Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek kutyát ha semmit se tudnak róla?

Figyelt kérdés

Egy ideje olvasgatom ezt a fórumot és komolyan nem értem az embereket..

semmit se tudnak a kutyákról: mit esznek, milyen foglalkozás kell nekik, mikor kellene állatorvoshoz fordulni, alapvető viselkedési formákat nem ismernek fel (dominancia, félelem stb)

akkor minek nekik kutya?? itt egy csomó olyan kérdés amikor már akár évek óta szenvednek egy kutyával mert "nevelhetetlen" eszükbe nem jut kutya suliba vinni vagy elolvasni néhány legalább neten fenn lévő irodalmat a kutyák viselkedésével kapcsolatban..

Vagy alapvető biológia: nem tudják mi a tüzelés, párzás, semmit se tudnak az elléssel kapcsolatban de már pár nap és jönnek a kiskutyák ezért most nekiállnak és itt tesznek fel kérdéseket..

Vagy levert a kutya, megy a hasa, sántít stb de az orvos helyett itt írogatnak...


Én sok évvel ezelőtt vettem az első kutyám... a faluban mindenkinek volt kutyája (láncon, kenyéren, vízen nevelve) de már akkor láttam, hogy ez így nem jó és vettem könyveket (akkoriban még nem volt internet) beszélgettem kiképzőkkel, elmentem néhány kiállításra stb mire megvettem a kutyám már nagyon sok mindennel tisztában voltam pl azzal is, hogy a kutyám nem alkalmas tenyésztésre de nagyon jó munkakutya lett belőle (ezt képes voltam elfogadni nem is tenyésztésre vettem és nem ragaszkodtam körmöm szakadtáig mint itt sokan ahhoz hogy kölykök legyenek nálunk...)

Ma az internet korában pillanatokba telne megtudni bármit mégse veszik a fáradságot arra, hogy a kutya megvétele ELŐTT tájékozódjanak...akkor minek így kutya? hogy ott rohangáljon az udvarban egy neveletlen állat akiről semmit se tudok? Sőt ami rosszabb még féljek is tőle mert nem értem őt?

Egyszerűen én ezt nem tudom megérteni...


2011. aug. 29. 18:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

18:21 és ha keverék és mondjuk nem tudja hogy milyen fajta kutyákból "jött össze"?


az én kutyám kóbor kutya volt valaki kidobta szegény a nagybátyám utcájába és én meg befogadtam de fogalmam sincs hogy milyen fakta lehet ... komolyan mondom én még ilyen kutyát nem láttam :P

2011. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Drágám, komolyan úgy gondolod, hogy a kutyatartás során, mikor volt egy harmonikus jó közös élet a gazdi és kutya közt, nem fordulhat elő probléma?


( Nekem is van gondom, és akármennyire rossz a láncon tartás,(én sem értek egyet azzal hogy csak láncra vegyünk kutyát) a kutyámnak jó két-három éve ( most 9) olyan mehetnéke van, hogy nincs kerítés ami megfogja. Rendes, masszív kerítéses kenneleken mászik át, mint egy pók, mi több, előtt-utóbb minden nyakörvet illetve karabínert tönkre tesz, szóval abból is masszívat kell venni, pedig csak egy húszkilós kis keverékről van szó( bár husky vérrel).

Nyilván hagyhatnám menni a feje után is, hogy kutyaboldog életet éljen, de a szomszédok panaszkodtak miatta és amilyen kamionforgalom van, akkor már inkább bekorlátozom. Ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy nem szerettem, tanítgattam volna fiatalon. Semmi nem is jelezte előre, hogy kialakul majd ez a probléma, most azonban van. Kérdeznék is, ha remélném hogy kapok rá itt olyan választ, amire nem gondoltam, de nem fogok.)


Tudod, a kutyák is élőlények, és mint ilyenek, kiszámíthatatlanok, minden élőlénnyel történő kapcsolat dinamikusan változik, és nincs általános szabály rá.


Nem minden oldható meg könyvekből és nem minden tudható meg előre.

Az ember inkább kérdezzen, minthogy megoldatlan legyen a gond,és mindketten szenvedjenek.

Persze bizonyos fokig neked is igazad van, mert a felelős kutyatartáshoz, illetve bármilyen állattartáshoz hozzá tartozik a tájékozódás, de felesleges keseregni itt, mikor legalább az utolsó pillanatokba igyekeznek észbe kapni az emberek. Ilyenkor nem ledorongolásra van szükség, hanem tanításra, a gondolatok megváltoztatására. Ha segítőleg állsz hozzá, lehet hogy eléred, hogy legközelebb okosabb legyen. Ha nem, akkor esélyt sem adsz a felelőtlenül vállalt kutyának.


Egyébként néztél te már be a szex kategóriába? Kérdezhetnénk ott is hasonlót..

2011. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
de akik többségében ide írnak panelban vagy kertes házban élnek együtt a kutyájukkal tehát azt se mondható, hogy láncon van a kert végében sőt még sétálni is viszik de sok olyan kérdés van, hogy a kutya nagyon húz, felugrál, a kölyök harapdál, mindent szétszed, a szuka hágó mozdulatot végez a kanon stb de ötletük sincs, hogy mit csináljanak vele vagy nem tudják, hogy egy kiskutya igenis harapdál rág stb mielőtt egy mobiltelefont megveszek elolvasok róla néhány dolgot az istenért nem valamiről/valakiről akivel esetekben (ahogy itt olvasom) az ágyamat osztom meg..
2011. aug. 29. 18:32
 14/20 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem lehet mindent könyvből megoldani de vannak alapvető viselkedési minták és általános igazságok (etetés, biológia törvényszerűségek stb) amik minden kutyánál pontosan ugyanazok, ugyanazt jelentik, ugyanarra van a kutyának szüksége.. már csak 1 könyv elolvasása vagy egy kiskutya nevelési útmutató sokat segítene..
2011. aug. 29. 18:36
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Igen, vannak viselkedési minták, de mit vársz olyan emberektől, akiknek az iq-ja általában az átlagos alját közelíti ( sértés nélkül.. lehet keresni szép kimutatásokat), és az érzelmi intelligenciája még ennyi sincs?

Mit vársz tehát olyanokról, akik az emberi viselkedést és önmagukat sem értik?

Az a szomorú, hogy nagyon kevesen vagyunk, akik gondolkodni vagyunk képesek, akik rendelkezünk empátiával és probléma megoldó és felismerő képességgel.

2011. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
valahol el kell kezdeni...nekem 7éves korom óta van kutyám,és szívesen válaszolok ezeknek az embereknek.nem értem miért baj,ha valaki veszi annyira a fáradtságot és feljön ide kérdezni?!
2011. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem lennének ezek az emberek, nem létezne ez az oldal. :)
2011. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 nyan nyan válasza:
igen,elég nagy szégyen,múltkor olvasgattam arra találtam,hogy egy kutyának hullott a szőre már kb.2hónapja és feltette gyik-ra/re,hogy most mit csináljon.....2hónappal azelőtt el kellett volna vinnie állatorvoshoz,de neem,inkább felteszi ide a hülye kérdését -.-
2011. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Husky keverékes, visszakérdezhetek? Mennyit mozog az a kutya? Ki vannak elégítve az ösztönenergiái? Azaz ha husky keverék, akkor húz-e, és egyébként mint kutya, van-e lehetősége álatalad irányított szimatmunkára? A zsákmányösztöne ki van elégítve a te irányításod alatt? Ivaros?
2011. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen ivaros kutya, bár a mászkálásnál elsősorban pajtásozott más kutyákkal, ahogy észre vettem. Nagyon közvetlen emberekkel is.


Elég sokat volt mozgatva, bár húzatni nem húzattam.


Most sajnos nincs időm annyit mozgatni mint kellene, illetve ha időm akad sem mindig viszem ki,

(egyrészt mert kissé antiszoc vagyok és új emberek költöztek mellénk, én meg nem bírom ha figyelnek, szoknom kell őket :( )

pedig tudom, hogy épp ezzel a helyhez kötéssel igényelné igazán,( marad a futtatás, a séták közben, hogy átmozogjon, bár nagyon keveslem a környéken a kutyás helyeket, ahová elvihetem)

de a vadászösztön továbbra is ki van elégítve, mivel van a közelben pár jól vadászható egérgóc :) ,

és van egy szarka, amivel rendszeresen veszekednek :D

Na azt kellene látnotok :D :D



Egyébként a kérdezők általában két csoportban oszlanak el: vagy kisgyerekek, akik hirtelen fellelkesültek egy cukipofi láttán, vagy idősebb emberek, aki abba nőttek bele, hogy a kutya az csak legyen, házat őrizni, a gyerekek majd szórakoznak vele, egyébként jól elvannak ahol épp vannak.

Elsősorban a mostani fiatalabbak azok, akik már társként és nem eszközként kezelik a kutyát, bár nyilván van kivétel.

2011. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!