Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenkinek Labrador,...

Miért mindenkinek Labrador, német juhász, pitt, staffi, corso?

Figyelt kérdés
Mostanába szinte mindenki ha kutyát szeretne akkor ezek jönnek gondolkodóba: Labrador, Golden retriver,Német juhász, Staffi, Pitbull, Yorki, Berni pásztor, Cane corso. Annyi gyönyörű kutya van, több százezer külömböző fajta közül lehet választani, akkor miért látom mindenhol ugyanazt? Mert okos és jó? Mert a többi nem az? Lassan kiráz a hideg tőlük. Pluszba még kezdenek elkorcsosulni, a rossz tenyészettől. A német juhász külsőre, és idegileg is már teljesen KO. Goldenbe most bejött az agresszivitás, Labiba könnyen elhízás, egy csomó betegségük van már, és tovább tenyésztik. Tényleg, a német juhász már teljesen elkorcsosult, egy szép kutyát sem láttam manapság. Igen, engem kicsit idegesít, bár az én kutyám sem egy álom, de altatás elől volt mentve, Uszkár, minél öregebb annál makacsabb.:)
2011. aug. 22. 13:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem igaza van. Ezekkel a kutyákkal tömve van minden. nem bajha ilyen van valakinek de mikor valaki kutyát akar egy ből azt mondják neki labrador, német juhász egy pár évvel ezelőtt még ahol én lakom a faluba csak 2 labrador volt most meg minden második háznál van legalább egy. Aejett hogy van 9 csodálatos magyar fajtánk és az szinte nem kell senkinek! meg van még egy csomó más szép kutyafajta is!
2011. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

...De amúgy az nagy hülyeség, ha valaki divatból választ kutyafajtát.Nahát, nem tudom, az miért jó valakinek?

Engem nem az fogott meg a retriverben, hogy "divatos", hanem az angyali pofikája és a természete.

2011. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
nem azt mondják hogy vegyél mudit vagy pumit!
2011. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
7%
Mert az emberek hülyék,itt mindenki a külföldieket isteníti,pedig vannak magyar fajták amik okosabbak szebbek, taníthatóbbak mint bár mi más, a német juhász az nagyon okos de sajna már elkorcsosultak, bármennyire hihetetlen ,ha vissza tekintünk 40 évet és megnézzük a statisztikát ki derül hogy még a magyar ebek voltak többségben nem volt ennyi kutya baleset.De ez az elidegenülés a magyartól az egész társadalomra vonatkozik ,meg kellene becsülni azt amink van!
2011. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van, de amióta csak a világon vagyok, golden retriever van és volt a háznál.
2011. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem divatból tartok, hanem az állatok iránti szeretetből. Németjuhászom van, anyagi gondokkal küszködő tenyésztőtől kaptam 12 éve.

Szeretem, nem érdekel, hogy szerinted divatkutya.

Szép és nem idegbeteg, sőt, az eddigi legkedvesebb, legodaadóbb, leghűségesebb kutyám.

Ha kiráz a hideg tőlük, az meg a te bajod.

2011. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ezen miért vagy kiakadva.

Mindenki olyan kutyát tart, amilyet akar, vagy amilyen jutott neki. Ezt az utolsót úgy értem, hogy például utcáról fogadott be kutyát, mint én is.


Van két pulim. Egy németjuhászom is volt, akit nemrég kellett elaltatni, de 13 évet élt.

Nemrég befogadtam egy kutyát, akiről azt hittem, hogy kaukázusi, de egyre inkább egy németjuhászra hasonlít, és nagyon örülök neki! Szeretem a németjuhászokat, mindig is volt nekünk, és nem értem, hogy ez miért olyan baj.


Sosem divat alapján választok, kutyát meg főleg nem!


Ezek legalább tényleg kutyák, nem úgy mint a sok kis zsebkutyák, akiket táskákban hordanak és mindenféle ruhát adnak rá. De félre ne érts, mondom, mindenki olyat tart, amilyet szeretne, annyi biztos, hogy én ilyenen nem idegeskedem, neked sem kéne. :)

2011. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Nekem Németjuhászom van és egyáltalán nincs "elkorcsosulva" gyönyörű,okos kutya!!! Azért választottam ezt a fajtát mert a legokosabb és szerintem a legszebb! Mi vagy te,állatorvos,hogy ennyire értesz az idegrendszerükhöz?A kutya olyan amilyennek a gazdája neveli! Én szeretem a hazámat,de azért nem fogok Pulit,pumit vagy komondort venni mert egyszerűen nem találom őket szépnek!
2011. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem divatból inkább "mini" yorkie-t, "mini" csivavát meg mindenféle "mini" vackot tartanak az emberek.

Sajnos, hogy ezek a fajták ennyire tökre vannak vágva, az tükrözi a magyar mentalitást ... csak az új kocsi, csak a kertes ház, csak a fajtatiszta kutya a jó - de normális pénzt áldozni rá azt nem hajlandóak.

2011. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
13:33 neked se eszed, se szépérzéked további jó pufogást!
2011. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!