Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lenne egyszerűbb szelektál...

Nem lenne egyszerűbb szelektálni az idegbeteg szaporított kutyákat?

Figyelt kérdés

Nem lenne több idegbeteg kutya, akik támadnak, ugatnak mindenre. Nem lennének túlszaporított kutyák. Azokat elaltatnánk, vagy hasonló, és csak az egészséges, tökéletes kutyák maradnának


Bocsánat, ha durván fogalmaztam, de nem tuddtam normálisan elmondani a kérdésem!


2011. aug. 1. 15:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a fajtákat kellene elítélni. Inkább az embereket. Bizonyos kutyafajtákat, már csak a méret miatt sem engednék mindenkinek tartani. Jó lenne egy egyfajta teszt, miszerint képes rá az adott család/ember megnevelni az adott kutyafajtát. Hajlandó sétáltatni, nevelni és ha problémák adódnak kutyatréner segítségét kérni.

Rottweiler.. igen, kertbe kib*szva nem csoda, ha nem úgy viselkedik, ahogyan kéne.

2011. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Évente átlag 3000 kutya kerül csak az Illatos úti Bp-i ebrendészethez, ebből tavaly nem egész 600 kutya maradt életben a többit elaltatták. Ez csak a Bp-i adat, mint tudjunk minden nagyobb településen van ebrendészeti telep. Így a kérdést nem értem és nem is aktuális. Egyébként meg törvényrendelkezés van, hogy pl nagytestű kutyákat nem szabad póráz meg szájkosár nélkül utcára vinni. Az aprókkal nincs gond. A gazdik felelőssége lenne betartani, vagy nevelni, vagy megfelelően tartani a kutyákat, de Magyarországon ez nem megy, túl tanulatlanok az emberek. Előbb akkor a műveltségi szintnek megfelelően a gazdikat kéne szortírozni, nem gondolod??
2011. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
nem
2011. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Na tessék! Ez az eredménye annak a sok okos tanácsadó, osztogató, leoltó okojtojásnak akik "idegbetegeznek" minden olyan kutyát aki hármat vakkant.


Mint azt már előttem bölcsen leírták, igen-igen minimális azon kutyák aránya akik idegrendszeri problémával születnek.

Az elsődleges felelőség az EMBEREKET terheli: a szaporítók, akik kielégítik az efféle vásárlók igényeit, illetve azon genetikai hulladékok akik perverz szokásaikat kutyák harcoltatásán és isten tudja mi okbóli gyűjtögetésén élik ki.

Szerinted hol kéne szelektálni?

2012. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Amerikában ezt csinálják, csak a tökéletes kutyákat tartják meg, mégsem lett kevesebb viselkedési probléma. Miért? Mert ez az esetek 99%-ában nem genetikai, hanem nevelésfüggő dolog. A szaporított kutyák rosszabb háttérrel rendelkeznek, de őket is lehet normális életre nevelni, csak akarat kérdése.

Egyébként anno régen olvastam egy olyan mondatot, ami egy életre megalapozta a viselkedési problémák miatti altatáshoz való hozzáállásomat: "Minden kutyát lehet úgy nevelni és/vagy tartani, hogy ne jelentsen veszélyt a környezetére."

2012. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ne öljék meg azt mondom! Minden városba építsenek egy ehhez simuló intézetet, legyenek hozzáértő dolgozók is és ott legyenek a kutyák! Kutyamentő is lehetne, mégsem kell megölni és munkahely teremtő is! Akár egy menhely... És az egész folyamathoz tartozzon az is hozzá -ha már szegény kutyák szívnak ismét az ember miatt-, hogy kössük IQ-hoz a kutyatartást!


Persze az egész egy elmélet, ilyenek úgy sem lesznek sosem!:))))

2012. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azért nem egyszerűbb, mert mi van akkor, ha a te kutyádra mondják azt, hogy altatni kell. Nem az a lényeg, hogy ki egészséges, ki törzskönyves és ki nem. Az a lényeg, hogy csak a felelős állattartónak lehessen a JÖVŐben kutyája. A JÖVŐ a lényeg. Most nekem senki ne tiltsa meg, hogy megmentsem a szerencsétlen, már eddig is sokat szenvedett kutyákat. Viszont benne vagyok, hogy a jövőben szigorítsák az állattartást, fellépjenek a szaporítók ellen és a lényeg: a hobbiból tartott állatokat egytől egyig ivartalanítsák. Ugyanis ez volna a lényeg és a megoldás. Életeket nem kioltani kell, hanem tervezetten hozni a világra és szigorúan szabályozni azt.
2012. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyetértek, kivéve az elaltatással, az hülyeség! A szaporítottakat először is ne vegye meg senki! Szóval senki se vegyen állatereskedésből kutyát. A szaporítóktól kobozzák el az összes állatot és a szaporítók fizessenek nagy pénzbüntetést. Ha senki sem vesz a szaporítóktól kutyát, azok nem fognak szaporítani.
2012. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!