Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek kutyát ha semmit se tudnak róla?

Figyelt kérdés

Egy ideje olvasgatom ezt a fórumot és komolyan nem értem az embereket..

semmit se tudnak a kutyákról: mit esznek, milyen foglalkozás kell nekik, mikor kellene állatorvoshoz fordulni, alapvető viselkedési formákat nem ismernek fel (dominancia, félelem stb)

akkor minek nekik kutya?? itt egy csomó olyan kérdés amikor már akár évek óta szenvednek egy kutyával mert "nevelhetetlen" eszükbe nem jut kutya suliba vinni vagy elolvasni néhány legalább neten fenn lévő irodalmat a kutyák viselkedésével kapcsolatban..

Vagy alapvető biológia: nem tudják mi a tüzelés, párzás, semmit se tudnak az elléssel kapcsolatban de már pár nap és jönnek a kiskutyák ezért most nekiállnak és itt tesznek fel kérdéseket..

Vagy levert a kutya, megy a hasa, sántít stb de az orvos helyett itt írogatnak...


Én sok évvel ezelőtt vettem az első kutyám... a faluban mindenkinek volt kutyája (láncon, kenyéren, vízen nevelve) de már akkor láttam, hogy ez így nem jó és vettem könyveket (akkoriban még nem volt internet) beszélgettem kiképzőkkel, elmentem néhány kiállításra stb mire megvettem a kutyám már nagyon sok mindennel tisztában voltam pl azzal is, hogy a kutyám nem alkalmas tenyésztésre de nagyon jó munkakutya lett belőle (ezt képes voltam elfogadni nem is tenyésztésre vettem és nem ragaszkodtam körmöm szakadtáig mint itt sokan ahhoz hogy kölykök legyenek nálunk...)

Ma az internet korában pillanatokba telne megtudni bármit mégse veszik a fáradságot arra, hogy a kutya megvétele ELŐTT tájékozódjanak...akkor minek így kutya? hogy ott rohangáljon az udvarban egy neveletlen állat akiről semmit se tudok? Sőt ami rosszabb még féljek is tőle mert nem értem őt?

Egyszerűen én ezt nem tudom megérteni...


2011. aug. 29. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én téged viszont értelek. Sokszor magamat nem értem, hogy minek járok erre az oldalra válaszolgatni, mikor az eredménye kb. annyi, hogy adtam a szarnak egy pofont... Valahogy mégsem bírom ki, hogy ne tegyem, hátha legalább néha valaki egy-egy tanácsot megfogad :(
2011. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
48%
én véleményem szerint , attól még hogy nem tudja valaki , lehet kutyája..ha valaki kezdő akkor megkérdezi nem ? egyszer ezt is el kell kezdeni :D
2011. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
valahol igazat adok, sőt..........
2011. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

de miért nem a kutya megvétele előtt? miért akar valaki kutyát ha nem tudja, hogy "mi is az a kutya" ?

Ha teljesen alap dolgokat nem tud valaki akkor miért döntött úgy, hogy vesz egy kutyát? Mert aranyos, szőrös? vagy jól megy a ruhájához? hátha megvédi a házat? vagy mégis mi az oka annak, hogy megveszek valamit amiről semmit se tudok?

2011. aug. 29. 18:19
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkodtam már és fogalmam sincs.. néha megáll az eszem, hogy milyen alapvető dolgokat nem tudnak az emberek, de azért a kutya kell... legalább akkor néznének utána a dolgoknak, én mielőtt megvettem a kutyám rengeteg helyen utána olvastam a fajtának meg stb. dolgoknak...
2011. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
89%

a 2. vagyok . Lehet hogy valaki nem jut el odáig hogy könyvet vegyen...O.o

De szerintem valahol el kell kezdeni , ha kezdő az ember akkor végül is megkérdezhet másokat :S

Ja meg sokan úgy gondolják minek könyvet venni ha van az internet ..csak sokan ha még könyvet nem vesznek b*sznak utána nézni a neten..

2011. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ó, mert olyan cuki kölyöknek, tüdni-bündi édes, és ugyan nem tudom mi az a kutya, mik az igényei, de hát mindenkinek van kutyája, úgyhogy nekem is kell. Sétálni neeem viszem, ott a kert, minek? Ivartalanítás? Jajj, hát mutass nekem ebben a faluban olyan kutyát, aki ivartalanítva van. A kiskutyái meg tündi-bündik, úgyis lesz gazdájuk. Oltani sem kell, hiszen majd mégjobban megedződik az immunrendszere. Táp minek, a minőségi meg ugyan az, mint a tescos. Úgy is házi koszttal etetünk, mert régen se volt semmi féle táp. Hogy ha beteg, akkor majd meggyógyul magától, vagy ha nem, akkor ez természetes reakció, pár nap múlva, már úgyis veszünk újat. Jajj, nevelni is minek, nem akarok én csoda kutyát, meg cirkuszi mutatványost se. Hogy van-e törzskönyve? Minek? Kutya, kutya nem? Attól ő még német juhász! Apja is úgy nézett ki, anyja is, akkor ő mért ne lenne az? Ez csak a gazdagok hóbortja. Hallottam-e a menhelyről? Persze, oda visszük a nem kívánt szaporulatokat, azokat a kutyusokat, akik nem kellettek senkinek. Onnan én nem hozok kutyát, amikor ingyen tudok fajtisztát (direkt így) is szerezni. És azért ugat a kutyám állandóan, mert remek házőrző, és nem azért, mert nincs szocializálva.


És amiket fent írtam, nem vicces, nem vicc, ezt sok ember így gondolja! Mert minek nekik kutya? Mert mindenkinek van, nagymamának is, meg mindenkinek.

És ugyan falun élek, és néha megsértődöm, hogy mindenkit egy kalap alá vesznek, de sajnos utána eszembe jut, hogy ez tényleg így van falun, és max. 1-2 kivételes ember van.

2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 évig volt egy német juhászkutyám, most 3 év szünet után kint ugrál a kertben egy fél éves beagle. A német juhászokról hiába tudok mindent, a beaglekről hiába olvastam sokat, néha én is tanácstalan vagyok, mert a német juhászok viselkedését keresem a beagleben, holott tudom, hogy teljesen más a 2 fajta temperamentuma. De hiába, nem állt még át az agyam a beagle fajtára.
2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
az meg hogy valaki úgy vesz kutyát hogy fogalma sincs hogy milyen fajta az agyilag nem százas ( nem kívánok senkit megsérteni :D )
2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
én a 2.-nak mindkét válaszával egyetértek!! :P az én kutyám is ilyen ... mondjuk ha beteg elviszem állatorvoshoz és ha elpusztulna nekem nem 1-2 nap lenne kiheverni ... de amúgy minden más igaz!!
2011. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!