Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatámadásoknak MINDIG az...

A kutyatámadásoknak MINDIG az ember az oka?

Figyelt kérdés

Szinte minden héten benne van a Tv-ben, hogy valakit megkapott, megharapott, arcon harapott egy kutya.

Most is volt egy 16 éves csaja, aki lehajolt egy kutyához, hogy pacsit kérjen a kuvasztól, és arcon harapta a kutya.

De mégis miért?

Nem szabad egy kutyához lehajolni?

És ilyenkor mindig az ember a hibás? Elkerülhető lenne, de az emberek nem ismerik a kutya jelzéseit?

Csomószor kisgyerekek az áldozatok. Nem ismerik a kutya jelzéseit, ez az oka?


2011. aug. 31. 19:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

10:16 nem tudom hallottál-e már vakvezetőről. Ő például elég komolyan társa az embernek, és olyan hír még sose volt, hogy vakvezető bárkit megharapott volna. Vajon miért?

Nem tudom hallottál-e már emberkereső kutyáról, aki romok között kutat túlélők után. Olyat se nagyon hallottam, hogy egy ilyen kutya hibázott volna.

2011. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)


Én etológiát tanulok, a kutyák és farkasok viselkedését kutatom.

Valójában máig nem tudjuk, hogy mi váltja ki az ilyen ember elleni agressziót a kutyákból.

Általában viszont ezek bántalmazott, nem megfelelően tartott kutyák.

De van olyan is, hogy az ember horkolására hiszik, hogy morgás és ezért esnek neki...

Sokan kérdés nélkül, hirtelen, szemből közelítik meg mások kutyáit - ennek is könnyen lehet támadás a vége...


A kérdésedre igazából még nem született tudományos válasz.

2011. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Egy valamit azért bizton állítok tudományos rálátás nélkül is: aki azt állítja, hogy a háziasított kutya vakon támad emberi tényező okán kívül, annak még nem volt kutyája(tv-ből okoskodik), vagy ha mégis, fogalma sincs a felelős kutyatartás ismérveiről, ill. a kutya csak van mellette, tanítva nincs. Megnevelt kutya azt teszi amit a falkavezére elvár tőle.
2011. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
"Nem ismerik a kutya jelzéseit, ez az oka?" Igen. Kutyám általában barátságos az idegenekkel, örül, ha simogatják. De vannak emberek, akikkel nem akar barátkozni, pl. mert nagyon nyomulnak, rosszul közelednek felé vagy egyszerűen nem szimpatikusak neki. Ha ilyenek meg akarják simogatni, akkor elhúzódik. Ilyenkor 10-ből 10 ember tovább üldözi, mindenáron be akarják bizonyítani a kutyának, hogy nem akarják bántani. A kutya menekülne, de ők nyomulnak tovább, ami már fenyegetés. Ekkor elkezd ugatni, de ők még mindig nem veszik a lapot! Szerencsére az enyém nem olyan, hogy ilyen helyzetben támadjon, bár biztos őt is ki lehetne hozni annyira a sodrából, de más kutyánál nagyon is elképzelhető, hogy odakap, ha máshogy nem tudja jelezni, hogy nem tetszik neki a dolog. Különösen akkor, ha láncon/pórázon van és nem tud menekülni. Azt is sokszor tapasztalom, hogy a kutya potenciális veszélyt jelent a környezetére és hiába mondom a gazdájának, hogy ez már így veszélyes és valamit csinálni kéne, mielőtt valakit megharap, egyszerűen nem veszik tudomásul a veszélyt, csak legyintenek. Ha valami baleset történne, ők csodálkoznának a legjobban! A támadó kutyák gazdái gyakran védekeznek azzal, hogy eddig ilyet nem csinált. Persze, hogy nem, mindig van első alkalom, de az kizárt, hogy ne lettek volna előjelek.
2011. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy létezik olyan is, hogy baleset történik vagy a kutya eleve rossz idegrendszerű, de ez nagyon ritka. Amerikai statisztikák szerint évente 30-40 ember hal meg kutyatámadásban és 18-19 EZER másik ember keze által. És ezt az óriási különbséget az sem indokolja, hogy az emberek többen vannak, mert nem ENNYISZER vannak többen. Magyar statisztikát sajnos nem találtam, de egyszer olvastam ilyet és ott is legalább 20-szorosa volt a gyilkosságok száma a halálos kutyatámadásokénak, pedig kutyából 2-3 millió él az országban, emberből meg van 10 millió, tehát kb. 5-szöröse az emberek száma a kutyákénak.
2011. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2011. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!