Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kutya gazda miért nincs...

Sok kutya gazda miért nincs tisztában a kutyája méreteivel?

Figyelt kérdés

Tapasztalat, hogy sok gazda nincs tisztában azzal, hogy a kutyája marmagassága hány centiméter, illetve mekkora tömegű. Tudom, hogy nyári szünet van és a sok iskolás itt lebzsel, de nem csak tőlük hallottam, olvastam irreális méreteket. Felejtsük már el a 70kg-os német juhász és rottweiler, az 50-60kg-os pitbull legendákat, valamint a 95-98cm marmagasságú 100kg súlyú közép-ázsiai juhászkutyákat és a 120kg-os kaukat.

Nem egyszer élőben is tapasztaltam, mikor a gazda kérdezi, hogy hány kiló a kutyám, és amikor mondom a súlyát, akkor ledöbben, hogy hát az hogy lehet, mikor az övé méretre fele akkora, de 10kilóval többnek hiszi, mint az enyém. És utána még nekem nem hiszi el és 80-90kg-ra tippeli az én kutyám, mert az ő rotija tuti 70kg.

Vannak ugye kutyaméretek: öleb, kis, közép, nagy és óriás méretű kutyák. Hivatalosan 6 óriás fajta van (bernáthegyi, ír farkas, orosz agár, német dog, angol masztiff és most nem jut eszembe a 6.), illetve még 10 fajta, amit az óriások közé sorolnak (leonbergi, moszkvai őrkutya, moszkvai dog, komondor, kaukázusi juhászkutya, stb-stb., lényegtelen amúgy). A német dog és az ír farkaskutya általában a legmagasabb, illetve van még egy leonbergi hibrid kutya, ami az FCI által nincs elismerve, de elvileg a legmagasabb fajtának számít. Ezek a kutyák is ritkán haladják meg a 95cm-es marmagasságot. Vannak extrém példányok, látni lehet a guiness rekordok között (106 és 109cm-es német dog), de az átlag méret valahol 90-100cm között van.

Súlyra pedig legnagyobb az angol masztiff és talán a bernáthegyi kutya, amelyek 70-90kg között mozognak. Itt is vannak extrémebb vagy elhízott példányok, de az átlagos és egészséges kutya 90kg-nál nem nagyobb.


És akkor vissza a nevesített fajtákhoz. A németjuhász marmagassága 60-70cm között van. A standard ezt jobban behatárolja, de vannak még szerencsére 68-70cm-es nem csapott seggűek. A súlyuk 35-45kg között van.

A roti 65-68cm körül mozog és 40-50kg közöttiek, ekkor ideális (nem az elhízott példányokról beszélek, hanem mindig ideális súlyról).

A pitbull game változata 18-20kg, a városiak pedig max. 25-kgosak. Az amstaffok kicsit súlyosabbak, de azok sem haladják meg a 35kg-ot (és akkor már sokat mondtam).

A kau-káj mérete átlagosan 70-80cm között van, a súlyuk 50-70kg. A dolgozó (értsd nyáj mellettiek) kutyák ritkán lépik át a 75cm-ert és az 55kg-ot, tehát kisebbek mint a városi testvéreik.

Tavaly az ópusztaszeri pásztorkutyás találkozón, ahol volt kb. 8-10 káj, 5-6 kau, 1 moszkvai, 3 komondor és 1 kuvasz, mérve voltak a kutyák. A legnagyobb egy komondor volt, 86cm-es marmagassággal és 69kg-al, a második egy kaukázusi, aki 67kg volt. Ezek a kutyák már extrém méretűnek számítottak.


Na. Lehet elég összevissza lett a dolog, de ez kikívánkozott belőlem.


2011. aug. 10. 10:25
1 2 3
 22/25 A kérdező kommentje:

Sok videót és képet, illetve néhány élő kájt is láttam. Ezek a videók is azt mutatják, hogy a kutyák kb. 70-75cm között vannak. A türkmén férfiak nem a magasságukról híresek és combközépig, max. ágyékig érnek a kutyák. Egy 180cm-es férfinak az ágyéka 80cm-nél van.

Lehet látni, hogy akitánál kb. 5-8cm-el nagyobb az a kutya.


Az ilyen videók nem mérvadóak. Kangalról durvábbakat is találsz. Rengeteg ilyen "my dog is the biggest in the world" videót találsz, ahol direkt úgy vannak fotózva a kutyák, hogy nagyobbnak látszódjék. :-)

2011. aug. 10. 15:53
 23/25 anonim ***** válasza:
72%

szia!


Én a saját kutyám súlyát mindig tudom, és illik is tudni! Ugyan is, ha baj éri, mihez mérje a doki a gyógyszert, ha nem tudod a súlyát? Az a minimum. Még bolhairtót is csak úgy vehetek, ha mondom a súlyát. de a marmagasságra nincs szükség.

2011. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 pensacola válasza:
100%
Az én kutyám egy 9 hónapos káj, cingár nem kövér de most 42 kg..
2016. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 pensacola válasza:

ázsiaiba van vagy 3 tipus


ez is fassza


https://www.youtube.com/watch?v=29jkj9-JpoY

2016. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!