Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tart állatot, aki nem...

Miért tart állatot, aki nem is ért hozzá?

Figyelt kérdés
2 hete vett papám egy kiskutyát, de nem is foglalkozik vele. Ha én nem megyek ki hozzájuk (elég messze laknak) vagy ha mamám nem ad neki enni, inni, akkor senki más nem ad neki. Papám erőltette annyira a kutyát... ennek ellenére kicsit sem érdekli, hogy mi van vele, csak szidja, dorgálja, bármit csinál. Minden elől hagy, a vegyszereket, a szerszámokat, a más állatnak szánt kajákat. A malacoknak szánt kaját a kutya megeszi, amibe olyan is van, amit ő nem is ehetne. Ma ki kellett hozzá hívni sürgősséggel az állatorvost, mert a kutya nem járkál, fekszik, kedvetlen, étvágytalan, ha közeledünk felé harap, ugat, morog. Az állatorvos szerint patkánymérget evett. És valóban, nem is keveset, mert papám a szerszámosba mindig beengedi a kutyát, ahol patkányméreg van szétszórva, mivel még kicsi, mindent megkóstol. Kész csoda lenne, ha túlélné. Ha valami maradandó baja lesz, vagy elpusztul, tuti hogy soha többé nem állok szóba vele. Sok állatot tartok, de megfelelő táplálékkal, és a lehető legnagyobb hellyel vannak ellátva, nem büdösek, a legjobb dolguk van. Úgy gondolom, ha állatot tartok, akkor az igényeinek legmegfelelőbb ellátást nyújtom neki, nem???
2011. szept. 3. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Mamám is kb annyira ért hozzá szegény, de ő legalább jót akar. Olyanokkal tömi, amitől feláll a hátamon a szőr. Rengeteg tepertő, kenyér, krumpli, káposzta, zsírban és olajban tocsogó sz*rokat... sorolhatnám, de ezeket nem is ehetne. Nekem meg már rámegy a gatyám a kutyakajára, hogy normálisat kapjon. 17 éves vagyok, zsebpénzt sem kapok, az összes félretett pénzemet rá költöttem. Az oltásokat legalább normálisan kapja...
2011. szept. 3. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Hosszú kérdésre rövid válasz! egyre hülyébek az emberek
2011. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt minek írtad ide? :O Mondd meg neki a véleményed, aztán kész. Tudod, te vagy a jövő generációja, aki tud változtatni. Ha csak itt puffogsz, azzal sokat nem javítasz a helyzeten.
2011. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad már ezt megbeszélni a papáddal ?
2011. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van esély rá, hogy felépül?
2011. szept. 3. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok ember úgy gondolja,hogy hú mekkora móka lesz tartani például egy kiskutyát de bármilyen állatot, de abba bele sem gondolnak, hogy mennyi gondozást és foglalkozást időt és pénzt igényel egy bizonyos állat tartása. A papádnál is valószínűleg ez volt. De szerintem a legjobb az lenne, ha elhoznád onnan azt a szerencsétlen kutyát, nálad biztosan jobb élete lenne:) Én sem értem az ilyen embereket! Én is nagyon sok állatot tartok, sokat zsebpénzemből tartok el, sokat foglalkozom velük és próbálok eleget tenni igényeikért. Egyébként milyen állatokat tartasz? :) Remélem meggyógyul a kutya!:)
2011. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Magamhoz venném, de nincs már helyem :( 2 csíkos fűegeret, egy dzsungáriai törpehörit, egy oroszlánfejű-házinyúl keverék nyuszit, egy nagy akváriumban garnélarákokat tartok. Több állatra ha időm lenne is, fedezetem és helyem már biztosan nem. Szüleim sem engednék. Nagytestű kutya lesz mert husky-németjuhász keverék, én pedig panelban lakom öcsémmel, anyummal és nevelőapummal. Pedig szívesen idehoznám... :(

Nagypapámnak van egy csomó pénze, mamámnak is, mert mindketten kapják a nyugdíjukat, ami nem is kevés, azon felül céget vezetnek, felveszik a fizetésüket is. De a lustasága határtalan.

2011. szept. 3. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!