Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom ahhoz szoktatni...

Hogy tudom ahhoz szoktatni hogy az ágyában aludjon?

Figyelt kérdés
Van egy goldenem, és most vettem neki egy műanyag 10-es ferplast ágyat. Pozitív megerősítéssel sikerült elérnem hogy belemenjen az ágyba, amikor ott vagyok és simogatom benne akkor ott marad, de pl. most nem ott alszik, hanem mellette a csempén. Hogy tudnám arra szoktatni hogy benne aludjon? Beletettem azt a takaróját amin mindig alszik, remélem az majd "becsalogatja". Hogy tudnám elérni, hogy ebben aludjon?
2011. aug. 30. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ágyába tegyél kaját pl.:száraztáp
2011. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Párizsival meg sajttal csalogattam be, de ha odateszem a kaját akkor megeszi és ki megy belőle. Vagy úgy gondoltad hogy ott adjak neki vacsorát közvetlen mellette?
2011. aug. 30. 13:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Jah, azt nem tudtam.

Nem úgy gondoldtam!

2011. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sztem simán melege van most,ezért fekszik inkább a padlólapra.a takaró jó ötlet,de a kaja nem, a kettőt nem szabad keverni
2011. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy pekingi palota kutyám van aki 3 éves lesz októberben hát úgy körülbelül 2 és fél éve van nálam. Azóta ágyban alszik velem, tehát sosem volt fekhelye. Körülbelül 1 hónapja vettem neki egy fonott kosarat mikor rokonoknál voltunk 2 hétre már akkor letettem neki bele egy vastag szőrmét és falattal szoktattam. Nem nagyon ment bele, de néha azért igen.

Már most ott tartunk, hogy esténként simán bele fekszik amíg meg nem ágyazok. Még rutinból felugrik hozzám, de utána átmegy az ágyikójába. Eddig sem aludta végig mellettem az éjszakát hanem a földön aludt mert melege volt most viszont az ágyába feküdt. Persze biztos van, hogy nem csak ott alszik, de elég sokat használja. Reggelre azért még magam mellett találom :D, de tudom hogy akkor ugrik fel.

Szóval szerintem idővel ő is megszokja. Én is ha erőltettem nem akarta használni aztán úgy megszokta, hogy az az övé és jó az neki mert nincs láb alatt senki nem zavargálja ott puha is neki.

2011. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Áh, ilyen időben az enyémek sem fekszenek az ágyukban, hanem a csempén vagy max egy pokrócon.
2011. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat :))

Majd ha fázik biztosan bele megy, mert nem fél tőle, ha jutalomfalattal csalogatom akkor belemegy, és le is fekszik.

2011. aug. 30. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen a másik, hogy most meleg is van biztos hűsölni akar. Ilyenkor az enyém sem aludt mellettem sem csak néha úgy hivatalból fel fel nézett, de mindig a laminált padlón feküdt. Bezzeg mikor még a fűtést nem kapcsolták be (központi fűtés) akkor mikor még nem ágyaztam meg hanem a gépnél ültem akkor már ő nézett rám hogy na mivan nem ágyazol?? Aztán meg be a takaró alá :D

Majd megszokja bele fog ő menni főleg ha már nem lesz ennyire meleg.

2011. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ma reggel amikor jöttem le a szobámból már a kis kuckójában feküdt.

Viszont ebben a melegben tényleg nem hajlandó belemenni napközben

2011. aug. 31. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!