Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kamasznak, első kutyának...

Egy kamasznak, első kutyának milyen fajtát ajánlanál?

Figyelt kérdés
Szerintem első kutyának (főleg,hogy nem felnőttnek)szófogadó,könnyen és gyorsan tanuló fajták alkalmasak,amelyek nem a legtapasztaltab gazdit igénylik,persze velük is nagyon felelősségteljesen kell bánni.(Segítségükkel megtanulod,hogy kell gondoskodni valakiről,odafigyelni mindig Rá.)Te melyik fajtát ajánlanád?(közepes vagy kisebb méretű)
2011. aug. 18. 21:30
1 2
 11/14 anonim válasza:
labrador !
2011. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Uszkár, Labrador retriver, Golden retriver, de ezeket is nevelni kell mint bármelyik más fajtát.
2011. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szia!:)


én mindenképpen menhelyről hoznék első kutyát.

nem azért mondom, mert jaaaj megmentesz egy életet stb...


tapasztalat, bemész a menhelyre, elmondod, mik az igényeid, és kb. 10-20 kutyát elővezetnek neked, amik megfelelnek az igényeidnek.



egyik kutyafajta sem garancia arra, hogy milyen lesz a vérmérséklete!!!


a menhelyen viszont megmondják neked.


labrador, golden nagy divatkutyák, igazából semmivel sem kedvesebbek és okosabbak, mint egy német juhász.


sőt, a mi kutyasulinkban több labrador is van, elképesztően nehezen nevelhetőek. (persze ez tudjuk, hogy nem a kutya hibája, hanem a gazdáé...)



na nem kampányolok tovább, majd érzitek, hogy érdemes dönteni...:)


ja, de mindenképp a leendő gazda válassza ki a kutyát, ne te vidd ajándékba! (csak az egyik írásodból ilyesmire következtettem, ezért írtam...)

2011. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Lehet ,hogy a menhelyről választunk,még nemtudom biztosra.Igazad van,nem a kutyán múlik feltétlenül a viselkedése,hanem ahogy nevelve lett.Valamit biztos félreérthetően írtam,de a mi kutyusunk lenne,nem ajándék:)

2011. aug. 20. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!