Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kiskutyám tanítása, etetése?

2 kiskutyám tanítása, etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 6 hetes puli szukám,mikor kezdjem őket tanítani?

pórázon,alapparancsok

esetleg puli tenyésztők nem tudnak olyan tápot,amit már kiskorban is szívesen megennének(prémium minőségűre gondolok)


2011. aug. 6. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
minél előbb kezdd el. először játékosan, hogy a kutya ne unja meg a foglalkozásokat. vidd el sétálni, mutass meg neki minél több állatot, szocializáld. nem vagyok tenyésztő, de a pedigree junior szerintem ízlene nekik :)
2011. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne hari, de a Pedigree nem prémium minőség. :) Azokat keresd az állatos boltikban, pl. Freshnapf.

De a trenírozást már kezdheted. 5 perceket foglalkozz velük, játékosan, és sétáljatok sokat :)

2011. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az Acana a legjobb.


Most a legtanulékonyabbak a kicsik. 2-szer lenyomod a feneküket, hogy ülsz és már ülni is fognak. Fejük fölé egy kis jutalomfalat, és ahogy azt bámulják, automatikusan leülnek. Én 2-szer ismételtem ezt 8 kiskutyával 10 percen keresztül (egyesével, elkülönítve), és egész életükre megtanulták. De nem vagyok egy nagy kiképző, hogy úgy is maradjanak, azt nem tudtam megtanítani nekik. Apportírozni is lehet tanítani. Eldobod a labdát, visszacsalod jutalomfalattal, amit megkap a labdáért cserébe. Ami fontos, hogy a gyere ide!- az mindig örömteli esemény legyen. Soha ne hívd be büntetésből. Ha rosszat tett, te menj oda hozzá, de ne hívd be azért, hogy megbüntesd. Ha mindig öröm hozzád menni, később is feltétel nélkül menni fog ha hívod. Ha nem jön hozzád amikor hívod, hagyd faképnél. Amikor már nagyobbak lesznek és oltásokat megkapták, ez különösen hatásos idegen helyen, pl. egy réten. Hívod, nem jön oda, erre határozottan elindulsz a másik irányba. Lélekszakadva fog utánad loholni. Akkor aztán jöhet a hatalmas dícséret. Fontos a nyakörv is, minél előbb szokják meg, hogy később ne legyen gond a séta. Oltás után azonnal sétáltatni, hogy szocializálódjanak, ne legyenek félősek. Már most se ártana, ha más emberekkel, gyerekekkel ismerkednének felnőtt felügyelettel. Oltás után más kutyákkal is jó összehaverkodtatni őket, persze csakis jól szocializált kutyákkal. Így lesznek kiegyensúlyozott, bárhova elvihető boldog kutyák. Ha teheted, ne hagyd ki a kutyaovit, sajnos én sose jutottam el oda.

2011. aug. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!