Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, és nem kutyások!...

Kutyások, és nem kutyások! Kinek kell alkalmazkodnia kihez?

Figyelt kérdés

Én szeretem a kutyákat, semmi gondom nincs a többségükkel.

Csak a szomszédom vett egy kis pincsi valami keveréket. És folyton ugat.

De, nem most kezdte, már kölyök kora óta úgy 2 éve. Gondoltam, csak megnevelik, de nem, ugyan úgy szólnak neki, és iszonyúan elkezd csaholni. Meg úgy játszanak vele, hogy uagatatják. Ez nem lenne gond, ha a nap többi részében nem ugatna. Csak hogy igen, ugat. Már több szomszéd kérte, hogy valamit csináljon vele, de nem érdekli senki véleménye a válasza: "Fogd be a füled, nem kell hallgatnod!"

Múltkor kérdezgettem, hogy milyen fajta, mennyxi idős, meg minden, és megkérdeztem, hogy minden rendben a kutyával, egészséges? Jó az idegrendszere, szóval nincs baja a fejével?

Erre: "jaaj, dehogy is, nagyon értelmes, meg okos, ügyes szófogadó kutya..."

Erre mondta, hogy: akkor szoktasd le a napi 20 óra ugatásról, de nagyon gyorsan, mert elég nehéz 30 fokban nyitott ablakkal kutya ugatással elaludni!

Erre azt mondta, hogy "nem fogok kutya nélkül élni, bármennyire is utáljátok ti a szomszédok a kutyám!!!"

Erre mondtam, hogy nem, semmi gond vele, csak neveld meg!

erre a válasz."szerezz be TE füldugót, nem nekem a kutyámmal, hanem NEKTEK kell alkalmazkodni!!!"

Erre rám csapták az6 ajtót.

Kérdésem: Kinek kell alkalmazkodni, egy embernek egy kutyával, vagy másik 10 embernek?


2011. aug. 27. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

,,akkor szoktasd le a napi 20 óra ugatásról, de nagyon gyorsan, mert elég nehéz 30 fokban nyitott ablakkal kutya ugatással elaludni! "


Ne haragudj, de egy ilyen beszólással Én is elküldtelek volna a ......

Ha másképp állnátok az egészhez, lehet ő is máshogy reagált volna. Persze tudom hogy zavaró éjjel nappal az ugatást hallgatni, de szerintem meg lehetett volna szépen normális stílusban beszélni vele a dolgot.

Nem csak nektek, ill. nem csak neki kell alkalmazkodni a másikhoz, hanem mindenkinek egymáshoz.


A mi jobb oldali szomszédunk nagyon befolyásolható. Ha valaki tele beszéli a fejét akkor lehetséges hogy hallgat rá.

A válsztó kerítés úgy lett megcsinálva, hogy egy méterrel beljebb van a szomszéd felé. Így az a sáv már nem a mienk, de a mi udvarunkon van. Abban a sávban tuják lettek ültetve, olyan mintha az lenne a választó fal. Amikor csináltuk a kenelt, akkor nem tudtunk hová pakolni, így oda abba a sávba lettek berakva.

Na ekkor jött a szomszéd, hogy ugyan pakoljunk már el onnan mert az az ő földje. Erre apum mondta, hogy ok rendben, de akkor jöjjön át és vágja le a tuják ágait, mert az meg a mi részünkre nyúlik át. Erre mondta a szomszéd, de hát akkor az csúnya lesz. Apum meg mondta, hogy persze hogy csúnya lesz. Elgondolkodott a szomszéd, és megkérdezte, hogy úgy marad e az a rész ahová bepakoltunk. Ekkor el lett neki magyarázva, hogy átmeneti az egész, akkor megértette, és azóta nincs gond.

miután befejeztük a kenelt elpakoltunk, és a tuják ágai is maradtak a helyükön.


Esetleg a kutyás szomszédnak lehetne ajánlani elektromos ugatás gátlót. Ez hatásos szokott lenni. Biztos lehet kapni használtan is.

2011. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

kutyát csak hozzáértő, felelőss ember tartson aki képes mások zavarása nélkül folytatni ezt a tevékenységet

erre kötelezhetik a lakók és hivatalosan az önkormányzati jegyző is!

az ugatásról le lehet szoktatni, ha a gazdi nem képes rá akkor lehet szakembert fogadnia...

2011. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem eltúlzod a dolgot, akkor ebben az esetben neki kéne alkalmazkodni. De amúgy azt gondolom kicsit mostmár a kutyátlanoknak kéne visszavenni, mert már ott tartunk, hogy csak a kutyásoknak van az egyre több tiltás, törvény, korlátozás, alkalmazkodás, de cserébe nincs semmi csak a hiányzó feltételek (pl betartanám hogy futtatóra vigyem a kutyám, ha lenne), utálkozás, lenézés.
2011. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!