Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever Tapasztalatok?

Golden Retriever Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni h mennyire tanulékony, mekkora a mozgás igénye(napi hány órát kell vele foglalkozni) naponta hány órát sétáljak/fussak vele?

És 1200 NM2 elfér-e. Ja és a 10 éves kis toy uszkárral (kan) ki jön-e


2011. aug. 15. 13:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*elvan-e
2011. aug. 15. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem van egy goldim! : ) Nagyon okos kutyafajta mindent meg tud tanulni seperc alatt. Minden nap 4-5-ször viszem le sétálni , igényli a gazda törődését . Napi 2-2,5 órát szoktam sétáltatni futni is szoktam vele fél órát utána elengedem a parkban és kijátssza magát. Minden kutyával kijön , szerintem a te uszkároddal is kijönne egy szuka goldni . :)
2011. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De az nem vérzik össze mindent h lány
2011. aug. 16. 10:47
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem a golden a legjobb választás lenne hozzá. A tanulás meg hát röhögök már néha,hogy meg sem muatom neki mit kérek,erre kitalálja. Pl.: Tolatást. A séta,hát azt meg én úgyszoktam hogy 15-20 km és akkor levan tudva. :P És eleinte séta egy éves kora után meg futni is lehet vele. De ha csak lakásban lenne,az nem ajánlatos akkor kisebbet vegyél.
2011. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudni . Az kutyától függ. Lehet hogy sokat fog vérezni de lehet hogy alig veszitek majd észre ha tüzel.

De ha annyira zavar a kutyád menstruációja akkor szerezz be egy tüzelő bugyit , azt pl: a fressnapban is meg tudod venni. :)

2011. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
A golden retviverek (vagy hogy kell írni)a legokosabb kutyák belőlük kerülnek ki a legjobb segítő kutyák vakvezetőkutyák így én nem ajánlom hogy egy átlagos ember ien kutyát tartson mert szerintem nagyobb szükségük van a vakoknak meg a mozgás sérülteknek ien kutyára de ha már nagy kutya sajnos akkor már nem nagyon tanítható ienekre mint pldul a vakvezetés .............
2011. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Származási helye: Nagy-Britannia.

Kialakulása Lord Tweedmouth [1] nevéhez fűződik. Többféle elmélet is létezik kialakulására:

Sárga retrievert kereszteztek egy májszínű Tweed Water Spániellel.

Sárga labrador retrieverből, Ír szetterből és Tweed spánielből alakult ki.

Tweed spánielből és könnyebb felépítésű Újfoundlandiból alakult ki.

Orosz cirkuszi kutya.

1913-ban választották külön a színük szerint. 1920-ban fogadta el az FCI, mint önálló fajtát.

Előnyei [szerkesztés]


Kiváló vadászkutya

Szelíd pajtása a gyerekeknek

Hibátlan temperamentumú

Intelligens

Könnyen képezhető

Elsőrangú kiállítási eb

Jó családi kedvenc

Elegáns, mindenkivel barátságos

Energikus



A golden retriever az egész család számára ideális fajta. Elhancúrozik a gyerekekkel, élvezi, ha alkalmanként vadászni mehet gazdájával. Megbízható fajta, amely kennelben is tartható, ám akkor a legboldogabb, ha szeretett családja körében élhet. Imád apportírozni. Vakvezető, azaz "látószem" kutyaként is népszerű.

Típusai [szerkesztés]


Munkatípus: könnyedebb felépítésű. Vékonyabb , hosszabb fej, sötétebb szőrszín, élénk temperamentum, karcsúbb, ruganyosabb, gyorsabb.

Kiállítási típus: dúsabb, hosszabb szőrzet, robusztusabb felépítés, világosabb szőrszín, határozottabb stop.

Európai típus: Szőrszíne az arany világosabb árnyalata. Rövidebb szőrű, mint az amerikai. Lába rövidebb az amerikainál, így megjelenése zömökebb. Jól pigmentált. Jó szögellésű elöl, hátul.

Amerikai típus: orr és fej része finomabb. Színe középarany, rézvörös, de sosem krém. Mellső szögellései szerényebbek, hátul olykor túlszögellt.

Általános megjelenés [szerkesztés]



Kiváló vízi vadász

Megjelenés [szerkesztés]

Szimmetrikus, harmonikus, élénk, erőteljes, barátságos kifejezés.

Karaktere [szerkesztés]

Engedelmes, intelligens, természetes hajlammal a munkára, barátságos emberekkel, állatokkal. Bizalommal teli, szeretetreméltó.

Tulajdonságai [szerkesztés]

Nagyon ugrálós kutya, ezért már kiskorától neveljük arra, hogy nem szabad.

Sokat eszik, eszetlenül, ezért mindig figyeljünk oda mikor eszik, mert gyakran félre nyeli a kaját.

Marmagasság [szerkesztés]

Kan: 56–61 cm,

Szuka: 51–56 cm

A mellcsonttól a farig mért hossz enyhén nagyobb, mint a marmagasság 12-11 arányban.

Tömege [szerkesztés]

Kan: 33–38 kg

Szuka: 29–34 kg

Külseje [szerkesztés]

Színei: arany, barna, krém, vörös (nagyon ritka)

Mozgásigénye [szerkesztés]


Mindennap legalább egy órás sétáltatásra, azonkívül futtatásra és tágas kertre van szüksége.

Híres kennelek [szerkesztés]


A Camrose kennel [2] a világ leghíresebb kennele (Mr. Joan Tudor). Golden Camrose Tess [3] , a Camrose kennel alapító szukája volt, minden golden, akinek ősei között szerepel Camrose kutya, tőle származik (ilyen a legtöbb mai Golden).



Golden retrieverek‎

Referenciák [szerkesztés]


 [link]

 [link]

 [link]

Külső hivatkozások [szerkesztés]



A Wikimédia Commons tartalmaz Golden retriever témájú médiaállományokat.

Golden retriever a Kutya-Tár-ban

Golden retriever

A retriever képzése

Fajtaklub

Retriever.lap.hu - linkgyűjtemény

[1]

2011. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A golden retriver egy hihetetlenül okos és tanulékony fajta. Mindemellett nagyon játékos, sok törődést és figyelmet igényel. Házőrzőnek pocsék, mert a betörővel is csak játszani szeretne. Más kutyákkal is jól kijön. Hatalmas a mozgásigénye. Fajtabetegség a gyenge izületek, melyekre nagyon oda kell figyelni. Ha zavar, hogy tüzeléskor vérzik, akkor ivartalanítani kell, és meg van oldva a dolog. Ha kérdésed van, nyugodtan írj pvt, vagy itt.:)
2011. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A golden retriever kutya nagyon okos! Könnyen tanul, nagyon-nagyon barátságos, imád úszni, szeretetre méltó, odavan a gazdájáért, kertben is simán elél - télen is, és jól kijön más kutyákkal is. Én nagyon ajánlom ezt a kutyafajtát, benne társra lelhetsz. Arra majd figyelj a tanításakor, hogy a golden retrieverek érzékeny kutyafajták, ezért játékosan tanítsd (főleg kölyökként). Gondolom, kertben tartanád, és ha ott van lehetősége futni, és játszol vele, akkor simán jó, ha heti 2-3 alkalommal viszed nagyobb sétákra! Nem szeret ugyan egyedül lenni - ahogy egyik kutya sem - de ha van játéka (esetleg egy másik kutya, akivel játszhat), jól el van!

Remélem segítettem :)

2011. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!