Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyeken vannak 5-6-7...

Állatmenhelyeken vannak 5-6-7 hetes kiskutyák? Ti voltatok már menhelyen? Aranyosak a kutyusok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

www.allatok.info

www.illatosut.hu

Aranyosak, de nagyon szomorú látványt nyújtanak... A kis szemüket nézd!

Igen, előfordul, hogy menhelyen is vannak kutyacsecsemők sajnos, bár ott szinte minden ebet ivartalaníttatnak. Gyakoribb, hogy ideiglenes befogadóknál találnak helyet a kicsiknek- aztán jön a menhely, ha nem lesz gazdi.

2009. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Mi egyszer elmentünk egy menhelyre mert szerettünk volna egy kölyök kutyát elhozni.(mert az öreg kutyám 16 évesen meghalt,és pótolni szerettem volna a hiányát)Mivel mi társas házban lakunk csak kis termetű kutya jöhetett szóba.Sok kutya volt,voltak jópofák,és aranyosak is,de mindegyik nagy termetű volt,és a legfiatalabb is 1 éves.Próbáltak rábeszélni minket,hogy nyugodtan vigyünk németjuhász keveréket vagy Vizsla keveréket...de nekünk nagy kutya nem volt jó a lakás miatt..(nem a keverékkel volt gond hisz nem fajtiszta kutyát akartunk..Vagy mutattak palotapincsi keverék kutyát de az meg 5 éves volt..Sajnos nekünk a menhely nem jött be,de gondolom nem mindenhol ez a helyzet.Biztos vannak helyek ahol lehet kölyök kutyát is kapni,mi többet nem próbálkoztunk mert kínos volt,hogy kutyáért mentünk és annyira rá akartak minket beszélni mindenféle kutyákra(sajnos csak nagy kutyák),és úgy jött ki mintha válogatnánk....
2009. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: kevés a hely a menhelyeken, de azért nem mindenhol tukmálnak.:) Ezzel együtt meg lehet érteni őket is. Ahhoz gratula, hogy menhelyit akartatok kihozni!

És csak zárójelben: nem faja: kutya. Fajtája: pl német juhász. Tehát helyesen: fajTAtiszta.

2009. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Pakson vannak tündéri pici kutyák és nagyon nagy szükségük lenne gazdira. Ha gondolod írj és küldök képeket. Az Illatos úton is vannak rendszeresen kicsi kölyök kutyák, akiket a gazdájuk ad le. Azokon a menhelyeken, ahol van pénz az ivartalanításra általában csak akkor van pici kutya, ha a mamájával együtt találják meg őket, nem ez a jellemző. Nagyon örülök, hogy befogadni szeretnél egy szerencsétlen sorsú kiskutyát. Pakson vagy az Illatoson boztosan találsz!
2009. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Vannak kiskutyák a menhelyeken (sajnos) ilyenkor tavasszal különösen. Sokszor azonban nincsenek ott, hiszen 2-3 hónapos korukig befogadó szülőknél vannak, ott nevelkednek. De a menhelyen megmondják az elérhetőségüket és meg lehet őket látogatni.
2009. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Érdeklődj a fajtamentőknél, lesznek ott kölykök is szerintem, fognak neked ajánlani. Sok keveréket is gondozásba vesznek ha mixet szeretnél.

2009. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Ennyire fiatal nagyon ritka, és nem is adják oda 10-12 hetes kor előtt, de a 3-4 hónapos gyakori!
2009. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

utolsó válaszadónak:

mivel a kiskutyát 8 hetesen már el lehet választani, oda fogják adni ha van.

2009. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
www.minimenhely.hu itt szoktak kölyök kutyák is lenni.
2009. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Nagyon jó ötlet, hogy menhelyről szeretnél kutyust hozni,és szerintem ne add fel az első "szerencsétlen" próbálkozásnál. Nézz körül a noeallatotthon.hu -n vagy a minimenhely.hu-n,én itt szoktam látni kiskutyákat is(kistermetű&kölyök). Nem akarok beleszólni,de szerintem az 5-6-7 "korhatár" egy kicsit alacsony. A kiskutyáknak is jobb,ha 8 hetes korukig a mamival lehetnek,ha van erre lehetőség, és egy 3-6 hónapos kutya ugyan olyan könnyen be fog illeszkedni a családba, mintha 5 hetesen hoztátok volna.Tényleg,nincs tündéribb egy 5 hetes picinél,de egy menhelyről hozott pár héttel/hónappal idősebb kutyus kárpótolni fog ezért az apróságért a hálájával és a rengeteg szeretetével.Olyan sok kutyus keres gazdit,gondolj erre!Szóval szerintem még ne vesd el a menhelyes ötletet!

Sok szerencsét,jó kutyázást!

2009. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!