Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kép a kutyátokról? Mesélhettek...

Kép a kutyátokról? Mesélhettek is róla!

Figyelt kérdés
mikor került hozzátok, van-e valami vicces, érdekes történetetek?...:)
2011. aug. 24. 12:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Igen, azokban a kutyákban van benne a német dog, a bernáthegyi és az egyéb fajták, pontosan a méretnövelés miatt. Sajnos a küllemtenyésztők teljesen tönkre teszik ezeket az ősi fajtákat, szerencsére mivel van munkakutya állománya is, ezért megmarad az ősi vér is. Sajnos a belevitt fajták nem pásztorkutyák, emiatt nemcsak a méretük változik meg, hanem az ösztönkészletük is. Munkára nem alkalmasak, csupán jól mutat az ember mellett. A túl nagy kutya sokat eszik, lomha, lassú, a farkasok seperc alatt kifárasztják, majd megeszik.

A kangalnál leonbergit és német dogot vittek bele, láttam szamár mellett álló azzal kb. egy magas kutyát. Persze a fejének köze nincs a kangalhoz, teljesen molosszeres lett az állkapcsa.


Nézd meg mi az angol masztiffból vagy akár a bernáthegyiből. Túlméretes példányok, amik nem tudnak már normálisan mozogni. A német dogok méretnövelése pedig oda vezetett, hogy a kutyák átlagéletkora 7-8 év, van amelyik a 6 évet sem éli meg.

A bobtail pedig showkutya lett.


Nem az említett kennel oldalán olvastam, másikon. A dzselal addin kennelnek is magas kutyái vannak (80-86cm-s kanok), viszont a tömegük átlagos. Inkább olyanok mint egy átlagos munka KÁJ, csupán jóval hosszabb végtagokkal.


Egyébként a Te kutyád kifejlett méretét olyan 85cm marra és 60-65kg-ra tippelem azok alapján, hogy most mekkora. Ez szerintem elég jó kompromisszum. Nem lesz annyira lomha, mint egy túlméretes eb, viszont mégis tekintélyt parancsoló.

2011. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Viszont még mindig nem válaszoltál melyik kennelből van a kutyád és kik a felmenői.
2011. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

hát igen, ezt mondom, hogy az én kájom teljesen normális.


Türkmenisztánban is vannak akkora dögök, hogy a feje a pasi könyökénél van...


Rasid nincs túletetve, sem keresztezve más fajtákkal, tehát normális, csupán a lábai szép hosszúak.



viszont nem tudom, miért kellene kennelnevet mondanom?...

én tisztában vagyok a kutyám származásával:D


Azért, hogy utána kérdezz, nekem meg kellemetlen legyen, hogy a barátunkhoz visszajut a hír, és azt hiszi, hogy kételkedem a hozzáértésében?


Bocsi, de nem akarok ilyen hülye helyzetbe kerülni.

2011. aug. 25. 09:44
 24/24 anonim ***** válasza:

Jaja, csak a türkmén fazonok átlagmagassága 160cm. :-) És a fotó sem mindegy milyen szögből megy. Hidd el, a nyáj mellett dolgozó kutyák nincsenek magasabbak 75cm-nél és többek 60kg-nál. És akkor már sokat mondtam.

A túl hosszú láb nem baj egyáltalán. Gyakorlatilag sok fajta azért tűnik nagynak, mert hosszú a lába. Állítottam én már a kutyám 90cm-es ír farkas mellé, mégis arányait tekintve eltörpült a komondor mellett.


Érdekel a kennel, ennyi. Mit nem lehet ezen elmondani? Számomra ezzel pont az jön le, hogy nem mered elmondani, mert valami simlisség van a dologban.

2011. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!