oldalt , egy párba beleolvastam......

30 éves múltam , jelenleg még albérletben lakom a párommal , 1 kisfiammal és most vettünk egy kiskutyát.

5 éve költöztünk ebbe a lakásban . Panelt már régóta vehettünk volna +hitellel, de mi kertesre vágyunk ezért inkább még várunk , mert ez a Svájci frankos dolog megnehezíti és nem akarom a végrendeletemben csak a hitelt hagyni a gyermekemre.De viszont már régen vágytam egy kiskutyára ! Mi is megbeszéltük , ha meglesz a ház , majd oda, mert a kutyának is jobb lesz , de amilyen a mostani kilátás és gondolom nem vagyok egyedül , nos nem tudom hogy nyugdíjazásom előtt össze fog egyáltalán jönni ?

Nem várhatok örökké arra a kertes házra , ki tudja eggyáltalán megélem e ? és egyben akkor mondjak le arról hogy valaha is lesz kutyám ? Ez hülyeség.

Régen elleneztem én is a panelben vagy bármely bezárt területen lévő kutyatartást , de ahogy múlt az idő átformálodott ez az ítélkezés :-)

Jelenleg egy yorkink van , akivel nincs sem nyáladzási , sem vedlési , sem más olyan velejáró mint egy nagy termetübb kutyával..,de ez is igény és szokás kérdése.

Ki miben nött fel.Ha állatok között , azt nem zavarja a szőr.....stb. általában

A kutyapiszok engem is zavar , ÉN MINDÍG ÖSSZESZEDEM , mivel kicsi kutya ,kicsi kakival zsepivel szoktam a környezetvédelemre is gondolva .Már többször is volt , hogy más gazdikra szóltam , -Jó lenne felszedni :,de vita lett a vége szinte minde esetben.

A kiskutyások azért nem szedik mert :-Jaj , hát az olyan kicsi, kit zavar ?

-A nagyok meg azért , mert az már trágyadomb és nincs hozzá gusztusuk!

De akkor miért tartják ?

Ez ellen én is lázadok , mert valóban mindenhol válogatás nélkül lehet találni ürüléket és esős időben még traibb a helyzet , hiszen szétfolyik........

Nálunk mindig sétálnak a közterületesek ,de semmit sem tesznek ,MOST MÁR RÁ FOGOK KÉRDEZNI !

Sokszor már nem le viszem a kutyánkat, hanem kiviszem zöld területre, de ott is ugyan úgy összeszedem.

Nem akarom , hogy ösztönösen ugye szagol mindent és valami bacit elkapjon , vagy felhozzon a lakásba.

Szerintem így is lehet kutyát tartani, ja és nekünk sem tudták 4 hónapig a szomszédok , hogy kutyát tartunk , mert annyira jól viselkedett. Foglalkozás kérdése , na meg gazdi inteligencia.

2012. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 mustafa33 ***** válasza:
67%
Én úgy oldom meg a kutyagumi összeszedését, hogy látom amikor kutyám rákészül és gyorsan alácsúszatatok egy újságpapírt. Ha elvégezte rá, csak összefogom és mehet a legközelebbi kukába.
2012. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 mustafa33 ***** válasza:
91%
Ja, egyszer megtörtént hogy nem újságba csomagoltam de sima szürke csomagolóba, és azon a pár lépésen a szemetes felé egy purgyé gyerk kikapta a kezemből és elszaladt vele. Képzelem milyen jókívánságokat kaptam mikor kibontotta a zsákmányt.
2012. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
84%

Macskáim vannak, egy teljesen kutyás lépcsőházban. Itt lakik vagy öt kutya, egy 15 lakásos házban. Néha hallom, ha zajok vannak a lépcsőházban ugat valamelyik, de amúgy ennyi.


Szerintem tök mindegy hol van a kutya, ha hülye a gazdája. Szüleim kertesben laknak, és van egy szomszéd, akinek már egyszer volt egy kutyája, de folyton szaladgált az utcán és le se szarták, mindig tiszta bogáncs volt, aztán a végén már inkább elpasszolták valakinek, hogy ne legyen velük gond. Na most, ugyanez a szomszéd kitalálta, hogy "tenyészteni"(!) fog!! szerzett három kutyát, amik non-stop az utcán vannak (nem is tudom, hogy gondolja, hogy felügyelet nélkül mászkálnak a tenyésztendő ivaros kutyák??), kibújnak a kerítésükön, mert kicsik, mások kerítésén bebújnak, összeszarják, pisilik a kerteket, ugatják a gyerekeket, akik mennek hazafelé. Akármilyen aranyosak, borzasztó idegesítőek, mert a gazdájuk hülye.


Meg van egy csomó szomszédjuk, akik egyszerűen kitárják a kert ajtót és sétáltatja a kutya magát, mert "ha nem engedem ki, szétszedi a kerítést" És ilyen kuvasz méretű nagy állatok sétáltatják magukat, az alacsony kerítésen bemennek, hát akár egy gyerek is lehet kint az udvaron, és ha szól az ember, még ő a paraszt.


Szóval nem a kertestől-tömbháztól függ, hanem a gazdájától. Minket tömbházban egy sem zavar, de a szüleim kertvárosi utcájában, mert elég érdekes kutya-állapotok vannak a gazdáknak köszönhetően.

2012. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
84%

Én azon lepődtem meg tegnap , amikor kimentünk körülnézni(hiszen mindjárt itt van a szezon) az egyik kedvenc halastavunkra.

Bojlis horgászok vagyunk , ha időnk engedi , sokat időzünk kint a szabadban és eddig ahova jártunk , ki lehetett vinni a kutyát is.

Nos ennek is vége!!!!

Tavaly még lehetett , idéntől már nem !

És kik miatt ?,

Azok a felelőtlen , szar.h..zi gazdik miatt , aki nem szedik össze az ürüléket!!

felháborít, mert vagy mi nem megyünk többet horgászni , vagy g kategóriás tóra megyünk , ahol max 3 kg.-os hal van , de az nem a mi kategóriánk, vagy a panelben hagyom a kutyát.. (kínzás stb. ,és olyan mintha a gyerekemet hagynám otthon !)

Megértem a tavak érvelését is , de ki érti meg azokat akik betartják állataik ürüléke összeszedését.

Pedig csak egy mozdulat !

Mindenki azt írja , hogy Ő összeszedi!

A szar meg magától kerül ki az utcákra???

Akinek nem inge , ne vegye magára,

Annyi szankció van , most még a halaimtól is meg fosztanának ??!!!

2012. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
64%

megértem a kérdezőt,sőt, segítenék is neki. a baj az,hogy mi is kutyát tartunk a társasházban :)

( aki albérletet keres:) soha nincs gond , ha egyszerűen közlöd ,hogy kutya az van-volt-lesz :)vannak aki méltatlankodnak, de a kutyapiszkot fel kell szedni ( dühös vagyok ,ha látom ,hogy nem szedik fel,hiszen én mint nagy kutyát tartó ezt mindíg megteszem !!)

szőr ?? bizony a lépcsőházat hetente takarítani kell ! pláne, hogy a kutyát futtatás után "" tisztába kell tenni "" azaz: le kell mosni a lábát . kis vödör, pár fürdőlepedő,és a végén feltörölni. Ezt én a lépcsőházban intézem :) érdekes,hogy előttünk mindíg tiszta :)

ellenben rengeteg sár jön le a bakancsom talpáról !! és az mind-mind a lépcsőházban ! szépen szétszórva 2-3 emeleten. ez van ,ha az ember minden héten kirándul :)

sajnálom,hogy rossz helyen laksz,és sajnálom,hogy így érzel. szívesen meghívnálak egy kutyás túrára, és utána egy kis kaja,kávé,beszélgetés:)nem azért ,hogy megértsd!

hanem azért ,hogy lásd, van ennek a kutyás dolognak egy másik oldala, az amiért mi kutyások foggal-körömmel védjük a kutyáinkat,és az érdekeinket.

ui: a szájkosát használata kizárólag ,a városi jegyző által veszélyessé nyilvánított kutyákra érvényes és kötelező !

az állatvédelmi törvény alapján,és 2014 -ben ez a mérvadó, mindenkinek joga van kutyát tartani !!!

pórázhasználat ??? ( én sem mindíg tartom be)

kutyatartás ????

én kötelezővé tenném az Ausztriai,és Svájci módszert!!!!

aki kutyát tar,vagy akar tartani,annak részt kell vennie egy 4 órás tanfolyamon a kutyatartásról, és nagyon szigorú szankciókkal ,komoly pénzbírsággal büntetik azt aki nem képes ezt betartani.

lsd : éjjel 9 után a kutyák nem ugathatnak lakott területeken belül ( svájc ), persze itt is vannak kivételek. de Ausztriába szinte mindenhová beviheted a kutyád :)

2014. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó! Tulajdonképpen minden tetszik abban amit irtál, de azért arra kiváncsi lennék, hogy hogyan oldják azt meg, hogy a kutya este 9 óra után ne ugasson? Az enyémek alapjában csendesek, de ha éjjel 1 órakor egy "dorbézoló" társaság elmegy a házunk előtt, akkor bizony ugatni fognak, akár tilos akár nem. :)
2014. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!