Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kutyabarátok"! Miért kell...

"Kutyabarátok"! Miért kell egy kutyát tömbházban tartani?

Figyelt kérdés
Én nagyon ellenzem a tömbházi kutyatartást és szívem szerint betiltanám, mivel a kutyatartók 99%-a nem képes betartani az együttélés alapvető normáit sem. A lépcsőházban gyakran póráz és szájkosár nélkül terelgetik az ebeket és minden tiszta kutyaszőr lesz. A lábtörlőm is állandóan tele van kutyaszőrrel. Ha pont találkozok velük a lépcsőházban, sok kutya odajön és szagolgatja a lábamat, én pedig legszívesebben lerúgnám a lépcsőn. Gyakran előfordul, hogy a kutyák a kisebb-nagyobb dolgaikat is a lépcsőházban végzik, a gazdik persze nem takarítanak utánuk. Ugyanez vonatkozik a közterületekre is, nincs már egy négyzetméternyi kutyapiszok-mentes terület, olyan gazdit még nem láttam, aki összeszedte volna kedvence végtermékét. És akkor az éjszakai ugatásról már nem is beszélek. Könyörgöm, aki állatot akar tartani, miért nem költözik kertes házba? Ott nem zavarna senkit a kutyája. De így azt gondolom, hogy a tömbházi kutyatartók magasról tesznek a kulturált együttélésre.
2011. júl. 29. 20:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
70%
Jó, akkor lehet, hogy általános, de felénk nem tapasztalok ilyesmit. Szerencsére.
2011. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Tyler913 ***** válasza:
80%

Kedves Kerdezo!

Megertem,hogy ideges vagy,de nem kene altalanositani.En panelban lakom,nagy kutyat tartok,de ha odapiszkit a folyosora,feltakaritom,kozteruleten is osszeszedem,vagy beasom.Az,hogy Teged mar pusztan az zavar,ha egy kutya megszagol,a tolerancia teljes hianyat jelzi.Lehet,hogy mast meg a Te keped zavar,megsem szeretned azt olvasni,hogy de bevernek,nem?

Ja,es nincs mindenkinek 20 millio forintja kertes hazra,ahogy nekem sincs,megsem fogok lemondani a kutyamrol csak azert,mert olyan embereket,mint Te,zavar.Probalok bekesen egyuttelni masokkal,de ez nemcsak a kutyas oldalon mulik,tudod?

2011. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
89%
23:20-as vagyok onnan tudom hogy mindenki szereti a kutyámat hogy szoktak neki finomságokat adni és a 80 éves szomszéd bácsi is szokta őket simogatni még senkinek nem volt a kutyáimra egy rossz szava pedig az enyémeken kívül lakik ott még 2 kutya de az egyik a földszinten mindig ugat mikor el megy előtte valaki érdekes módon ez mindenkit zavar még engem is. És igen egy kijelölt helyre kakilnak a kutyáim és képzeld el össze szedem sőt még a szomszéd háztömbben lakó dog tulajdonos is össze szedi a kutyája végtermékét. ÉS az persze kicsit sem zavaró mikor a kedves szomszéd a lépcsőházra szellőzteti a pisi szagú lakását vagy valaki mindig bepisál a lépcsőházba és volt amikor hetekig ott bűzlött vagy mindig tele van szeméttel piásüvegekkel energia itallal chipses zacskóval és miegyéb mással is na meg reklám újságok tömkelege van minden emeleten. A parkokról meg annyit hogy tele van cigi csikkel meg a csövesek végtermékével
2011. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
4%
Mert pokoli nagy üzlet. Amerikában belekezdtek a kutyák életterének meghatározásába és ennek alapján meghatározni, hol tarthatóak, de gondolom lefenyegették őket. A legális pénzáramlási lista 4. helyezettét nem lehet akadályozni. És ehhez gyártják a lelki szószt, mint a vatikán a keresztényértékekről.
2011. aug. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
72%
Na bumm...
2012. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 mustafa33 ***** válasza:
90%
Azt hittem a kutyát sajnálod a tömbházban. Már azt akartam válaszolni, hogy talán jobb annak a falusi kutyának aki egész életét egy 1 méteres láncon megkötve éli le a ház mögött? De mivel végigolvastam a szószt is amit a kérdéshez írtál, ezt válaszolom: Téged is nagyon szerethetnek a szomszédaid, ha mezítlább dübörögsz a laminát padlón mert az alergiád miat nincs szőnyeged. Vagy azért mert a lakás soha nem jó úgy ahogy építették és a hypermarketben olcsó ütvefúrót kaptál amit a legjobb reggel 6kor bekapcsolni, vagy este fél tízkor. Meg akkor is amikor a koszos pokrócaidat az erkélyen rázod ki lehetőleg vasárnap délben az alattad lakó hűlő levesébe. Vagy akkor amikor télen az ablakok alatt túráztatod ejfélkor a zsigulidat, hogy reggel biztosan begyúljon. Vagy akkor amikor a csemetéd vasárnap reggel hegedűlni vagy dobolni tanul. Folytassam? Én is panelban lakom, és a fölöttem lakónak nem volt kutyája, de volt a lakásban szabadon három húszcentis teknősbéka és nem volt szőnyeg.
2012. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
94%

Én csak ismételni tudom, amit az előttem szólók írtak: nem szabad általánosítani! Sajnos ez szerintem elég nagy hibája az embereknek, hogy előszeretettel általánosítanak és nem csak a kutyákkal kapcsolatban. Ezért született meg a diszkrimináció is...


Nekem van egy 5 hónapos kistestű kutyám és egy 53 m2-es lakásban élünk vele, albérletben. Szeretünk jól kijönni az emberekkel és pont valamelyik nap gondoltam egyet és körbekérdezgettem a szomszédainkat, hogy nem zavarja-e őket a kutya? A vicces az volt, hogy egy kivétellel mindenki visszakérdezett: maguknak van kutyájuk?:) Egyedül a közvetlen szomszéd volt tisztában vele, hogy van, mert mivel kölyökről beszélünk sajnos az elején nehezen viselte az egyedüllétet és nagyon szégyelltem, hogy sokáig sírt utánunk. Viszont pár nap alatt meg tudtam tanítani neki, hogy nem rossz dolog, ha elmegyünk és azóta csendben van.


Másik probléma forrása a szobatisztaság megtanulása volt. Sajnos többször előfordult, hogy nem bírta tovább és a lépcsőházba vagy a liftbe pisilt, mikor már vittem le sétálni. Ilyenkor fogtam magam, visszamentem a 7.-re és feltakarította utána, senki sem vette észre, hogy mi történt, maximum a fertőtlenítő szagot érezhették.


Mielőtt elmegyünk sétálni, mindig ellenőrzöm, hogy van-e nálam zacskó és minden alkalommal felszedem utána a kakit. Viszont többször volt már, hogy én kutyagumiba léptem és én mérges voltam, de azt is tudom, hogy azért igenis vannak, akik felszedik a kutya után, amit kell. Szerintem az is nagy hiba, hogy az itt cirkáló közterületesek is csak sétálgatnak, de nem büntetik azt, aki mondjuk nem szedi fel a kutyakakit. Szerintem ezt igenis büntetni kellene! Nyíregyházáról jöttem Budapestre és ott egyébként ezért büntetnek, nem is látni annyi végterméket, mint Budapesten.


Én is nagyon szeretnék kertes házba költözni, de mivel fiatalok vagyunk és senki sem tud támogatni minket a párommal, még egy lakásra is évekig kell spórolnunk, hogy utána egy nagyobb hitellel tudjunk egyet vásárolni. Ennek ellenére nagyon szerettem volna kutyát, amióta az eszemet tudom. Nem hiszem, hogy igazságos lett volna megfosztani magamat ettől, csak azért, mert nincs pénzem egy kertes házra. Millióan tartanak kutyát lakásban és amiket te leírtál maximum a felére jellemző. Tudom ez is elég nagy szám, de nem tudod megváltani a világot, hát fogadd el és légy boldog!:)


Kedves kérdező! Ne haragudj meg érte, de mikor olvastam a kérdésedet, akkor az jutott eszembe, hogy az ilyen emberekből lesznek azok az idősek, akiknek soha semmi sem jó,akik szerint mindenki rosszul csinál mindent, kivéve őket és állandóan morognak valami miatt. Sajnálom az ilyen embereket, mert szerintem az életben annyi szép és jó dolog van, ráadásul rövid az élet, úgyhogy a legnagyobb butaság, ha valaki nem tud megbékélni a környezetével. Sajnos mindenhol voltak, vannak és lesznek is olyan emberek, tényezők, körülmények, amik zavarják az embert, de miért nem örülsz annak, amid van? Megéri idegesíteni magad azon, amin nem tudsz változtatni? Tudod hány örömteli pillanattól fosztod meg magad és mennyire mérgezed a saját lelked? Ráadásul annyi szörnyűség van a világon (betegségek, éhezés, háború), és úgy gondolom ezek sokkal rosszabb dolgok, mint amiktől most te "szenvedsz". Én azt javaslom, hogy inkább örülj, hogy ez a legnagyobb problémád az életben!:) Remélem azért idővel megbékélsz a kutyásokkal (még ha nem is minddel) és hosszú, boldog életed lesz!:) Sok sikert hozzá!


Brigi

2012. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező te nagyon boldogtalan és megkeseredett ember lehetsz. Utálod a kutyákat, utálod a kutyásokat, utálod a dohányosokat, és még mennyi mindenkit utálhatsz, akiket itt nem soroltál fel.

Ennyi élőlény gyűlöletéhez, rengeteg energia kell, ezt mondjuk belefektethetnéd másba is.

Szép napot!

2012. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező! :D :D Hogy neked milyen sz!r lehet élni! Egyszer tuti felkötöd magad! :D :D
2012. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
76%

ma 07:56


Szia Brigi!

Először is azzal kezdeném, hogy nagyon szimpatikusnak találtalak a válaszod alapján! Lehetne egy kérdésem, ami viszont nem ide tartozik, de fontos lenne! (Amúgy a kérdésre az előző hozzászólásomban már válaszoltam!) Szóval nekem lenne egy kistestű kutyám és családi házból szeretnék panelba költözni egyéb okok miatt... De sehol sem találtam eddig olyan albérletet(csak külvárosban egyet, az is ismerős miatt...), ahol kutyások is bérelhettek. Eddig nem volt szerencsém, vagy tényleg ilyen nehéz lenne?:( Mivel olvastam, hogy kutyások vagytok és albérletben éltek, gondoltam megkérdezlek.

2012. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!