Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről kutya? (lent. )

Menhelyről kutya? (lent. )

Figyelt kérdés

Most olvasgattam a kérdéseket a menhelyes kutyákról.

Arra lennék kíváncsi h mennyiért lehetne elhozni egy kutyust a menhelyről??? Ill. hogy lehet elhozni. Ill. bemegyek és még aznap odaadják vagy csak pár hét, hónap után ??? 15/L


2010. jún. 21. 10:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

Azonnal nem hozhatod el és nem is érdemes.

Először is ellenőrzik, hogy az vagy-e akinek mondod magad és hová kerül a kutya. (gyakran kimennek "családlátogatásra")

Ne is hozd el azonnalelőször ismerkedjetek egy kicsit. azért ez nem hónapok, de érdemes egy hetet rászánni.

Általában az oltások költségét kérik el, ezen felül annyit adsz, amennyit tudsz.

2010. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
értem.. ( még nem voltam soha menhelyen azért kérdezem) szóval akkor ugye ilyen ketrecekbe vannak és oda belehet menni megsimogatni meg ismerkedni??? Vagy hogy van ez?
2010. jún. 21. 10:42
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
mi azonnal elhozhattuk, pénzt külön nem kértek,5ezer Ft-ot adtunk,mert annyit tudtunk.
2010. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Odamehetsz, kiveheted, elmehetsz vele egy kicsit sétálni,játszani. megismerkedhetsz vele.
2010. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én elmesélem hogy fogadtuk örökbe az első kutyánkat. Kimentünk a menhelyre, mert nem akartunk fajtatiszta kutyát, inkább menhelyről szerettünk volna örökbefogadni. Megnéztük a kutyákat, és Kinga, egy 8 hónapos kis foxi keverék jött oda először nyalogatni a kezünket. Hát teljesen beleszerettünk. Aztán kiderült, hogy a menhely vezetője a bátyám középiskolás matektanárnője. Na, ez még egy pozitívum volt, szóval úgy döntöttünk, hogy legyen hát, örökbe fogadjuk a kis Kingát. Mondták, hogy természetesen, aláirattak velünk egy papírt, hogy gondozni fogjuk, felelősséget vállalunk érte, és nem baj, ha néha érdeklődnek a kutya iránt. Elhoztuk Kingát és azóta itt van velünk. Szerintem megéri menhelyről örökbefogadni, mert nagyon ragaszkodó kutyák vannak ott, és még életet is mentesz. Azért egy kis ajándékot (pl. kutyajátékot, tápot)vigyél a menhelynek, mert ezt megbecsülik, és tudják, hogy szereted az állatokat, így örömmel adnak neked egy társat 10-14 évre.
2010. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

De rendesek vagytok köszi a válaszokat:) Még nyugodtan meséljetek ti hogy fogadtátok örökbe a kutyusotok:)

Azt szeretném kérdezni hogy általában milyen fajták vannak a menhelyen? (tudom hogy ezt nem lehet így tudni ... de hogy általában azért milyenek vannak?)

2010. jún. 21. 11:06
 7/27 anonim ***** válasza:
Én eddig legtöbbször tacskó, pekingi palotapincsi, shi tzu és foxit láttam menhelyeken vagy ezek keverékei vannak többségben. De ha egy konkrét fajta érdekel lehet érdemesebb lenne egy fajtamentőt felkeresned.
2010. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én (sajnos) nagyon sokszor látok FAJTATISZTA magyar vizslát, és annak keverékeit. A spániel gyakori kutya a menhelyen. De legtöbbször kistestű keverékek kerülnek be a menhelyre.
2010. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát végül is golden retriever kutyust szeretnék, de valószínű nem lesznek a menhelyen ugye??? Akkor meg végül is az a lényeg h aranyos és szeretni valót találjak..:):):)
2010. jún. 21. 11:15
 10/27 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt: [link]
2010. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!