Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugyanakkora-e az esély?...

Ugyanakkora-e az esély? Tenyésztett, VS. Szaporított kutya.

Figyelt kérdés
A tenyésztett kutya is ugyanúgy elpusztulhat valamitől, mint egy szaporított. Megmérgezhetik, elütheti az autó, ellophatját (barátnőmét ellopták), kullancsfertőzés, rozsdás szögbe léphet, stb.. Hogy ha nem valamilyen genetikai cuccban pusztul el, akkor is megvan ugyanúgy az 50 % esélye, hogy idő előtt elmegy, ill az 50 % esély arra, hogy szép és hosszú élete lesz. Ezért nem fogok válogatni. Amikor megtalálom azt a kutyust, aki elsőre meg tud fogni valamivel (a befogadott cicával igy jártam), nem fogom azt nézni, hogy tenyésztett-e, szaporított, vagy menhelyi. Csak viszem haza és nem filózok. Majd pedig egyekszem neki a legszebb életet biztosítani, legyen az bármilyen hosszú mert sose lehet tudni mit hoz a holnap.
2011. aug. 23. 12:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
ha idegesít akkor támogasd a szaporítókat..
2011. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

12:23

Azért a fehérvári "menhely" alapján ne általánosíts ... fehérvár fekete lyuk az állatvédelemben. Picit sértő ez azokra nézve akik a lelküket kidolgozzák itthon az állatvédelemben.

Senkinek nem kötelező menhelyről örökbefogadni, de nem várhatod el hogy egy ismeretlen eredetű kölyök 100%-ig egészséges legyen.

2011. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:28


Hallottál már iróniáról? :D Nekem is van kutyám, költök is rá, és megéri. Na, de akinek az nem éri meg, hogy 10 évig él a kutyája vagy 2...

2011. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
d elmesélném hogy ez nem neked szólt...hanem a kérdezőnek hogy a inkább szaporítókat támogatja és én ezt akartam kiemelni hogy nem sajnálom a pénzt a kutyámra...ha olyat kapok ami egészséges szép és sokáig a társam lesz..
2011. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
12:28 voltam :D
2011. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Fajtatiszta skótjuhászunk újévkor tűnt el (megijedt a petárdáktól és kiszaladt a nyitott kapun, ebben mi vagyunk a hibásak, de mentünk is keresni). Két hónapig kerestük, plakátoltunk, hirdettük ujságban, neten, Facebookon, mindenhol, chipje megvan, de a kutya nem lett meg... 6 éves volt.
2011. aug. 23. 12:34
 17/37 anonim ***** válasza:
12:31-es nem is viszek onnan többet az biztos. ^^ De elég idegesítő, hogy közben arról is papolnak, hogy milyen jól bánnak velük, hát na. Inkább tízezerrel drágábban veszek, mint hogy megint így járjak. :S
2011. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Valaki becsukta, vagy lehet eladta azóta vagy nem tudom.
2011. aug. 23. 12:35
 19/37 anonim ***** válasza:
31%
ha nem tenyésztésre meg szépségversenyre járkálni kell a kutya teljesen felesleges a törzskönyvezett drága eb.Házat őrizni, vagy csak úgy hobbiból tartani sétáltatni szeretgetni teljesen megfelelő akármilyen keverék vagy ,ha mindenképp valami fajtajelleges kutya kell akkor a szaporító is.Jó gazda kihozza a maximumot akármilyen kutyából és a törzskönyv sem garancia semmire, azt is hamisítják meg a kiállítási eredményeken is sógor koma és a pénz számít.
2011. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
melyik fehérvári menhelyet mondod? mert 2 is van :) az egyiknél önkéntes vagyok minden hétvégén főzünk a kutyáknak kutyakozmetikus is jár hozzájuk szal nem hiszem hogy olyan rossz soruk van :D
2011. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!