Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes belerakatni a kutyába...

Érdemes belerakatni a kutyába a chipet?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyünk állatorvoshoz és gondolkozunk hogy az oltással együtt a chipet is belerakatjuk!Halottam már azt is hogy nemsokára kötelező lesz a chip minden kutyába,ez igaz?És ha lesz chipje milyen papírt kap,vagy kap egyáltalán?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. júl. 31. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen érdemes lesz, mivel ha eltűnik, könnyebben megtalálod, és már versenyeken is kell a chip száma. Nem csak lesz, hanem már kötelező a chip.
2011. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Neeeem ! Szegény kutya ! Most mit szólnál ha anyád is tetetett volna beléd ??
2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utólsó: hülye vagy.


Igen, mindenképp érdemes. Ha eltünne a kutya sokkal nagyobb az esélye, hogy megkerül. Minden állatorvos, menhely a chippet nézi elöször.

Papírt nem kapsz róla, az adataid (név, cim, telefonszám) bekerülnek egy központi adatbázisba és innen tudják majd visszakeresni.

Egyenlőre még nem kötelező, csak akkor ha a kutyus gazdát cserél. De minden állatvédő reménykedik benne, hogy lassan az lesz. Picit kevesebb kutya kerülne a sintértelepekre.

2011. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
* Kapsz a chip számáról matricát, azt érdemes az oltási könyvbe beragasztani.
2011. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nemhogy érdemes,de kötelező is lesz rövid időn belül.
2011. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jó dolog. egy szuri és kész.bekerül egy központi adatbázisba igy ha eltűnik és sintértelep, menhely doki találja meg visszakerül hozzád.
2011. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindenre választ adó válasza:
13%
Komolyan most ,ha anyukád is beléd akarna rakni egy chipet te örülnél neki? "Jajj de jó belém raknak egy chipet ,hogy ne veszek el csak egy kis szuri! Szerintem felesleges ,ha a kutya jól be van tanítva akkor nem szökik el vagy ha igen akkor vissza talál.
2011. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó..

a kutya nem gondolkodik olyanon hogy jajj belém rakják a chippet és tényleg elég hasznos... és ez más mint hogy én sem örülnék hogy anyám belém rakna egy chippet a kutya az kutya ő nem hozz döntéseket... az ember meg ember..



kérdezőnek:

igen szerintem rakass be ,hasznos én is tervezem hogy az idén beadatjuk..

2011. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lényeget már előttem leírták, hogy miért is fontos.


VISZONT!


Amikor berakta az állatorvos a chipet kb. 1 hét múlva feltétlenül ellenőrizd a www.petvetdata.hu internet oldalon, hogy az orvos valóban föl is vezette a nyilvántartásba, és az adatok pontosak- e, mert előfordul, hogy az orvos ezt nem teszi meg. Ezt NEKED KELL ELLENŐRIZNI és ha nem történt meg akkor telefonon jelezni az orvos felé a hiányt!

Üdv.

2011. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és ha például az adatok pl.:telefonszám vagy cím megváltozik akkor azt hogy lehet átírni?én megtehetem vagy csak az orvos?
2011. aug. 1. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!