Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kép a kutyátokról? Mesélhettek...

Kép a kutyátokról? Mesélhettek is róla!

Figyelt kérdés
mikor került hozzátok, van-e valami vicces, érdekes történetetek?...:)
2011. aug. 24. 12:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs FB-m, így nem tudom megnézni őket.


Lehet félre értettem, de a Rasid 5 hónapos KÁJ és ŐV-re hordod?

2011. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

igen, most kezdtük 2 hete. miért?


36 kg és 69 cm a marmagassága, és elég jól teszi a dolgát a 2. óra óta.


de miért? nem kellene?

a kutyasuliban nem mondták, hogy "korhatáros".

2011. aug. 24. 14:59
 13/24 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, hogy ezt mondom, de elég ostoba kutyaiskolába jársz...


1. Fogváltás előtt TILOS, majd 7 hónapos kora után szabad elkezdeni az ŐV-t legkorábban. Károsodhat a fog és az állkapocs is. Sokan az 1 éves kor betöltése utánra esküsznek egyébként.


2. Pásztorkutyát finoman szólva is nem javasolt ŐV foglalkozásra hordani. Ezek nem ŐV munkakutyák, hanem területőrzők. ŐV-re van rengeteg remek fajta, a pásztorkutya ösztön- és harcrendszerét gyakorlatilag elrontják az ŐV foglalkozással. Az a segéd, aki ért a pásztorkutyához (sajnos ritka az ilyen az országban), megpróbálja lebeszélni a pásztorkutyás gazdikat erről, van aki nem is vállalja.

2011. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A kutya méretei mennyire pontosak és hány hónapos korban lett mérve? Mert kissé nagynak tűnik.

Én a komondorom mindig pontosan havonta mértem.

5 hónaposan 62cm mar és 33kg, 6 hónaposan 68cm és 38kg.

Ha a kutyád valóban 5 hónaposan 69cm és 36kg, érdemes lenne kicsit visszafogni a kajáját, mert tönkremehetnek a végtagjai és lesz egy szerzett DP-je.

2011. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

a kutyám méretei pontosak, rendszeresen járunk orvoshoz, és szerencsére teljesen normálisan fejlődik, csak elég nagy lesz...

(az apja marmagassága 89 cm.)



a fogváltáson pedig már átesett, meg is van az egyik foga!



erről azért még beszélek a kiképzőkkel is, mert a Budakeszi kutyasuliba járunk, aminek elég jó híre van, és még nem szóltak, hogy baj lenne a kutyám korával...


na meg az, hogy csibészeltetik egy párnával - nem karon lógatják -, szerintem nem katasztrófa...


ennél még játék közben is nagyobb megterhelés éri.

Egyébként sem a párna után kap, hanem az ember után... (van ennyi esze...:))

csak nem akarjuk, hogy váratlan helyzetekben rosszul reagáljon.

2011. aug. 24. 15:23
 16/24 anonim ***** válasza:

Értem. Ez már a tenyésztett verzió, nem az eredeti pásztorkutya. Sajnos a tömeg és a méret növelése miatt a küllemtenyésztők már belevittek néhány egyéb fajtát (bernáthegyi, spanyol masztiff, stb.), mint a kangalnál a leonbergit és a német dogot. Melyik kennelből származik a kutya?


A fogváltáson még nem eshetett át, 7 hónapos korig tart (+/- 1, max 2 hét). Szóval 6,5 hónapos koráig tuti nem.


Ha párnával és karral csibészeltetnek egy ilyen kutyát az sajnos katasztrófa. Ugyanis az ŐV képzésnek van egy felépített menetrendje. Eleinte inkább csak önbizalmat adnak a kutyának és rongyoznak, majd később jön a párna, a kar pedig utoljára...

2011. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy melyik kennel és kik a felmenői, kicsit utána érdeklődöm a KÁJ netboard fórumán.
2011. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

köszönöm, de nem szükséges, a kérdésem ugyanis nem erre irányult...


és köszönöm a nagy dicséretet a kutyámnak, ezt betudom annak, hogy nem nagyon ismered a fajtát...


a káj az egyik leghomogénebb kutya. finoman szólva nagy területről származik, van alacsonyabb tömzsi is, és van magasabb, szikárabb fajta is.

Az ő anyja elég testes, izmos kutya, de alacsonyabb, az apja viszont nagyon magas, vékonyabb.


Ő volt az alomból messze a legnagyobb és legelevenebb kutya, mondta is a tenyésztő, hogy milyen méretekre számítsunk.


az egyik hozzászólásomban töltöttem fel képet is, ha szerinted ebben van más fajta, kicsit elmentek otthonról.

2011. aug. 24. 21:25
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Én nem fogok vitatkozni ezen és nem is gyanúsítgatok senkit.

Ismerem valamennyire a fajtát, bár biztos nem annyira mint Te.

Bár az egyik híres KÁJ tenyésztő is írja a honlapján, hogy a nagyobb, testesebb kutyákban bernáthegyi és spanyol masztiff és még ki tudja milyen egyéb fajta vére van belekeverve, a nyers pásztorkutyák 65-75cm és 40-60kg között mozognak. De végülis ő csak egy tenyésztő.

2011. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

igen, ez így igaz. gondolom, a dzselal ad-din honlapján olvastad.


ők ezt az ágat preferálják - ezt is leírják.


ettől még vannak egyéb ágak is, sőt, regisztráltak már méteres kutyát is Türkmenisztánban.


az más kérdés, hogy a túl kicsi, vagy épp túl lomha állatot általában vagy maga a pásztor üti agyon, vagy elhullik munka közben...

Rasid viszont mivel nem munkakutya, nem hátrány, hogy elég méretesre nő.


ha lenne facebookod, látnád a képet, most nem fogok emiatt a képfeltöltés.hu-n bénázni, a tenyésztő pedig, akitől van, apukám jó barátja, ajándékba adta nekem születésnapomra tk-vel.

2011. aug. 25. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!