Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy kutyát...

Mennyire visel meg egy kutyát ha pár havonta másnál lakik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem a kérdezővel van bajom, teljesen elfogadható ha a családja vigyáz a kutyájára. Hanem azzal hogy attól még nem minden kutya olyan, mert az ideigleneseidnek meg akárkiknek meg sem kottyan. A menhelyi kutyákat pedig igenis életmód szempontjából nem lehet egy lapon emlegetni a jó gazdánál élő kutyákkal. Mi ebben amit nem hallasz meg? Mert szerintem ez tény és semmi sértő nincs benne. Máshogy élnek. Ennyi. Én továbbra is remélem (vagyis inkább tudom) hogy vannak kutyák akiknek nem mindegy fél óra után, hogy kivel élnek ha már egyszer volt egy igazi gazdájuk.
2011. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 panettone ***** válasza:

ma 11:01

:-) ahogy óhajtod, szerencsére nekem mások a tapasztalatim, és örülök, hogy a legtöbb kutya akivel találkoztam vagy csak vigyáztam rá míg a gazdi nyaralt kibírta valahogy- többnyire egy délután egy vacsi és egy kiadós séta, alvás után elfogadják hogy ez van.

De lehet csak azért mert én nem így állok hozzá...talán érzik.

2011. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vagy talán mert olyan típusúak? Hallottál már egygazdás kutyákról? A menhelyiek többsége nem az. Az én kutyám amíg nyaralni voltam, a házából sem jött ki pedig nem vittük sehová, otthon volt. És én ezt el is várom tőle, nem érdekel mit gondolnak rólam ezért. De leginkább nem is megyek nélkülük sehova, nem azért vettem, hogy lepasszoljam. És ezt nem a kérdezőnek szántam, ne sértődjön meg!
2011. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 panettone ***** válasza:

"Hallottál már egygazdás kutyákról? A menhelyiek többsége nem az."


Hány menhelyi kutyát ismertél eddig? Mind szeretne egygazdás lenni...örülök hogy a te kutyád megfelel az elvárásaidnak, imádkozz hogy míg él soha ne kerülj kórházba, vagy ne kényszerülj olyan helyzetbe mint a kérdező. Nincs veled cajom, félre ne értsd, de kár egy kutyából vagy egy-két legendás kutyahűségről szóló sztoriból messze menő következtetéseket levonni.

A kutyák a jelenben élnek, ha ott vagy imádnak, ha elhagyod őket alkalmazkodnak a megváltozott viszonyokhoz...ennyi nem több és nem kevesebb. De legyen igazad és aggódjon csak hogy hónapokon át siratni fogják az ebei.

2011. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem félek attól hogy valami bajom lesz, mert van családom aki vigyáz rájuk. Csupán arról van szó hogy elvárom, ne őket szeressék, ne nekik fogadjanak szót tökéletesen és akkor is én maradjak a gazdájuk ha el kell mennem egy időre, és ne imádják ugyanúgy az akárkicsodát egy nap után mint engem aki világra segítettem őket és együtt élünk évek óta.

Az egygazdás pedig nem azt jeletni hogy egy gazdája van és nem az egész menhelyé. :) Nézz kicsit utána. És valóban, nem ismerek igazi egygazdás menhelyi kutyákat. Többésgük mindenkivel barátságos (ha nem szenvedett túl sokat szegény), kedves, bárkivel boldogan elvan aki nem bántja. Ez leginkább abból ered hogy ezt szokták meg életükben illetve hogy többségük nem fajtatiszta vagy nem olyan fajta akire jellemző az egygazdásság. Te nem értesz engem, én pedig azt nem értem, miért fájna neked ha nem minden kutya olyan lenne amilyeneket te megismersz. Az nem személyes sértés ha valamelyik kutyának te nem kellesz csak a gazdája.

És megint mondom, a kérdezőnek nincs oka aggódni, nekem semmi bajom azzal, hogy más vigyáz a kutyájára csupán azzal van bajom aki azt állítja a több éves foglalkozás és szeretet minden kutyánál egy-két nap szomorkodás után elfelejthető.

2011. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 panettone ***** válasza:
:-) mivel nem fogunk közös nevezőre jutni, scak megkérdezném szerinted mi zajlik le a kutya fejében amikor elmész otthonról? Főként ha amúgy is magára hagyd őt/őket naponta míg dolgozol? Mikor kezdenek el hiányolni? És meddig? Mikor értik meg hogy nem jössz és vajon töprengenek-e azon hogy meddig leszel távol?
2011. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem akarom emberesíteni a kutyáim, de annyit azért nem tartok túlzásnak, hogy tudja, Én létezek, és én vagyok a gazdája. Amikor elmegyek egyértelműen szomorúak és velem akarnak lenni, csupán megneveltem őket, azért nem problémáznak. A versenyeken, vizsgákon és egyéb kutyás dolgokon, meg tudom figyelni amikor kicsit másra bízom őket. Nem nagyon látom rajtuk, hogy egyáltalán élőlénynek tekintenék az embert aki vigyáz rájuk csak egy vminek ami visszatartja a pórázukat (na meg persze a jólneveltség). Azt, hogy amúgy mit csinálnak vagy gondolnak, sajna nem láthatom, a fejükbe sem látok. De az is egyértelmű, hogy várnam engem hisz lesik a kocsikat vagy a vonatokat, stb, amikkel nem foglalkoznaki ha ott vagyok. Nem hiszek el minden mesét de igenis vannak olyan kutyák akik nem felejtik el a gazdájuk, miért ne lehetnének mások (pl az enyémek) is olyanok? Erre minden neveléssel és fajtaválasztással is rásegítek, nem értem mi a probléma?
2011. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!