Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Beagleről?

Mit gondoltok a Beagleről?

Figyelt kérdés
Fontolóra veszem, hogy vennék egy beaglet a Templomhalmi-Nimród kennelből. Szimpatikus nektek ez a kennel? Vagy úgy a fajtáról általánosságban milyen véleményetek van?
2011. aug. 13. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van szép beagle, de sok benne a szinhibás csunya. Én nem szeretem ezt a fajtát, elvagyok vele, de nem a kedvencem. Nekem rossz élményem, é emlékem van velük.
2011. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondj egyet légyszi közölük, ami színhibás. :) Milyen rossz élményed volt?
2011. aug. 13. 12:11
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

szerintem finom, nagyon jó az ize, te még nem ettél?


Süti4EVER

2011. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A beagle vadászkutya.Imádni való,csökönyös,hízelgő,tündéri,a betörőnek még a kulcsot is átadná egy játékért cserébe.

Nekünk volt beagle kutyánk.Játékos..Talán az egyik legjátékosabb kutya.De nehezen fegyelmezhető.

Mesélek egy kis történetet.

Ugye Anglia híres a kutya neveléséről is.Itt vannak a világ legjobb kutya trénerei.Az egyik barátunk kutyákkal foglalkozik,és kértem mesélje el milyen a beagle,ők hogy boldogulnak.

Azzal kezdte,hogy általában 1 éves kortól lehet vinni a kutyát iskolába.Előtte felesleges mert nem fog tanulni..De mondott egy jó kis történetet.

Tudod mi a különbség a németjuhász és a beagle között??

Gazdi szól a németjuhásznak

- Bob! Lábhoz!

A németjuhász gondolata: "hívott gazdám! Már itt is vagyok! Mit tegyek? Jó vagyok?"

Agazdi szól a beagle-nak

.Jim! Lábhoz!

A beagle gondolata: "mindjááááárt megyek..Várj...szagot fogtam...óóóó micsoda érdekes szagok! várjj ne kiabálj gazdi..megyek már...Játszani akarsz? azért kergetőzöl?? Kapjál el! na gyere,kapj el...Hoppá! van valami finom kaja a kezében..szaladok..."


Először jött nevettem,majd a saját bőrömön tapasztaltam hogy ez így van..Mi a beaglet csak virslivel tudtuk "elkapni"

Később hozzánk került egy másik beagle,és akkor jöttünk rá,hogy ha legalább két kutya van akkor a beagle nem unatkozik,nem rombolt(szét tudta a lakást szedni elég szépen) és idővel lenyugszik..

TAnács: HA jól nevelt kutyát akarsz,ha olyat aki egy szóra ugrik akkor ne beaglet választ.

Imádni valóak,de rengeteg a gond is vele.

2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
mivel véleményt kérdeztél én elmondom. Nem kedvelem ezt a fajtát, nagy divat lett és szerintem alaptalanul. Nagyon kedves kutya ez tény de nálunk a kutyasuliban 3 is van és bár nagyon okosak de nehezen nevelhetőek és mindig velük van a probléma.. Hatalmas a mozgásigénye és hajlamos rombolni.. Aranyos kis feje van de szerintem első kutyának nemvaló és alapból következetes gazda kell mellé
2011. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
aranyos, de elképesztően hiperaktív
2011. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 éves kan beagle-m van. Amit leírtak, hogy makacs, önfejű, szófogadatlan, teljesen igaz. Olyan embernek való,aki nem csak a "kert díszeként" tartaná. Nagyon sokat kell vele foglalkozni, sokat futtatni, lekötni az energiáit testileg és szellemileg is. Nagyon okos kutyák, csak meg kell találni a közös hangnemet velük. Mondják azt is, hogy szökős fajta. Ez abban az esetben igaz, ha nincsen rendesen megmozgatva a kutya. Mivel én minden nap elviszem a kutyát egy hatalmas mezőre, hogy futkorásszon, nincs igénye a szökésre. Sok munkával elértem, hogy hallgasson rám. Sok törődéssel nagyon jó kutya válik belőle. Azt tanácsolom, hogy nőstényt vegyél, velük könnyebb bánni.
2011. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, divatkutya lett.

Az emberek azt hiszik, hogy attól mert kedves pofija van, és viszonylag kis termetű, ezért már tartható lakásban, napi 3x20 perc sétával.

A beagle kopó, aki ha szagot fog, képes lenne órákon át rohanni. Látásból ismerek kb. 12 beagle-t a környékünkről, egyiket sem láttam még póráz nélkül. Illetve egyet, és a gazdi mesélte, hogy a kutya havi 2-3 alkalommal lelép séta közben, majd pár óra múlva megy (vagy viszik) haza. Azóta talált valami egyesületet, akik heti 1x begyűjtik a beagleket, és kijárnak velük vadászni az erdőbe.

Én biztosan nem tartanék, nem szeretem azokat a fajtákat, akik ennyire önfejűek. Nem a makacs kutyákkal van bajom, mert nekem meg terrierem van, de szeretek 100%-ig megbízni a kutyámban.

2011. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 12:19 vagyok

Nekem mindkettő beagle nőstény volt..Nem könnyű velük sem.

2011. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból írtam, hogy könnyebb a nőstényekkel. Lehet ez csak egyedi eset. De a nőstények általában nyugodtabbak.
2011. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!