Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat ajanlotok nekem?

Milyen kutyat ajanlotok nekem?

Figyelt kérdés

14 eves fiu vagyok es kertes hazban lakunk.Sok helye lenne a kutyusnak es az udvar vegen patak is van ahol hancurozhat.

Nagytestu kutyat szeretnek,orzo-vedot

Tudom,hogy felelosseggel jar.Tenyesztotol vennenk,az etetessel nem lenne gond,es 3 kor erek haza legkesobb a sulibol kb 5 utan szabad vagyok egeszen estig tehat foglalkozni is tudnek a kutyussal.Mar volt egy nemetjuhaszunk, vele is sokat foglalkoztam a zutobbi par evben,de a gond az ,hogy az a kutya elmeletileg az enyem,nekem vettek kicsi koromban,de mivbel apum volt az 'eros kez" a csaladban es en nem is foglalkoztam vele ezert a kutya ot fogadta el falkavezernek!(kisebb koromban meg nem voltam hozza eleg erett stb.)Most en szeretnek a kutya egyetlen gazdija lenni(egyemberes kutyakra gondoltam),mellette a csaladdal is jol ki kene jojjon!

Bocsi a regenyert,helyesirasert!Valaszokat elore koszonom!


2011. aug. 1. 10:01
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
koszi!Amugy meg a rajzos NJ-k szerintem jo idegrendszeruek ha tenyesztotol vesszuk!A mienk is az volt es kiemelkedoen nyugodt kutya voolt
2011. aug. 1. 10:26
 22/32 anonim ***** válasza:

Én ennyire komoly munkakutyát, mint egy német vagy egy belga nem javasolnék, mert nehéz kielégíteni a munkaigényét.


Esetleg boxeren nem gondolkodtál? Ő kicsit lazább alkat, szerintem simán bírsz vele 14 évesen is, viszont rettenthetetlen örző-védő tud lenni, ha szükség van rá. Mondjuk nem kifejezetten egyemberes az tény.


Esetleg Howawart?

2011. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

A csehszlovakrol elolvastam minden leheto leirast de lemondtam rola.

a dobermann,nemetdog,cane corso stb nekem nem jonnek be!

A roti igen unokatesomnak 2 rotija van es tudja oket nevelni(kutyasuli stb)

2011. aug. 1. 10:28
 24/32 anonim ***** válasza:

Boxer is jó választás, igen. Viszont makacsabb jószág.

Szerintem egy küllem vonalas NJ vagy belga juhász simán jó lehet.


Igazán egygazdás kutyát csak a pásztorkutyák között találsz, de azok nem klasszikus őrző-védők, inkább területőrzők, valamint a méretük és habitusuk a legkeményebb gazdát igényli.

2011. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ne haragudj nem akarok kötekedni de van egy kis bibi a dologban.

Egyemberes őrző védő saját kutyát szeretnél. De még csak 14 éves vagy, otthon laksz és a kutya nem csak pár hónapra szól. Leírtad a jelenlegi átlagos órarended, de gondolom az elkövetkező 10 évben nem fogsz mindennap 3kor hazaérni. de Pár év múlva mész egyetemre, fősulira, dolgozni, lesznek vizsgák, bulik, utazások, párkapcsolat, elköltözés stb. Neked meg lesz otthon egy kemény, idegennel bizalmatlan, nemcsaládi kutyád akit a szüleidre hagysz.

Szerintem ez átgondolandó.

Mi lenne ha inkább valami családikutyát választanál, és nem azon lenne a hangsúly hogy "csak" a tied, hanem hogy jól szocializált legyen. Ettől még foglalkozhatsz vele te a legtöbbet, viheted sportolni, játszani, kutyasuliba stb, de mondjuk nem dől össze a világ számára és a szüleid számára sem ha egymásra maradnak, akár csak rövid időre is.

2011. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
ismerösöm is tenyésztőtöl vette a "tökéletes" kutyáját,csak képzeld olyan rossz az idegrendszere hogy egyetlen kutyát visel el,de azt is csak azért mert mellette nőtt fel.kezelhetetlen állat lett a kutyából,ennyit a megbizható tenyésztőkröl
2011. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Küllem tenyésztőtől ne is vegyetek kutyát, a legtöbb idegbeteg. A küllemre tenyésztett ebeknél egy számít a tenyésztőnek. Az ilyen-olyan (egyébként semmit sem érő) kiállítási díjak és hogy a kutya tökéletes legyen külsőleg. A belső értékei, az idegrendszere már nem számít.
2011. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

ma 12:09 Gondolom a kedves ismerősöd mindent megtett, következetesen és hozzáértéssel nevelte, ha problémába ütközött segítséget kért szakértőtől, járt velel kutyaoviba, kutyasuliba, szocializációs foglalkozásra, és végül az állatorvos megállapította, hogy valójában az idegrendszerével van a probléma...


Ha mégsem így volt, akkor talán nem a kutyát kéne okolni azért, mert a gazda képtelen volt megnevelni.

2011. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
hát képzeld,voltak vele kutyaiskolába nem is egy kutyaiskolát megjártak de annyira kezelhetetlen volt a kutya hogy kirakták a suliból.
2011. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
kutyasuliból nem raknak ki, épp az a lényege hogy megneveljék a kezelhetetlen kutyákat...
2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!