Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FCI standard? Az emberekkel...

FCI standard? Az emberekkel nem foglalkoznak!

Figyelt kérdés

Tudom mi az a standard kiállítások stb, nem ez bosszant hanem hogy a kutyáknak mindenben tökéletesnek kell lennie, stb, vizsgálatok, pl: Vállak: Ferdén illesztettek, jól izmoltak. A lapocka a felkarral kb. 110°-os szöget alkot


Hát istenem! Az embereknek nem mondják, hogy ne szüljenek ha kancsítanak stb, vizsgáltassák a babát, születnek pl leukémiás, downkóros gyerekek... de a kutyának azért perfektnek kell lennie...

Nem tudom érthető e mi a bajom, de kicsit aggasztó, hogy ott a sok emberi genetikai betegség, de azért a kutya válla 110 fokos szöget zárjon be. DE én a kutyámat nem emiatt szeretem, mert oly tökéletes, hanem mert kutya, és feltétel nélkül szeret! :D


2011. aug. 3. 22:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert csak Budapesten az illatos úton lealtatnak évi 6000 kutyát. Köztük fajtatisztákat is. A fajtafenntartás érdekében fontos, hogy a legtípusosabbak örökítsenek, de a többieknek nem kell feltétlenül megszületniük, születésük pusztán azt a célt szolgálja, hogy több kutya legyen.


Aki szerint meg hülyeség, hogy 110 fokos szöget kell bezárjon a szöge, az csodaszép keverék, sőt fajtajellegű keverék kutyákat is talál menhelyen.

2011. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, vannak olyan kutyák amiknek van köze a farkashoz. Ha téged az boldogít. Csak éppen tartani szinte lehetetlen őket, mert közük van a farkashoz... De jó is az.
2011. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne vkinek kutyája azért mert nem 110 fokban állnak a vállai? Kicsit el vagy tévedve. A standardok csak a kiállítások miatt jött létre. AZ meg olyan mint egy szépségverseny. Szóval akkor, láttál már kancsal szépségverseny győztest? Mert én pl láttam már nem 110 fokos vállú kutyát, és őt is nagyon szerették. Ez nem olyan h aki nem standard, azt nem lehet szeretni, stb, csak nem lehet olyan fajta kiállítására elvinni, ennyi.
2011. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Hát kérdező nem érted? A kutya NEM természetben él hanem az ember mellett! Ha az ember nem avatkozik be akkor a kutyák elszaporodnának mindenhol a kedvező körülmények között... Ezért kell az embernek beavatkozni a természet helyett. Ha a kutya az erdőben élne vagy a szavannán akkor nem lenne ilyen baj, de a panelházak közé nem jön a természet intézkedni. Most irigyled hogy a kutyákra vigyáznak így és nem az emberre, vagy mi?
2011. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
tudom tudom, írtam hogy tudom, kiállítás miatt jött létre, de inkább hagyjuk, a bajom az hogy ahelyett hogy az embert tökéletesítenék, oldanák meg a problémákat...
2011. aug. 3. 22:57
 16/31 anonim ***** válasza:
Az embernek szabad döntése van. És a kutyák tökéletesítése nem vesz el semmit az embertől.
2011. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
najó, megadom magom, ezen a területen egyetértek veletek, ilyen szinten szóljunk bele a természetbe, de akkor pl a Luxpupok? miért? miért tesznek ilyet az állatokkal?
2011. aug. 3. 23:02
 18/31 anonim ***** válasza:

...és ha már a kutyák kapcsán felmerült a fajelmélet: szerinted így jobb a világ hogy ~5 milliárd ember nyomorog, Afrikában éhezésben a magas születésszám miatt milliók halnak meg vagy úgy lenne jobb ha kevesebben születnének, de azok okos emberek lennének és fent tudnák tartani a társadalmukat?

A kutyáknál az "árja-elmélet" úgymond működik fajtákon belül, a tenyésztők csak olyan kutyákat engednek megszületni amelyek nagy valószínűséggel egészségesek lesznek, mert egészséges szülőktől származnak. Hol itt a probléma? Amit csinálnak az jó, nem lesznek "rossz" kutyák, nem kell a beteg kutyák miatt aggódni, nem engedik hogy túl sok kutya szülessen, stb. Ez persze csak azoknak szól akik ezt igénylik, aki a természet irányította kutyát szeretne az nyugodtan elmehet a sintértelepre, sajnos ez igen aktívan működő intézmény.

A luxpup pedig biológiailag egy zsákutca, ez nyilvánvaló, csak a selejtes emberi divat felkapottá tette, mert "cuki".

2011. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező csak azért hozta a hasonlatot, hogy példát hozzon fel.

Én annyiba egyet értek, hogy olyan ember miért akar utódot, aki tudja hogy a gyereke örökli a genetikai betegségét.

Én az olyan betegségekre gondolok ami az élet minőségét nagyban befolyásolja a gyereknek, és nem lehet szép gyerek kora, hanem ágyhoz, vagy korházhoz van kötve. Az szerintem nem élet.


Pl: Van egy ismerősöm, és tudja hogy idegbeteg, és tudja, hogy örökíti. Gyógyszerekkel él, és havonta jár injekcióra. Gyereket nem akar ez miatt, mert nem akarja hogy idegbeteg gyereke legyen. Amúgy imádja a gyerkőcöket, és az állatokat.

2011. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
te nem vagy normális. és ezt most komolyan mondom. nem robotokról beszélünk, hanem ÉLŐLÉNYEKRŐL!!! de szereztél nekem 10 vidám másodpercet, a "kancsítanak"-on jót röhögtem. :)
2011. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!