Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos rotim van.2 műszakba...

8 hónapos rotim van.2 műszakban dolgozok, anyuval és tesómmal élek. Amikor kialakul a területvédés a kutyámban, el kell e zárni a kutyát míg dolgozok, vagy be engedi az idegeneket/barátokat akkor is ha vmelyik más családtag engedi be őket?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor ha én itthon tartózkodok? A falkavezér én vagyok.
2009. ápr. 13. 11:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És még egy adalék érdekességképpen. A minap volt a tévében egy segítőkutya. Tádé névre hallgat. A gazdi egy tolókocsis szimpi csávó és a felesége. A kutya a srácé, ő a "főnök". Köztudott, hogy a golden nem "egygazdás" kutya. Namost ha a lány kér valamit a kutyától, akkor az eb először ránéz a fiúra és csak azután csinálja a kért feladatot, hogy az rábólintott. Természetesen nem lustaságból. Elképzelheted, hogy egy roti egy éles helyzetben mennyire fog hallgatni a főnökén kívül másra ha veszélyt érzékel vagy nagyon nem akar megtenni valamit, esetleg nagyon meg akar tenni valamit és nincs ott a nagyfőnök. Egyede válogatja persze de általánosságban elmondható, hogy élesben jobb ha ott van a gazda.
2009. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na hát én sem örülnék neki, ha a kutyám az összes ember alárendeltje lenne! Sőt ha csak az én kutyám akivel más nem foglalkozik, akkor még a család se legyen már a falkában! Nem mindenki csodálatos családi kutyát akar... Aki mindenkinek behozza az újságot, és szót fogad... Én inkább elzárom a kutyám amíg nem vagyok otthon, de más nem parancsolhat neki...
2009. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha a kutya a családtagok fölött áll, akkor baj van. Ezt nektek kell tudni, de pl. látni lehet, hogyha a többieknek is enged belenyúlni a kajájába, nem moroghat rájuk soha.
2009. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, ez az egész nem ilyen egyszerű! Nem így megy, hogy alatta vagy fölötte áll a családtagoknak és ha alatta, akkor engedelmeskedik ha meg fölötte, akkor terrorizálja, megharapja őket! Van olyan ember, aki kolyan annyira hülyének nézi a kutyáját, hogy az úgy gondolja, erősebb és rangban felette álló a család gyermeke? Nem azért nem harapja meg ha a kajájához nyúl, mert felette áll bazzeg, hanem mert tudja, hogy gyerek. Ez a divatos falkasorrend elmélet csak egy modell, amivel megpróbálják az emberek között élő kutyák viselkedésének okait magyarázni. Tehát ez nem maga a dolog, hanem egy nézőpont. A másik elöttem válaszolónak meg mondom, hogy a gyakran odalátogató ismerősökkel semmiféle rangsorbeli kapcsolata nincs a kutyának (ha a divatos modellhez ragaszkodunk) mivel az csak a "falka" tagjai között érvényes minta. Ennyit illett volna tudni. Még hogy 20. a rangsorban:)
2009. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!