Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mint a kutyád gazdája, tudsz-e...

Mint a kutyád gazdája, tudsz-e neki parancsolni?

Figyelt kérdés
Ha nem engedelmeskedik, miként tudod rávenni a jobb belátásra, vagy a farka csóvál Téged?
2011. aug. 12. 17:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

12:54

Valójában alig van néhány, az is a billentyűzet engedetlensége.

Ugyan csak Neked:

16:05

Az eb ketrecben tartott nappal, estétől reggelig ki van engedve az udvarra.(Kertes családi ház)

-reggel csak ugy hajlandó bemenni a helyére, ha kap valami csalogatót.

-ha megyünk a bejárati kapuhoz, artikulátlan hangon vonyit?,vijjog? Idegesitő.Ha rászólok. "Mésssz a helyedre", néhány mp.ig hallgat, majd folytatja.

-ha valaki jön hozzám, veszettül ugat, hiába szólok rá,

-ha ráakarok ütni a fenekére, képes lenne nekem jönni.

2011. aug. 15. 21:52
 12/12 anonim ***** válasza:

óóó szegényke...:(


hát őszintén szólva, én teljesen megértem a viselkedését!

mennyit sétáltok vele naponta - csak a biztonság kedvéért kérdezem, de sejtem a választ...


miért tartjátok nappal ketrecben?

és annyi neki a testmozgás, hogy este egyedül ellegyen a kertben?


Ne érts félre, sem kioktatni nem akarlak, sem megbántani...

csak én úgy gondolom, nem véletlen, hogy az én kutyáim szelídek, engedelmesek, a Tied pedig nem annyira kiegyensúlyozott...


ezért én ezeket a tippeket tudom adni, amit vagy megfogadsz, vagy nem, ez a Te döntésed.:)


A tippjeim:


- egy kutya értelmi képessége nagyjából egy 3 éves gyerek szintjén van. Ne várj tőle többet, de kevesebbet se!


- a kutyát tisztelni kell, nem a rabszolgánk, mindig úgy gondolkodik - miért csináljam meg, amit kérsz, ebből nekem mi hasznom származik?

Ha tehát megmutatod, hogy ha elhallgat, jutalomfalatot kap, 100x gyorsabban és szívesebben engedelmeskedik, mint ha leszidod. (Ez nem csak az én véleményem, a legeredményesebb kiképzők és a legújabb etológiai kutatások is alátámasztják, hogy pozitív megerősítéssel gyorsabban és könnyebben tanul a kutya, mint fenyítés mellett.)


- Légy vele kedvesebb. Ez a kutya különösen meg fogja hálálni. Hülyeség az a nézet, hogy akkor leszel vezér, ha kemény vagy vele.


- Miért tartjátok ketrecben?... Nagyon fontos! Mindig gondolkodj a kutya fejével! Te mit szólnál, ha egész nap egy ketrecbe zárnának?... és reggel vajon lelkesen mennél a helyedre?...

Azt javaslom, engedjétek el napközben is, és legalább 2x fél órát sétáltassátok reggel és este, vagy 1-et este...

esetleg egy kisebb testű társat is fogadhatnátok mellé, ha van rá keret...


- ami teljesen biztos: a kutyának feladat kell. ha nem kap, keres magának. ás, ugat, kiszökik, stb...

vannak kutyasulik havi 6.000 forintért, heti 2 foglalkozással.

Ha hetente egyszer eljárnál vele, és nem üvöltözve tennéd helyre, hanem határozottan - és gyakran dicsérve, a kutyád 2 héten belül akkora változáson fog átmenni, hogy nem ismersz majd rá.



nagyon remélem, mindkettőtök boldogsága érdekében megfogadod a tanácsom, hidd el, megéri!:)



A kutya nem attól fog SZÍVESEN hallgatni Rád (ahogy azt tévesen hitték), hogy fenyíted...

A kedvesség (na meg a jutalom falatok) a leghatékonyabb módszer.


Ha úgy viselkedsz a kutyával, ahogy írtam, eszébe sem jut majd odakapni...:)



Sok sikert és boldogságot hozzá!:)

2011. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!