Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emiatt tényleg gonosz lennék?

Emiatt tényleg gonosz lennék?

Figyelt kérdés
Imádom a Labradorokat, ha kertes házba tudok költözni, akkor mindenképpen szeretnék, viszont fajtisztát, törzskönyvvel, tenyésztőtől. Az egyik barátnőm ezért kifejezetten gonosznak titulált, mert hogy nem versenyeztetni szeretném, akkor minek nekem olyan kutya, annyi van a menhelyen. Én nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat, de több okom is van, hogy nem szeretnék onnan kutyát. Először is, mert lutrinak tartom. Ki tudja, hogy szerencsétleneknek milyen öröklődő betegsége lesz, amire rámegy rengeteg pénz, és a végén még így is fiatalon kell elaltatni. Természetesen ez a veszély tenyésztőnél is fennállhat, de valamennyivel biztosabb az egészség. Másrészt nincs hozzá elég erős lelkem. Bemennék egy menhelyre, és legszívesebben az összeset hazavinném, annyira sajnálom őket. Ismerem magam, a végén még bűntudatom is lenne, hogy miért nem hoztam el többet. Ott van még az a tény is, hogy én kifejezetten Labradort szeretnék, mert az tetszik a legjobban, velük van tapasztalatom, nem mást. Az élet még bármit hozhat, és nem mondom, hogy sosem fogadnék örökbe menhelyről, de egyenlőre ezt gondolom. Tényleg gonosz vagyok emiatt?
2011. aug. 9. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha elmész a menhelyre és hazaviszel egy kutyát, megmentesz és jobbá teszel egy életet...

Lehet,hogy csak eggyel tudod ezt tenni,de akkor is egy legalább boldog lesz.

Ha nem mész el a menhelyre,akkor viszont egy kutyán se segitesz! Inkább,ezért kellene bűntudatnak lenni!

2011. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Ha nem mész el a menhelyre,akkor viszont egy kutyán se segitesz!"


Ne haragudj, de szerintem ez baromság. Ha magamhoz veszek egy kutyát, akkor édes mindegy, hogy azt menhelyről teszem, vagy tenyésztőtől, mindenképpen jól jár, hiszen egy olyan gazdához kerül, aki törődik vele. Sajnos sok tenyésztő nem érdeklődik az iránt, hogy hova is jut a leendő kiskutya, így sok fajtiszta kutyus kerül szaporítók kezébe, vagy olyan helyre, ahol nem adják meg, amire szüksége van. Inkább annak legyen bűntudata, aki kidobta azokat a szerencsétlen ebeket, akik a menhelyen vannak.

2011. aug. 11. 14:24
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért nézz szét itt is van fajtatiszta kölyök Labrador!!


[link]

2011. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Szia!


Mi 3 éve költöztünk egy kertes házba, és azelőtt mindig arról beszéltünk, hogy lesz egy szép Golden Retriverünk. Nekünk az tetszett a legjobban. De arról is beszéltünk, hogy menhelyről szeretnénk megmenteni egy állatot.

Életünk egyik legjobb döntése volt! :) Egy gyönyörű őszi reggelen elmentünk az Illatos úti menhelyre, és 100 kutya közül csak egyetlenegyen akadt meg a szemem. Nem ugatott, csak kuporgott a szénán. Leguggoltam elé, felkelt és kinyújtotta a mancsát a rácson keresztül a tenyerembe. Csillogó szemekkel mondtam, hogy őt soha nem hagynám itt... ő Szindy.

Pár hónappal később az utcáról is befogadtunk egy kiskutyát, ő lett Pocak.

Csináltam róluk egy ppst, amit felvettem videóra, ha érdekel: http://www.youtube.com/watch?v=MIyLEbPKT24


Ezzel gondolom, elmondtam a véleményem! Üdv

2011. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 panettone ***** válasza:

Ha többen gondolkodnának úgy mint Te ( tenyéstőtől, tkvvel, szűrt szülőktől, chippel és garanciával vennének kutyát) akkor nem kellene azon gondolkodni, hogy vajon vegyek vagy örökbefogadjak...

Ebben az elgondolásban hogy így veszel kutyát nincs kivetnivaló.

Ugyanakkor viszont nem kell a menhelyeket és a fajtamentőket ennyire eltaszítani magadtól/ magatoktól. Ha szeretnél jobb ember lenni vagyis lenne igényed rá, hogy segíts ha nem is azzl hogy örökbefogadsz akkor tessék segíteni az adott fajtát mentőket...akár azzal hogy kimész a menhelyükre segíteni akár rendezvényeken kutyát felügyelni akár segíthestz a kutyáik közül egyet kettőt hirdetni. A legtöbb fajatamentő csoportban vagy a segítőik között vannak tenyésztők, állatorvosok vagy állatorvos asszisztensek, kozmetikusok, kutyakiképzők és olyanok akik egy vagy több kutyát tartanak az adott fajtából. Ha igazán jól szeretnél választani tenyésztőt akkor tőlük kaphatsz igazán hasznos tanácsokat és infokat. Nem kell ezt a dolgot annyira túl lihegni. Nem kell örökbefogadni sőt ha az emberek így választanának kutyát nekünk már nem maradna menteni való kutya de addig is aki akar mindig talál valamit amivel segíthet és közben rengeteg dolgot meg is tanulhat. Én amit tudok mindent az ideiglenesben nálam lévő kutyák kapcsán tanultam meg azoktól akikkel így ismerkedtem meg.

2011. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem tartalak gonosznak csakgondolkodj el azon hogy mi lenne ha fordítva lenne te nem kellenél senkinek a menhelyen mert nem vagy olyan mint valaki más aki pl. egy híresség ;):( ez a szomorúhelyzet
2011. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen Labradort szeretnél azt a menhelyen is találsz. Ugyanúgy vannak fajtatiszta kutyák az utcán ahogy a házakban. (én már csak tudom önkéntes vagyok) A másik a menhelyi kutyák oltva vannak féregtelenítve, és beteg kutyát nem adnak örökbe. Ha szerencséd van akkor még kölyköt is találsz. És hidd el nem fogsz úgy érezni hogy mindeggyiket haza akarod vinni. A legjobb ha előtte megismerkedsz a kutyával. Ha meg nem találtál a menhelyen akkor vegyél. Ezzel sincs semmi gond ha élete végéig vigyázol rá.
2011. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!