Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál be keverék, kóbor...

Fogadnál be keverék, kóbor kutyát?

Figyelt kérdés

Sokan annyira ragaszkodnak, hogy fajtatiszta legyen a kutya. Jönnek azzal, hogy ki tudja, milyen gén van benne, ha korcs, az utcáról jött ebekről nem is beszélve...

Nekünk eddig CSAK utcáról befogadott kutyáink voltak, szám szerint 3. (először egy vemhesen kidobott tacskó-keveréket fogadtunk be; az egyik kölykét megtartottuk, a másiknak kerestünk gazdit)

Mostani kutyum már 10 éves lehet kb., őt félévesen fogadtuk be, mikor a testvéreivel együtt valami állat utcára tette őket (a tesóit sajnos elütötték szinte egymás után, mert a volt "gazdi" épp a főúton dobta ki őket)

Soha semmi negatívumot nem tapasztaltam tőlük, végtelenül szelídek és hűséges kutyák voltak a régiek, a mostani is elképesztően ragaszkodó és szófogadó.

Miért olyan fontos felvágni egy adott fajtával? Pl. a szomszédok is fűnek-fának dicsekedtek a bernipásztorukkal, hogy hú, mennyibe került... Miért hiszik az ilyen fajtatiszta-mániások, hogy az a kutya különb?


2011. júl. 30. 09:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
nekem van két kutyám, melyből egyik fajtiszta, a másikat meg utcárol hoztam, már idős, 10 év körüli volt, de mindig ettetem, és ugy megsajnáltam , hogy hazavittem. Azóta eltelt 2 és fél év és egy nagyon hűséges barát lett belőle, ill. a másik kutyával is szuperül kijönnek, valamint még a macskákkal is elvan. Nem adnám már senkinek semmi pénzért.
2011. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!