Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek az emberek kutyát?

Shelli kérdése:

Miért vesznek az emberek kutyát?

Figyelt kérdés
Most fogadtunk örökbe menhelyről egy kis gyönyörűséget. Annyi van még!! Egy keverék kutyus is ugyan olyan, sőtt.... Tiszta gáz hogy vannak tenyésztők, közbe meg a menhelyeken már nincs több hely.
2010. jún. 2. 12:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%

A menhelyen a legtöbb kutya lelkileg sérült!

Én is hoztam el már kutyákat menhelyről, a legtöbb sohasem lett teljesen normális.

Ez az oka annak, hogy inkább tenyésztőtől vesznek kölyköt valami kiváló vérvonalból, és arra számítanak, hogy az a kutya teljesen tökéletes lesz.

2010. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
87%

Én csak amiatt vettem, mert mindenképp egy pici Bolognese kutyust akartam, és menhelyen nem is találtam volna ilyet.

Legszívesebben magamhoz venném az összes árva kutyust.

Egyszer elmentem egy menhelyre, de majd megszakadt a szívem..:(

2010. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
2 kutyám van menhelyről, egyik sem sérült lelkileg, okosak, ragaszkodóak. nekem inkább a tenyésztőtől vett kutyával van rossz tapasztalatom. rokonomék két méregdrága komondort vettek jó kennelből, törzskönyv, minden, még egy évesek sem voltak, mikor mindkettő örökletes betegségben pustult el. de másoktúl is visszahallottam már, hogy beltenyésztettek, sok a gond velük, betegesek. nyilván én nem értek ehhez, ez csak tapasztalat a környezetemből. az én egyik kutyám a mai napig elrohan, ha a seprűt kézbe veszem, pedig sosem bántottam, nyilván verték valahol. de csak foglalkozás, gondokodás és odafigyelés kérdése, hogy milyen lesz a kutya. eleinte mindentől félt, most már teljesen bízik bennem, semmi baj nincs vele.
2010. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy te pont olyat akartál. Mert nem mindegy hogy néz ki a kutyus. Ha tényleg sajnálnád a menhelyi kutyákat most onnan lenne kutyusod!
2010. jún. 2. 13:10
 5/32 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert bisztos szüksége van kutyára. De már negint ezen a menhelyes és tenyésztős dolgon lovaglunk. Csak vissza kéne olvasni.

Én is tenésztő vagyok. És ne a tenyésztőket hibáztasd a menhelyek teltsége miatt, mert elvileg egy tk-s kutyát nem lehet menhelyre vinni, ugyanis a tenyésztők visszafogadják a kutyát ha a gazda nem tudja tovább tartani. Itt a gond a szaporítókkalvan, akik ontják a kutyákat, és egyszerre akár 5-10 kutya is szülhet nála, meg legalább 5-6 fajtát tart, éppen ami a divat, aztán amikor kiégnek a kutyák akkor meg váltja a következő fajtákra. Úgyhogy azért ne a tenyésztőket hibáztasd.

Ha itt tartunk miért veszel menhelyről? Ki tudja nem e akarod szaporítani szegényt? Meg egy menhelyi kutyáról abszolút nem lhet tudni semmit, szemben egy tk-s kutyáról mindent: családfa, szűrések, a családfából az eredmények és a szűrések is megállapíthatók, meg még sorolhatnám.... Egy tk-s kutyára a tenésztő garanciát vállal szerződésben, valamint a kutya élete végéig nyomon kíséri az általa tenyésztettkutya életét, ha tetszik ez a gazdinak, ha nem.

2010. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
13:01-nek szólt!
2010. jún. 2. 13:11
 7/32 anonim ***** válasza:
52%
kérdező... figyelj! lehet önző dolog fajta szerint választani és nem menhelyi kutyát venni de... tegyük fel hogy te olyan körülmények közt élsz ahol kisméretű kutyát tudsz tartani. vagy vannak gyerekek vagy valami... akkor csak nem veszel egy olyan állatot akiről semmit sem tudsz és lehet hogy mikor megnő akkora lesz mint 1 tank! vagy ha felnőtt kutyát veszel. lehet hogy bántották és majd harapni fog... én most nem azt a kommentelőt védem. de ez sajnos így van. megvannak a kockázati tényezők. és a tenyésztők azokkal általában nincs baj mert a legtöbbjük legális. de a szaporítók illegálisak és ŐK bántják a kutyákat. szóval még annyi kiigazítás: ne a tenyésztőket szapuld. a szaporítókat.
2010. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vennénk kutyát ?

1. Nekem sajnos nem elég egy menhelyi kutya , mert versenyezni szeretnék a következő kutyámmal amihez törzskönyv kell , és azt menhelyen nem kapok.

2.Nekem már megvan az a fajta amibe beleszerettem , és azt fogok tartani valószínűleg életem végéig ha megtehetem , és csak tenyésztőtől fogok vásárolni , mert sokkal kisebb az esélye h beteg lesz.

13:08 nálad meg biztos h nem tenyéstőtől vette az ismerősöd a kutyát , hanem szaaporítótól.Manapság a könnyen átvágják az embert a szaporítók.


Én is sajnálom a menhelyen élő kutyákat , ha esetleg majd megengedhetek magamnak 2 vagy több kutyát akkor menhelyről is fogok elhozni , de egyenlőre maradok annál a fajtánál amit szeretek.

Egyáltalán nem gáz h vannak tenyésztők , az a gáz h szaporítók vannak velük kéne valamit kezdeni és máris nem lenne annyi kutya a menhelyeken tudni illik ha rajtuk marad a kiskutya , egyből elviszik őket egy menhelyre (ez a jobbik eset , mert sok kiskutyát inkább megölnek).

Na mind1 mindenkinek a magánügye h honnan vesz/hoz el kutyát.

Gondolom majd írod a válaszodban h mekkora sznob vagyok mert versenyeztetni akarom a kutyámat , de erre is csak az a válaszom h senkinek semmi köze hozzá.

2010. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
85%

13:01-es vagyok.

Azért te sem vagy valami okos, biztos jobb lett volna, ha olyan körülmények között hagyom a kutyust, ahol valószínűleg erre a sorsra jutott volna... Milyen rossz ember vagyok, hogy magamhoz vettem egy édes (fajtiszta) kutyát, ki gondolta volna...

2010. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Tisztázzunk valamit! Egyetértünk abban, hogy keverékeket szaporítani rossz. De ha szerinted fajtatisztákat tenyészteni IS rossz, akkor hogy maradjon fenn a faj? Jó, mondjuk azt, hogy előbb fogyasszuk el a keverékeket és csak aztán tenyésszünk fajtatisztákat. De addigra elfogynak a fajtatiszták, mire elkezdenénk tenyészteni őket! Arról nem is beszélve, hogy a menhelyiek úgyse fogynak el. Az én álmom pedig nem egy menhelyi keverék, hanem a kiválasztott fajta egy példánya. Tudom, vannak fajtamentők, de az én első számú kedvenc fajtámból van a fajtamentőknél kb. 10 kutya, egyik fele lelkileg sérült, másik fele annak kinéző keverék. A második kedvenc fajtámnál még reménytelenebb a helyzet, ha örökbe szeretnék fogadni, ugyanis az országban egyetlen helyen tenyésztik, fajtamentőknél nincs. Ha pedig nagy a választék egy fajtában, akkor annak nagy része szaporított, beteg kutya. Miért kell leszólni azt, aki felelősen választ egy jó vérvonalú fajtatiszta kutyát, ha neki az az álma, netán speciális feladatra szeretne kutyát venni? Lassan már mi vagyunk a rosszak, pedig nem a mi kutyáink és azok kölykei vannak menhelyen!
2010. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!