Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál be keverék, kóbor...

Fogadnál be keverék, kóbor kutyát?

Figyelt kérdés

Sokan annyira ragaszkodnak, hogy fajtatiszta legyen a kutya. Jönnek azzal, hogy ki tudja, milyen gén van benne, ha korcs, az utcáról jött ebekről nem is beszélve...

Nekünk eddig CSAK utcáról befogadott kutyáink voltak, szám szerint 3. (először egy vemhesen kidobott tacskó-keveréket fogadtunk be; az egyik kölykét megtartottuk, a másiknak kerestünk gazdit)

Mostani kutyum már 10 éves lehet kb., őt félévesen fogadtuk be, mikor a testvéreivel együtt valami állat utcára tette őket (a tesóit sajnos elütötték szinte egymás után, mert a volt "gazdi" épp a főúton dobta ki őket)

Soha semmi negatívumot nem tapasztaltam tőlük, végtelenül szelídek és hűséges kutyák voltak a régiek, a mostani is elképesztően ragaszkodó és szófogadó.

Miért olyan fontos felvágni egy adott fajtával? Pl. a szomszédok is fűnek-fának dicsekedtek a bernipásztorukkal, hogy hú, mennyibe került... Miért hiszik az ilyen fajtatiszta-mániások, hogy az a kutya különb?


2011. júl. 30. 09:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van most egy szuka amstaff kölyköm, ha ő felnő, szeretnék hozzá egy kan-t a fajtamentőktől.(bár nem tudom , jó ötlet e.) Félreértés ne essék , nem szaporítás céljából,ha jól tudom, egyébként is ivartalanítva adnak ki kutyust a kezükből.
2011. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Igen, nekem is keverék, utcáról befogadott "kóbor" kutyim van. Most már 11 éve van nálunk. Körülbelül 12 éves lehet. Nem tudjuk pontosan. Egy édes pumi-tacskó keverék. Főleg pumi vonásokkal, egy fekete kócos pamacs :) Ám nekem is voltak fajtiszta kutyáim, mióta élek, mindig volt kutyám. De én is találkoztam fajtiszta mániás emberekkel és nekem is visszataszító volt.
2011. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen, csak mentett kutyáim vannak, utcáról, menhelyről, gonosz gazdiktól. Sokak szerint kiszámíthatatlanok, hogy mi lesz belőlük. Szerintem nem, mi tesszük őket azzá. Az első, sok évvel ezelőtt, utcáról befogadott kutyám esetével élnék. Sovány volt, és rettenetesen rémült. Én meg sajnáltam, és a lehető legtöbb szeretet próbáltam neki adni, kárpótolva ezzel, azért, ami történt. Nyilvánvaló volt, hogy verték is, és nem csak kézzel. Minden félelemből történő agressziót elnéztem neki, hisz persze, hogy ilyen, mert fél, mert bántották. Ennek az eredménye az lett, hogy lett egy kiszámíthatatlan, domináns, kapkodó, ugatós kutyám, akit el kellett zárni, ha idegen jött hozzánk, és nem mehetett más kutyák közelébe. Évekig tehetetlenül néztem, és nem értettem, hogy miért nem tudja levetkőzni a félelmeit, hisz hét éve velem van, soha senki nem bántotta az óta. Néhány hónapja jöttem rá, hogy bizony én vagyok az, aki nem tud tovább lépni, én ragaszkodok görcsösen a múlthoz, én sajnálom még mindig. Próbáltam gondolatban két külön kutyaként tekinteni rá. Az egyik, akit megvertek, majd kidobtak, a másik, aki itt hever a lábamnál, és azt szeretném, hogy a legkiválóbb családi kutya legyen. És láss csodát, az lett! Nevelés címszóval mindig is rászóltam, ha rosszat csinált, de amikor fülét-farkát behúzta rögtön jött a sajnálat, hogy jaj szegény, milyen gonosz vagyok vele. Az én hozzá állásom, az én érzéseim nem hagyták őt sem tovább lépni. Nemrég egy iskolányi gyereknek tartottunk bemutatót, aminek a végén kapott tőlük egy hatalmas simit. Az elégedett pofikáját nézve, az maga volt a beteljesülés.

Mindegy, hogy ezek a kutyák milyen szörnyűségeken mentek át, nem szabad, hogy ez határozza meg az érzéseinket.

2011. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:47


Nagyon jó volt olvasni, amit írtál!

2011. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

A fajtatiszta kutyákról nekem mindig a királyi házak jutnak eszembe. Betegesen ragaszkodtak ahhoz, hogy csak családon belül házasodjanak, hogy megmaradjon a "tiszta vér", aztán azon kapták magukat, hogy a vérzékenységtől kezdve az idegbajon át mindenféle bajuk volt, és csupa selejt király született.

A kutyákkal is szerintem így van. A természet nem szereti ezt a fajta görcsös alfajon belül maradást. Nézd meg az angolokat, akik évszázadokon keresztül csak a szigeten belül, beltenyészetben szaporodtak, hogy hogy néznek ki. Nem választanék angol nőt, az biztos.


Szóval az én szememben semmi különbség egy fajtatiszta és egy keverék kutya között. Nekem teljsen mindegy Sőt, általában azt látom, hogy a keverékek jóval életerősebbek, fürgébbek.

2011. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
Sokkal több esély van kifogni egy egészséges,normális keveréket,mint szaporítónál olcsón vett "fajtatiszták"közül.
2011. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a keverék kutyák a legaranyosabbak. Mindig van bennük valami egyedi. Ha valaki csak fajtiszta kutyát akar...nagyon nem értek vele egyet. Hiszen a keverékek is Kutyák!! Én sajnos nem fogadhatok be utcáról, viszont ma fogunk elmenni a menhelyre egy kiskutyáért, aki az enyém lesz!! Én úgy tudom a kidobott kutyáknak ha elnyerik a bizalmukat, hűségesebb társak, mint bármely kutya a világon!!
2011. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem fogadnék be, mert céljaim vannak a kutyákkal amikre a keverék (és több fajta is) alkalmatlan. Most akkor én rossz vagyok?

Nem lenne keverék kutyám mert beleszerettem egy kinézetbe, egy viselkedésbe, ami egy adott fajtához tartozik. Most komolyan ezért le kéne nézni? Te például, hogy választasz párt? Azt választod akit megsajnálsz, vagy azt aki külsőleg és belsőleg megfelel? Miért bűn ha valakinek nem a keverék tetszik? Szerintem ez a beszűkült gondolkodásmód! Te is ugyanúgy különbnek gondolod a saját kutyád mint bárki más. Mindenkinek olyan kutyája legyen amilyenre vágyik és aki illik hozzá.

2011. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem keverékem van, de nem sajnálatból. Nagyjából a nyáj terelésén kívül pedig nem tudok olyat mondani, amire egy megfelelő alkatú keverék ne lenne képes. Viszont számomra nem az az elsődleges sem ló, sem kutya esetében, hogy hogy néz ki. A hüllők más kérdés, ott nyilván nem azt fogom megvenni, aminek letört a farka, vagy egyéb hibája van.
2011. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen terelés is a céljaim között van, és a kiállítás, és a tenyésztés, és az őrző-védő (most ne mondd nekem egy hogy egy erre a célra kitenyésztett kutya nem jobb mint egy ki tudja milyen bántásokat elszenvedett menhelyi) és a munkaverseny ( tk kell hozzá) és lényegében bármilyen sport, a cél az hogy minnél sikeresebbek legyünk. Sok magasabb szintű versenyen nem szerepelhetnek keverék kutyák tekintve, hogy az FCI szervezi ami a fajták szervezete. Szerintem is fura de ez van. És igenis, erre nem a keverék kutyák a legjobbak.

Az emberek pedig különbözőek. Miért bűn ha valakinek a kinézet is fontos? Azért mert neked nem annyira az (biztos hogy számít, olyan nincs akinek mindegy), még jelenti azt, hogy senki másnak sem. Én pedig azt hiszem felelős vagyok ha nem veszek magamhoz olyan állatot aki nem tetszik, csak mert segítségre szorul, mert akkor egyikünk sem lesz boldog.

Az emberek bunkók vagy nem, ennek semmi köze ahhoz hogy milyen kutyájuk van. Ha a fajtájával felvágnak akkor minden másban is ilyenek. Tehát butaság ezt arra fogni, hogy fajtatiszta kutyájuk van, és utálni a fajtatisztákat.

Ja és teszem hozzá hiába van fajtatisztám szinte minden nap beszólnak, kiröhögnek miatta pedig teljesen átlagos. Mégis kitartok a fajta mellett. Persze, biztos felvágásból vettem. :)

Amúgy pedig az nem zavar titeket, hogy magatokat sokkal nagyobb állatbarátnak állítjátok be, de közben szídjátok a fajtatisztákat, pedig ők is kutyák? Ha igazi állatbarátok lennltek (azt már nem is írom, hogy hozzértők mert baromi nagy tévhiteket olvastam itt is) akkor mindegyikről jó véleményetek lenne. Én szeretek minden kutyát, csak épp nem szeretnék mindegyiknek a gazdája lenni. Felhívnám a figyelmet arra is hogy segíteni nem csak befogadással lehet.

2011. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!