Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok nekem?

Milyen kutyat ajanlotok nekem?

Figyelt kérdés

14 eves fiu vagyok es kertes hazban lakunk.Sok helye lenne a kutyusnak es az udvar vegen patak is van ahol hancurozhat.

Nagytestu kutyat szeretnek,orzo-vedot

Tudom,hogy felelosseggel jar.Tenyesztotol vennenk,az etetessel nem lenne gond,es 3 kor erek haza legkesobb a sulibol kb 5 utan szabad vagyok egeszen estig tehat foglalkozni is tudnek a kutyussal.Mar volt egy nemetjuhaszunk, vele is sokat foglalkoztam a zutobbi par evben,de a gond az ,hogy az a kutya elmeletileg az enyem,nekem vettek kicsi koromban,de mivbel apum volt az 'eros kez" a csaladban es en nem is foglalkoztam vele ezert a kutya ot fogadta el falkavezernek!(kisebb koromban meg nem voltam hozza eleg erett stb.)Most en szeretnek a kutya egyetlen gazdija lenni(egyemberes kutyakra gondoltam),mellette a csaladdal is jol ki kene jojjon!

Bocsi a regenyert,helyesirasert!Valaszokat elore koszonom!


2011. aug. 1. 10:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
A cane corso a moszkvaihoz hasonló. A német dogot nem tartom jó őrző-védőnek. Csupán mérete van, de amúgy egy óriás méretű szobakutya.
2011. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

roti és dobbermant ajánlassz egy 14 évesnek? grat.


kérdező ha egyedül akarod nevelni,ne akarj örző-védőt,vagy ha annyira azt akarsz akkor munkavonalú,fekete németjuhászt ajánlom legfeljebb.mert a rajzosak már olyan idegrendszeri betegek hogy iszonyat.

2011. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
A csehszlovák farkaskutya nem jó őrző-védőnek, igencsak tart az emberektől, benne van a farkas ösztön.
2011. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Hoztam neked egy kis szöveget a Csehszlovák farkaskutyáról:


"Természetesen a farkas felmenők miatt ezt a fajtát nehezebb szocializálni, ezért fontos, hogy kora kölyökkortól kezdve hozzá legyen szoktatva az emberekhez, más kutyákhoz és állatokhoz, valamint az embert körülvevő urbanizált környezethez. Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó, de a gyermekektől mindent eltűr. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak.


Nagyon ritkán ugat, inkább vonyít, mint az északi szánhúzó kutyák.


Az Avesta, a szent szövegek gyűjteménye szerint Zarathustra ezt mondta: "Aki a kutyát farkassal párosítja, az vétkez a kutya ellen." A figyelmeztetés ellenére "megszületett" ez a csodálatos kutyafajta."

2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

ha nagytestu orzo vedo kutyat szeretnel akkor bullmasztif, bordoi dog


ha kozepeset: akkor a standard nemet juhaszt valasztanam

2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ismerek két 14 éves fiút, aki jól kezeli a rotiját. Dobermanost valóban nem ismerek és szerintem is kezelhetetlenebb a rotinál.
2011. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
szerintem a dobberman nem orzo vedo, az csak a filmekben az, az egy igazan jatekos kutya, szerintem....
2011. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Akárhogy is 14 éves, ha tud fegyelmezni, türelmes, és eléggé elszánt akkor egy rotival vagy egy boddermannal is tud boldogulni...
2011. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
meg annyit hozzafuznek, hogy igaz nekem labradorom van, ami igazan megmutatna a tolvajnak hol a funyiro. csakhogy mindenkire ugat aki a kapu fele megy, es hidd el mikor jon az a jo mely ugato hang akkor meg az is megtorpan aki ismeri :)
2011. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a srác hiába 14 éves, elég érettnek tűnik, nem a szokásos "segítsetek, kutyát szeretnék de nem tudok dönteni német dog vagy csivava". :-) Szóval szépen leírta mire gondol. Ennek ellenére azt mondom német juhász vagy belga juhász.
2011. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!