Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenkinek Labrador,...

Miért mindenkinek Labrador, német juhász, pitt, staffi, corso?

Figyelt kérdés
Mostanába szinte mindenki ha kutyát szeretne akkor ezek jönnek gondolkodóba: Labrador, Golden retriver,Német juhász, Staffi, Pitbull, Yorki, Berni pásztor, Cane corso. Annyi gyönyörű kutya van, több százezer külömböző fajta közül lehet választani, akkor miért látom mindenhol ugyanazt? Mert okos és jó? Mert a többi nem az? Lassan kiráz a hideg tőlük. Pluszba még kezdenek elkorcsosulni, a rossz tenyészettől. A német juhász külsőre, és idegileg is már teljesen KO. Goldenbe most bejött az agresszivitás, Labiba könnyen elhízás, egy csomó betegségük van már, és tovább tenyésztik. Tényleg, a német juhász már teljesen elkorcsosult, egy szép kutyát sem láttam manapság. Igen, engem kicsit idegesít, bár az én kutyám sem egy álom, de altatás elől volt mentve, Uszkár, minél öregebb annál makacsabb.:)
2011. aug. 22. 13:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Így van mostanában ezek a divatkutyák ahol lakom Székesfehérvár-on..egyetlen sheltie sincs és találd ki nekem milyen lesz sheltiem..nem divatkutya és ez a szép benne :) meg hát nem tudok ellenállni neki :)
2011. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Barátom, te nagyon el vagy tévedve. Dobálózol olyan kifejezésekkel, amikkel nyilvánvalóan nem vagy tisztában. Egy kalap alá veszed a gondos munkával tenyésztett és a hátul a sufniban, nagy haszon reményében ki tudja milyen párosítással szaporított egyedeket. Első körben ezeket kellene tisztázni a fejekben, nem csak neked, hanem egy-két válaszolónak is.


Egyébként miért baj az neked, ha valaki tanácsot kér és olyan fajtát ajánlanak neki ami természetéből adódóan kooperatív, könnyen tanítható, az agresszivitásnak legkisebb jelét sem mutatja, még rossz nevelés esetén sem? A Goldenbe az agresszivitás egyébként a felelőtlen szaporítás miatt jött be, egy kutya elhízása pedig 99%-ban (ha nem 100) a gazda hibája.


Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy olyannak, aki csak most szeretné első kutyáját megvenni, meg szeretné tanulni a kutyát nevelni, tanítani, egy pumit, mudit esetleg egy komondort vagy kuvaszt kellene ajánlani?

2011. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy Pumi Mudi vagy egy puli első kutyának kiválló! Nem kell hozzá tulzottan erős kétz könnyen kezelhető játékos kutyák!
2011. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
De a vizsla is az!
2011. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%
tény,hogy sok agyonszaporított divatkutya van...de nekem pl a magyar kutyák közül csak a vizsla és a kopó tetszik...a mudinak olyan amorf feje van,nem jön be...
2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Most őszintén, neked aztán nem mindegy, hogy más milyen kutyát akar magának? Ha neki az tetszik akkor ki vagy te, hogy megmondd melyik lenne szebb meg jobb? Már ne is haragudj...
2011. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Yorkshire-om van.

Minden bizonnyal azért tetszett meg anno ez a fajta, mert sok embernél láttam, és külsőre nagyon megfogott. Nem lakunk kertes házban, tehát még "praktikus is". Szinte egyáltalán nem hullik a szőre, ezért édesanyám is beleegyezett.

Egészséges, kiegyensúlyozott kutya, iskolát végeztem vele.


De tartanék még szívesen perzsa agarat, bearded collie-t, német dogot, pulit, vagy tacskót. Viszont igyekszem reálisan felmérni az életkörülményeimet, és a kutya igényeit, és nem hiszem, hogy ezeknek a fajtáknak mindent tudnék biztosítani.


Szóval ha azért is van yorkim, mert divatos, nem érdekel. Ő az én kutyám, szeretem, és tudom, hogy boldog élete van.

Szerintem inkább azon puffogj, hogy miért tartanak a mai napig több tízezren élhetetlen körülmények között kutyákat, láncra verve.

2011. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
31%

szia!


Na ezért vettem én mudit! Legalább megismertethetem minden séta alkalmával néhány tudatlan embertársamat eme elfeledett magyar fajtával! És ráadásul okos is, nem kell a szájába rágni a dolgokat, mint ezeknek a fajtáknak.


Olyan sok emberrel találkozok, akik azt mondják, hogy soha nem hallottak még a mudiról. De a yorkie-t, német juhászt azt persze ismerik...

2011. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
48%
Kapaszkodj meg, nekem a Labrador Retriever a kedvencem! Ilyen volt az első kutyám, és ha megtehetem, biztosan lesz még. Gyönyörű, okos, gyermekbarát, egyszerűen imádom. Természetesen normális tenyésztőtől fogom venni, nem szaporítótól, így tudni fogom mire számíthatok. Az elhízás teljes mértékben a gazda hibája, mert túleteti, és nem mozgatja, pedig a Labradornál ez nagyon fontos. A Labi mellett biztosan lesz még kutya, pl. a Szamojédek nagyon tetszenek, majd még elválik, de a Labrador biztos. És csöppet sem érdekel, hogy más divatkutyának tartja. A magyar kutyákról annyit, hogy nem tetszenek, így nem is lesz, szívem joga.
2011. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Óh, "több százezer fajta"? Lemaradtam az utóbbi fél napban.


Persze, nem csak ez a tíz létezik.

Nekem tetszik a cane corso, de mire oda jutok, hogy másik kutya lehet, addigra mindenkinek ilyen lesz, akkor már én leszek a bunkó, hogy nekem is olyan lesz? Basszus kereshetek másik "kedvenc" fajtát.


Nem értem, hogy miért akadsz ki. Mindig voltak, vannak és lesznek divatfajták.

2011. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!