Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, hogy...

Mit tegyek a kutyámmal, hogy rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a kutya (golden retriever, 4 éves) egyre ingatagabban jár, nekimegy mindennek. Gondolom, a látásával is probléma lehet. Azután befeküdt végül az óljába, és gyorsan veszi a levegőt. Most, mikor ránéztem, már magatehetetlenül rángatózik. Soha nem fordult még elő ilyen, egyetlen kutyámnál sem, és hát eléggé megijedtem. Olyan gyenge szerencsétlen, hogy lábra nem bír állni. Így gyakorlatilag nem tudjuk elvinni a közeli kisvárosban rendelő állatorvoshoz. Talán hőgutát kapott? Vagy epilepsziás? Kérem, hogy akinek hasonló fordult már elő a kutyájával, az ossza meg velem a tapasztalatait, és persze azt is jó lenne tudni, hogy ebben a helyzetben mit tegyek? Mindenképpen hívjak állatorvost?

Előre is köszöntem a válaszokat!


2011. aug. 19. 16:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én lennék az egyik "turbóagyú".

Akkor hívsz másik orvost, nem gondolod? Írtad hogy nem vagy állatorvos, de azért te nyugodt szívvel elmondod hogy stabil az állapota? O.o

Nem szoktam ilyen lenni, de viszont most jogos volt, hiszen sosem értettem az ilyen embereket, akik, amikor a kutyájuk szinte életveszélyben van, miért nem hívják előbb az orvost, és maradnak a kutya mellett?!

2011. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lehet megharagszol, de a ,,turbóagyúakkal egyet értek.

Ha szabin van az állatorvos akkor hívok egy másikat. Sőt! Megnézek több állatorvost a neten, felehívom telefonon, és megbeszélem vele tud e fogadni, és beviszem kocsival.

Persze most jön az hogy nincsen autó stb. mese.

De vannak szomszédok, vannak arra felé lakók, és biztos hogy segítenek.

Amúgy bármitől kerülhet ilyen állapotba a kutya. Lehet akár hőguta, de lehet babesiosis amit a kullancs terjeszt, de sok mástól is lehet. Mivel nem vagy állatorvos, nem tudodmegmondani, hogy stabil e a kutya. De még egy állatorvos se tud semmit se mondani első ránézésre.

19:00-ig általában nyitva vannak az orvosok, még MA vigyétek el.

Vagy mást nem tehetsz, mint végig nézed ahogy kínlódva elpusztul....

2011. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
él még?
2011. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves hozzáértők! A stabil az állapota, azt arra értettem, hogy elmúltak a rángatózásai. Van ugyan egy állatorvos a közelben, de ismerjük, és semmit nem tudott volna csinálni szegény jószággal. Édesapám hosszú évtizedek óta foglalkozik kutyákkal, nagyon ért hozzájuk, és megtettünk mindent a kutya érdekében, amit mi meg tudtunk tenni. Az állapota folyamatosan javult, és most már jól van, elmúlt régen a rángatózása, újra jól lát, most már csak pihennie kell. Rendbejött - hála Istennek. Attól, hogy elkezdtünk volna állatorvos után rohangászni, nem lett volna jobb semmivel a helyzet. Az az állatorvos pedig, aki itt lakik a közelben, nem tudott volna semmit tenni szegény goldennel, mert ismerjük, és sajnos tudjuk, hogy milyen szakember...

Lényeg a lényeg: a kutya jól van. Egyre jobban. És most nem azt akarom erőltetni, hogy hát mi milyen vagányak vagyunk, mert sose visszük el szegény beteg jószágot állatorvoshoz. Igenis elvisszük, de a tegnapi körülményekhez képest, meg egyébként is, az volt a legjobb megoldás, ahogy tettük. És nem is lett semmi baj, hála Istennek.

Elnézést kérek, ha valakit megbántottam, tegnap igazából már csak kétségbeesésemben írtam ki ezt a nyamvadt kérdést, de valaki már rögtön azzal jött, hogy hát igen, milyen pocsék gazdák vagytok, hogy a kutya szenved, te meg a gépet nyomatod. Ítélkezni nem kell, az nem a te dolgod, kedves kommentelő.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 20. 10:19
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért egy orvosi konzultáció nem ártana. Nagy valószínűséggel epilepsziás lett a kutya. Ha újra megismétlődne hamarosan, akkor, bizony gyógyszeres kezelésre van szüksége. Azt tudnod kell, minden roham károsítja az agyat.
2011. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Oké, most szerencsétek volt. Úgy értem, a Kutyának volt szerencséje, hogy állatorvosi beavatkozás nélkül is - állításod szerint - rendbe jött az állapota. Az a baj, hogy még most sem tudod, hogy mi okozta a Kutyádnál ezt a reakciót, és amíg nem vizsgáltattad ki egy jó állatorvossal, nem is fogod megtudni. Lehetséges, hogy az epilepsziához van köze, és elő fog fordulni megint. Az ugyan alapvetően nem halálos, de ha lenyeli a nyelvét, vagy megüti magát rángatózás közben, akkor lehet nagyobb baj.

Azt írtad a kérdésedben, hogy azért nem bírjátok elvinni a közeli kisvárosi rendelőhöz, mert gyakorlatilag nem tud a Kutyus lábra állni. Ebből mégis mit gondoljunk? Természetesen elborul az agyunk, miközben ezeket a sorokat olvassuk, mert hogyan lehet ez akadály egy gazdának, hogy nem-tud-a-kutya-lábra-állni? Magamból kiindulva ez számomra nem hátrány, mert beteszem a kocsiba. Ha nincs, csörgök az ismerőseimnek, hogy "héé, baj van, gyere gyorsan, kérlek". Azt akarom ezzel mondani, hogy ne csessz le minket, hogy mi rögtön leugattunk téged, hiszen abból indultunk ki, amit Te leírtál. Az pedig elég érdekes. Természetesen nem tudhattuk és tudhatjuk, hogy mi folyt a háttérben, és mi az, amit még nem írtál le, de az anyázás elkerülésének érdekében igazán odaírhattad volna amit a hozzászólásodban is, hogy nincs kocsi, stb stb...

Én valószínűleg jobban megijedtem volna, ezáltal mindent megtettem volna - akár olyannal vitetem el magam, akivel vészhelyzeten kívül nem ülnék autóba -, feláldoztam volna a büszkeségemet, és mindent, ha épp szükség lett volna rá, és úgy hozta volna a helyzet. Mert a Kutyámért m.i.n.d.e.n.t.

Szívből kívánom, hogy soha ne forduljon elő többet a Kutyusodnál ezek, és boldogan, "mosolyogva" aludjon majd el örökre 15 évesen.

2011. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!