Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsértődött a kutyám! Hogyan...

Megsértődött a kutyám! Hogyan engeszteljem ki?

Figyelt kérdés
próbáltam kolbásszal de eleinte azt se fogadta el. Most már az én kezemből hajlandó elvenni de anyával még egy szobában sem hajlandó lenni. Mit tegyek?
2011. júl. 30. 21:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nehogy már te engeszteld ki! Ilyen bizony előfordul, hogy egyéb okok miatt kicsit hanyagolni kell a kutyust. Ahogy elnézem a kommentjeidet, neki így is nagyon jó dolga van, van aki két hétre simán csak magára hagyja ebét egy jókora tasak száraz kajával, nem kap semmilyen plusz ellátást ismerőstől.

Szerintem ne törődj vele, ha látja, hogy senki sem akar vele foglalkozni, akkor magától kezd el bújni, az én kutyám is szokott ilyet csinálni. Egy öt percig morcog, aztán ha senki sem törődik vele,akkor ő jön oda, hogy cirógassuk.

2011. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ma hoztuk haza és hát ez új volt neki ráadásul csak 1x 2x volt ott. Am 3 gyerek és egy másik kutya is "szórakoztatta". Nagyon dacos és megmakacsolta magát. Engem már magához enged és etethetem simizhetem stb.

Köszi az eddigi válaszokat és várom a többit!:)

2011. júl. 30. 22:05
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezér soha nem engeszteli a rangsorban alatta lévőket és bocsánatot se kér.Pár napra eltűnik,joga van hozzá.

Csinálj mindent úgy,mint máskor,nem kell dédelgetés meg jutifali.Elélököd a rendes kajáját,15 percre előtte hagyod,felveszed ha nem ette meg.Ugyanazt megkapja másnap.Ha éhes lesz,enni fog.

Amit most csináltok vele,azzal egyrészt belenevelitek ezt a viselkedést,másrészt elétek helyezheti magát a rangsorban.

Egy idő után elunja.

Meg kell érteni,hogy nem kisgyerekről,hanem falkában élő ragadozóról van szó.

2011. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
szerintem holnap reggel mikor anyukád enni ad neki vagy mondjuk elviszi sétára addigra már megenyhül nyoma se lesz ha nem akkor nem kell nektek bocsánatotkérni vagy kiengesztelni
2011. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

22:06 nak igaza van. Ha így folytatjátok, a fejetekre nő. Nem láttam, hogy írtad volna, hogy milyen fajtájú, ha erősen rangsorképző fajta, akkor az egyik legnagyobb hibát követitek el ezzel a bocsánatkéréssel.

Annyi idegbeteg harapós kiskutyát lehet látni mostanában a tévében, kutyasuttogókkal, meg mindennel, pedig csak annyit kéne belátnunk, hogy nem embergyerekként, hanem ragadozó állatként kéne kezelni őket. Az embert elfogadja falkavezérnek, de ha úgy látja, hogy a poszt üres, akkor ösztönösen megpályázni igyekszik azt. És már megbocsáss, hogy ezt mondom, de az általad leírt szituációk alapján szerintem nálatok is ilyesmi lehet inkább a gond.

2011. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Neeeem!!! Nagyon szerető és elfogadja hogy nem ő a főnök, bár a telken el szokott szökik folyton. Amúgy én sétáltatom és este eszik(azt is én adom).(:
2011. júl. 30. 22:20
 17/27 A kérdező kommentje:
ja am kistestű keverék
2011. júl. 30. 22:21
 18/27 anonim ***** válasza:

A szökés és a "sértődős"viselkedés azt jelzi,hogy valami nagyon nincs rendben a rangsorban nálatok.

Egy alárendelt kutya a falkavezér engedélye nélkül gyakorlatilag semmit nem csinálhat,nemhogy öntörvényűen elhagyja a falka területét.

Ivartalanított egyébként?

2011. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Tisztában van vele hogy nem ő a főnök amíg a ház területén van. De amint elhagyja egyedül azt, általában akkor ha unatkozik, nem igazán engedelmeskedik. De mondhatni ez a vérében van mert már az anyja is ilyen volt:)

És igen IVARTALANÍTOTT LÁNY és szökik+felemelt lábbal jelölget.xD Az én kis csoda kutyám!! <3

2011. júl. 30. 22:39
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A te kis csodakutyád erősen domináns,még ha nem is akarod elfogadni.Nem tisztel titeket.

Az alárendelt kutya még a házon kívül is engedelmeskedik minden körülmények között a falkavezérnek.Engedély nélkül nem jelölget,ezzel is a dominanciáját fejezi ki.

[link]

Ezen az oldalon sokat tanulhatsz,sok írás van erről a témáról.

2011. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!