Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Beagleről?

Mit gondoltok a Beagleről?

Figyelt kérdés
Fontolóra veszem, hogy vennék egy beaglet a Templomhalmi-Nimród kennelből. Szimpatikus nektek ez a kennel? Vagy úgy a fajtáról általánosságban milyen véleményetek van?
2011. aug. 13. 12:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én ismerek valakit, akinek 2 szuka kutyája van, nyugodtan ellehet őket engedni pórázról, agilityznek, első szóra jönnek, egyszóval engedelmesek nagyon.

Szerintem egy kutya sem nevelhetetlen, csak sok időt kell rászánni.

2011. aug. 13. 12:44
 12/16 anonim ***** válasza:

igen csak azért más egy juhászkutya aki pillanatok alatt alkalmas az együttélés szabályinak megtanulására és más egy makacs kutya akivel szenvedni kell...én nem azért tartok kutyát, hogy az alap együttélési szabályok kialakításáért harcolnom kelljen a kutyával, 7 kutyám van mind juhászkutyák és soha semmi gond nem volt velük, mindent megtanulnak elsőre.


Ha ilyen kutyát akarsz akkor az sok munkát jelent és lehet neked megéri ha minden álmod ez a fajta..

2011. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy másfél éves szuka. Ő az első kutyám.

Rengeteget szenvedtem vele, sokszor jöttem haza sírva vagy idegesen sétáról, mert nagyon nehéz volt vele.

Eszméletlen jó agya van, kutyasuliban szinte mindent ő értett meg elsőre. Rengeteg trükköt tud, és lételeme a tanulás. Kajáért bármit megcsinál.

A behívással vannak gondok, bár pár hónapig szinte tökéletes volt, most talán nem vagyok elég szigorú... Folyton szaglászik, neki MINDENT meg kell vizsgálnia. A másik baj, hogy minden áron megeszik mindent a földről. Szóval nagyon nehéz, pedig 4 hónapos kora óta kutyasulizunk is, akkor oviba kezdtünk járni, 8 hónaposan alapfokra, 10 hónaposan középfokra, és azóta is heti 3-4 alkalommal viszem a suliba, és én nélküle is kijárok a tanfolyamokra. Úgyhogy első kutyának én nem ajánlanám. Talán még másodiknak sem :)

2011. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok:


Konkrétan nem tudok mutatni szinhibás egyedet, de mifelénk rengeteg olyan van. Édesapám Laboratóriumi állatokat tenyészt, és régebben kb 15 éve beagle-lel is kisérleteztek. Ott mondta ő hogy rengeteg volt a csunya dimatlan kinézetűegyed,


A rossz élmény:


Egy ismerősömnek Beagle-je van. Gyakran megyek hozzá kaszálni, kertet gondozni.Nagyon tetszett az a kutya kiskorában. De ahogy nőtt, egyre veszedelmesebb lett. A hátsó udvarban lakott, engem nem gátolt munka közben. Egyszer aztán valahogy kiugrott a kis keritésen, és egyenesen nekem. Ugatott, morgott, én probáltam magamtol elfelé tartani, de amikor észrevettem, elkapta a nadrágom szárát, és egész sok idő mulva engedte el. Ugy bedühödött,hogy a gazdái is alig tudták lehűteni. Mai napig él a kutya, de ahányszor arra megyek, megismer, és majd kiugrik az utcaajtó fölött, annyira ugrál.

Na ezért nem szeretem a beagle-t

2011. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A beagle kutyákról mindent el lehet mondani.

Az hogy önfejű,tanulékony, hízelgő,játékos,imádni való,makacs,okos, stb..

De hogy vad lenne??? NA ezt az egyet nem lehet elmondani róla.A beagle egyszerűen képtelen a vadságra..ezért is nem jó házőrzőnek..

(kedves utolsó..Biztos hogy nem kevered a beaglet más kutyával??) Csak azért mert színhibákról magyarázol.

A beagle esetében nem beszélünk színhibáról.Két fajtája létezik.duocolour és tricolour fajta..Azt hogy a színek hol vannak nálunk nem annyira mérvadó mint például a dalmatáknál a megfelelő pötty.

2011. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a számból vetted ki a szót!
2011. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!