Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a fedeztetésről?

Mit kell tudni a fedeztetésről?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fajtatiszta havanese kan kutyám. Sokan mondták már, hogy fedeztessem, de nem tudom, hogy ez pontosan mivel jár. Nics törzskönyve így is fedeztethet? Kb.:mennyiért lehet ezt vállalni? Vagy csak törzskönyves kutyák vállalhatják pénzért? Olyat lehet, hogy pénz helyett egy kiskutyát kérek az alomból?Mit kell még a fedeztetésről tudni? Nagyon fontos lenne!
2011. aug. 13. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs tk-ja vagyis nem fajtatiszta csak fajtajelleg..

én így a helyedben nem pároztatnám,úgysem tudod eladni a kiskutyusokat .. értelmetlen :)

2011. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden kutyával lehet fedezni, épp csak etikátlan olyan kutyával csinálni, aki bár fajtatiszta, de nincs törzskönyve. Ugyanis az hivatalosan csak fajtajellegű keverék.

Sajnos az emberek többsége hazánkban úgy gondolja, hogy a kutyák esztelen szaporítása egy remek bevételi forrás. Igen, lehet egymásra pakolni a kutyákat felelőtlenül, egészségügyi szűrések nélkül (törzskönyvről és tenyészszemléről már nem is beszélve...) de valószínűleg ez az oka annak, hogy minden második kutya komoly örökletes betegségeket hordoz. Ezért van egyre több kutya a menhelyen, és ezért kell naponta több tucat kutyát elaltatni a sintértelepeken.

Nekem is van egy gyönyörű "fajtatiszta" kutyám, de miután nincsen törzskönyve, így az volt az első, hogy ivartalaníttattam. Köszöni jól van, és nem aggódok amiatt, hogy mikor kell szembenéznünk egy súlyos ivarszervi betegséggel.

Ja, és nem tudtam volna tükörbe nézni, ha fedeztetem a kutyámat csak azért, hogy lehúzzak 10-15 ezer forintot.

2011. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom. Mivel nincs törzskönyve, így hivatalosan nem számít fajtatisztának. A fedezés nem öröm, nem kellemes a kutyának, csak az ösztönök hajtják. A kan különböző betegségeket kaphat el egy kitudja milyen szukától, amit odavisznek fedeztetni, fedezés után sokkal dominánsabb, nehezebben kezelhető, kanokkal agresszívabb lehet és csak a szukák fogják érdekelni.

A te kanodtól származó kiskutya igen valószínűtlen, hogy hasonló viselkedésű lesz, mint az apja, szóval ha ezért szeretnéd, az is értelmetlen. Ha veszel még egy havaneset az se fog kevésbé hasonlítani rá. A fedezésért sok pénzt ne remélj tk nélküli kan esetén, én párezer forintért nem tenném ki ilyesminek a kutyám.

A kölykök meg kitudja hol végzik majd, potom összegért megveszi őket egy szaporító és apró ketrecekben szaporítja tovább, vagy megveszi egy család, aki miután rájön, hogy a kölyök bepisil, rág, ugat kirakja az utcára vagy jobb esetben egy menhelyre. Ez is a te felelősséged lesz, mert hozzájárultál a felelőtlen, eszetlen szaporításhoz.

Én is kaptam már ilyen ajánlatokat, gondolkodás nélkül visszautasítottam, a kutyám 7 éves és még nem fedezett, él és virul, köszöni szépen megvan anélkül is.

2011. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!akkor nem próbálkozunk fedeztetéssel, inkább majd ivartalanítjuk, hogy kicsit nyugottabb legyen!
2011. aug. 13. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
jó ötlet! mennyit sétál naponta? lehet attól is ugribugri, hogy nincs lemozgatva
2011. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet fedeztetni. Az egyik ismerősöm fedeztette a spánieljét és az sem törzskönyves és a kan sem az. A kan gazdája 1 kölyköt kért érte. 3 kiskutya lett Amerikai cocker spániel és már mindnek van gazdája.
2011. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
minden nap 3-szor vagy többször leviszem 1-1 órára(attól függ találunk-e játszótársat) Az ivartalanítást már javasolták, de félek, hogy túlzottan ellustul :-/
2011. aug. 13. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól nem kell félni, nem változik meg a kutya aktivitása, könnyebben kezelhető lesz, de ugyanolyan játékos, aktív marad, mint előtte. Az étel mennyiségét kicsit le kell csökkenteni, rendesen mozogni kell vele és akkor nem hízik és lustul el.
2011. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz. Az én kutyám egy bitang nagy zabagép, az ivartalanítás előtt gömbölyűbb volt, mint most.

Ugyanis az tény, hogy a műtét után után hízékonyabbá válnak (válhatnak) és én ezért jobban figyeltem az etetésére. Egy nagyon picit kap kevesebb tápot, mint korábban, és azóta fogyott is.

A műtét egyáltalán nem függ össze az aktivitásával, tényleg annyi, hogy mivel leáll a hormontermelés, így kevesebb lesz a kalóriaszükséglete.

Erre kell odafigyelni, de az is lehetséges, hogy a Te kutyád egyáltalán nem lesz hízékonyabb.

2011. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!