Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FCI standard? Az emberekkel...

FCI standard? Az emberekkel nem foglalkoznak!

Figyelt kérdés

Tudom mi az a standard kiállítások stb, nem ez bosszant hanem hogy a kutyáknak mindenben tökéletesnek kell lennie, stb, vizsgálatok, pl: Vállak: Ferdén illesztettek, jól izmoltak. A lapocka a felkarral kb. 110°-os szöget alkot


Hát istenem! Az embereknek nem mondják, hogy ne szüljenek ha kancsítanak stb, vizsgáltassák a babát, születnek pl leukémiás, downkóros gyerekek... de a kutyának azért perfektnek kell lennie...

Nem tudom érthető e mi a bajom, de kicsit aggasztó, hogy ott a sok emberi genetikai betegség, de azért a kutya válla 110 fokos szöget zárjon be. DE én a kutyámat nem emiatt szeretem, mert oly tökéletes, hanem mert kutya, és feltétel nélkül szeret! :D


2011. aug. 3. 22:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
... hát sajnállak ha neked ez okoz boldogságot... 10 másodperce
2011. aug. 3. 23:08
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

A luxpup-ok FCI által nem elismertek, így standardjük sincs, ez teljesen más dolog. A standard nem viccből van, nem azért találták ki, hogy így meg így álljon a lába, mert a készítők hasukra csaptak és lefirkantották, ami eszükbe jutott, hanem a munkához, a kutya egészségéhez ez szükséges. Egy csámpás kutya nem fogja megállni a helyét egy vadászaton, vagy a nyáj mellett.

A kutyák nem emberek, ezért óriási ostobaság még csak hasonlítgatni is őket egymáshoz. A kutyáknak nincs "joguk" arra, hogy össze-vissza szaporodjanak, az embereknek viszont van joguk eldönteni, hogy melyik kutyát lehet tenyésztésbe vonni, melyiket nem. És ennek marhára semmi köze nincs ahhoz, hogy melyik kutyát szeretik, ugyanolyan jó társ lehet egy küllemi hibás kutya is, de nem kell szaporítani, köszöni szépen megvan ő anélkül is.

Az embereket nem tudod korlátozni, bármilyen "hibájuk" is van, bár súlyos öröklődő egészségügyi probléma esetén én óriási felelőtlenségnek tartom a gyerekvállalást.

2011. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Luxpup nak semmi köze az FCI hez..

Mielőtt gyereked lesz nyugodtan végeztethetsz magadon férjeden/feleségeden genetikai vizsgálatot mert erre is van gén centrum (sőt ugye nagyon sok vizsgálat van magzati korban aminek célja pont a beteg gyerekek kiszűrése)

Aztán majd ha kiderül hogy recesszíven mindketten hordoztok valamit akkor lehet gondolkodni..

Nálunk a családban anyai ágon öröklődik a diszlexia és szinte minden második rokonom volt rákos vagy rákban halt meg... most ne legyen gyerekem vagy mi? (hozzátenném, hogy nem akarok gyereket pont azért mert tudom, hogy nem éppen öröklésre érdemes a genetikai hátterem) de az emberektől ilyet nem várhatsz el...


A kutya egy társ állat..ha a gyereked beteg lesz felneveled...de ki a franc akar egy beteg kutyát magának, mindenki szépet és egészségeset szeretne aki nem teher az életében hanem annak kiegészítése..

2011. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele egy kutya aki nem felel meg a standardnak nem biztos, hogy olyan mértékben lesz alkalmas arra a munkára amire kitenyésztették.. ugye van egy vázrendszer ami megvan, hogy ideálisan, hogy kell, hogy kinézzen annak érdekében, hogy a kutya el tudja majd látni funkcionálisan a feladatait. Kell a megfelelő izomzat is mellé sőt a fej, fülek stb formája is néha a funkciót követi a szőrzet minőségéről nem is beszélve.

Egy franciás lábállású, rossz szögekkel rendelkező kutya nem valószínű, hogy képes ugyanúgy, futni ugrani mint az amelyik megfelel a standardnak. De vegyük a fül alakját ott se mindegy, hogy a hallójáratot takarja e vagy sem pl a husky akinek éppen azért szőrös hogy ne fagyjon le..

A rossz anatómia, nem megfelelő szőrminőség egy munkakutya életét alaposan megkeserítheti. A standard nem hasra ütés szerűen készült..

2011. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk azért lássuk be, hogy a standardnak nem sok köze van ma már a munkaképességnek (egy-két fajtát kivéve). A kiállítási border colliet össze se lehet hasonlítani egy munkaborderrel, ugyanez a németjuhásznál is meg van. Vagy ott a bulldog, akinél azt látom, hogy a mostani divat irányzatnak köze sincs a standardhoz. Kiállításgyőztes bulldogok kis fejjel, széles mellkassal, kb. tolólábakkal, mint egy gyík. Kizárt dolognak tartom, hogy azok a kutyák beleférnek a 25 kg-ba... Mégis ők nyernek...
2011. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Más a standard és az éppen aktuális divatirányzat.. de itt most a standard a téma.. az viszont, hogy az be legyen tartva a bírók és a tenyésztők felelőssége.

Lehet, hogy egy show border más mint a munka border de mind a 2 ben vannak azért már elég durva túlzások...egyikre se mondhatjuk azt feltétlen, hogy megfelel a standardnak de ez nem a standard hibája.

A standardok 99% ban olyan kutyákat írnak le amik funkcionálisan jól teljesítenek és életképesek az más kérdés, hogy ezeket ki mennyire tartja be de én nagyon pozitív változásokat látok ebbe az irányba már ha csak a Kennel Klub új stnadardjait nézzük akkor is.

2011. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"a bajom az hogy ahelyett hogy az embert tökéletesítenék, oldanák meg a problémákat..."

Elég csúnya szó ez az embert tökéletesítik kifejezés. De nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az emberek esetében nincsenek olyan vizsgálatok és lehetőségek amik kiszűrhetnek bizonyos rendellenességeket. Egyre több szindrómát ki lehet már szűrni magzati korban, és bizony ha találnak valamit akkor bizony javasolják az anyának az abortuszt.

2011. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
jah hitlernek volt egy ilyen tökéletesítési törekvése...
2011. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat, tudom hogy mi az a a luxpup :D, és így hogy elmagyaráztátok, elgondolkodtam, és tényleg elég nagy hülyeség, amit írtam, még egyszer köszönöm :D
2011. aug. 4. 13:48
 30/31 anonim ***** válasza:

Minden fajtát kitenyésztettek valamire, és nem véletlenül lett egyik sem olyan, amilyen. Tudod, ha ilyen szöget zár be akármije, akkor jobban bírja a terhelést, ha ez meg az a testrésze ilyen, akkor gyorsabban fut stb.

Egy kutya azért tartozik egy bizonyos FAJTA csoportjába, mert olyan, mint a többi a fajtán belül - ugyanolyan magas, ugyanolyan az orra, a szőre minősége stb.

Ha ezeket nem tartanák be, teljesen átalakulnának a fajtán belüli egyedek, és egy idő után nem is lehetne megállapítani, hogy ugyanabba a fajtába tartoznak.

Az embereket nem TENYÉSZTIK, nem az alapján szülnek, hogy minél szebb és egészségesebb legyen a gyerek, hanem mert jobb esetben szeretik egymást és szeretnének gyereket.

Aki ronda, annak ne lehessen gyereke? (Mielőtt valaki belekötne: a ronda - egészségtelen, hibás kinézetű kutyának tényleg ne legyen kölyke, mert az nem passzol a standardba, és a kutya nem is vágyik kölyökre, nem úgy, mint az emberek).

Ha nem akarsz ilyen "tökéletes" kutyát, akkor egy jópofa keveréket is szerezhetsz. Vagy egy hibás fajtatisztát. Csak nem tudod továbbtenyészteni. És kész.

Egyébként sok fajtánál nem ilyen szigorú a standard, és a különböző kennelekben nagyon különbségek vannak a kutyák kinézete között. Néhány fajtánál talán túlzásokba esnek, de el kell fogadnunk, és esetleg olyan kennelből venni kutyát, amelyik megfelel az ízlésünknek.

2011. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!