Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljünk fel egy kölyök...

Hogy neveljünk fel egy kölyök kutyát, ha tanulunk/dolgozunk?

Figyelt kérdés

Szóval tudom, hogy egy 8 hetes kutyának sok nagyon sok foglalkozásra van szüksége. De az hogy oldható meg, hogy az ember, amikor napközben tanulni/dolgozni van, akkor is foglalkozzon a kiskutyával.


Megoldható ez úgy., hogy egyedül lakik az ember? Nincs lakótárs, se rokon aki tud rá figyelni a nap másik 8-9 órájában.


Lehetdlen dolog?


2011. aug. 15. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy lehetetlen! Ha nem tudsz vele sokat foglalkozni, akkor egy olyan mozgásigényű kutyát kell választanod, aki kevesebb sétát igényel. De amint hazaérsz, egy jó nagy játék biztosan kell vele, és minden este séta. Ez minden kutyusnak kijár.
2011. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát egy kiskutya sok gondoskodást szeretgetést igényel..Nem akarlak leszólni..Annyit mondok fajtától függ..mert egy nagy lusta kinti kutya (aki nagy már)az talán elbírná..Szerintem örökbefogadással te is meg a kutyus is jól járna..:)
2011. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Semmiképpen sem lehetetlen! :)


Akár tanuló vagy, akár dolgozol, arra kell nagyon figyelned, hogy a hétvégi napokon a kiskutya sok sok szeretetet kapjon és taníts is neki olykor-olykor dolgokat (Ül!, Marad!, Helyedre! stb.)

Igaz, hogy egy kiskutyának tényleg nagyon sok törődésre van szüksége, de azért szerintem az iskola, vagy a munkahely nem lehet egy kizáró ok.

Minden reggel, mielőtt elindulsz, megeteted, simogatod, vele vagy kicsit, ha kell, akkor emiatt felkelsz egy fél órával hamarabb. Ha hazajössz, akkor vele foglalkozol először, játszol vele stb.-> utána a többi dolgod. Este pedig elviszed majd sétálni, megfésülgeted, ha olyan a szőre, és adsz neki enni.


De tényleg csak akkor érdemes kiskutyust vállalni (persze ki kell találni, milyen a neked való kiskutya) , ha van hozzá türelmed is, de amit Te írtál okot (suli/munkahely) az nem teszi lehetetlenné a kutyatartást. :)

2011. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg úgy, hogy beáldozod rá az egész évi szabidat, és első héten fullra otthon vagy, aztán félnapozol addig amíg van szabid. Egy kölyöknek két óránként pisilnie kell! Valamit a normális napirendje kb. úgy néz ki, hogy alszik, pisil, kakil, játszik, eszik, alszik. Eleve 8 hetesen még háromszor, de inkább négyszer kéne enni kapnia. Rombolás lesz otthon, meg pisi/kaki mindenhol 8-9 óra után.


Sose értem mi bajuk az embereknek a felnőtt kutyákkal, mikor velük sokkal könnyebb az élet... Ha egyszer nem tudod megoldani, miért kell 8 hetes bébi?

2011. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vágom h minek kell kutya annak, aki nem ér rá....Ezt megmagyarázhatná nekem vki...
2011. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!