Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "sztárolják" az emberek...

Miért "sztárolják" az emberek a németjuhászt? Lerágott csont, mintha nem létezne másfajta kutya! Teljessen elvannak korcsosodva, csúnyák, azzal a csapott hátsó felükkel meg úgy néznek ki mint vmi selejt! Csak nekem gáz a njuhász?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 13:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
85%
jah és a 8 hónapos pitünk ha kell 100méterről egyetlen egy szóra visszahivom mindent elsőre mecsnál mig a nj akiket ismerek nem csinálja!!! vannak okosak köztük is de akiket én ismerek nem azok!! és ezek a tapasztalatok fontosak mert egy vélemény egy adott fajtáról a tapasztalataid alapján jön létre!!!
2009. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%
Mellesleg én karban tartom nem harcra nevelem tehát ha rossz rászolok fenyítem. mi szeretettel neveljük. és eggyáltalán nem érdekel hogy lepontoztak.
2009. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki kutyáját és gazdáját tiszteletben tartom Élölény . Érzése szive van.Mindenkinek a saját állata a legfontosabb,mert az övé ö gondozza szeretgeti neveli.Én az enyémet gondozom nevelem szeretgetem,és ha kell fegyelmezem.Mert a fegyelmezni minden kutyát kell.
2009. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen függetlenül, mindentől, és mindenkitől: Németjuhászom van, gyönyörű, 1,5 éves komolyan írom, imádnivaló, családtag, meg is adunk neki mindent. Nem tudom miért kell őket bántani, aki nem igazán tartana nj-t, hát.. szíve-joga, ahogy gondolja, de ettől még nem kell őket bántani. Attól bármilyen más fajta lehet okos, szép, minden más pozitív tulajdonsággal bíró,,. Természetes, hogy ha valakinek tetszik egyfajta, akkor megpróbál olyat választani, és miután leél vele egy időtartamot, kialakul közöttük egy szoros kötelék, amit semmi másért nem adna, nem cserélne el,,.

Nekem sem tetszik minden egyes fajta, de nem bántom egyikőjüket sem, semmilyen formában. Volt már életem során több más fajta is. Az én nj-om, 2 hetes korától van velem, én neveltem, az anyja helyett, szó szerint, az tuti, hogy imádjuk egymást, és bármelyik pillanatban az életét adná értem, és én is megvédeném őt bármikor, mindenáron.

2009. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%
Te 1 nagyon tudatlan önző buta ember vagy nem hiába szeretik annyian a németjuhásztvilágon a leghűségesebb és legokosabb fajta
2010. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Bruhahaha és Hahahahah :D:D:D:D:D:D

2010. jan. 22. 12:50
 27/28 anonim ***** válasza:

Üdv

Szerintem nem sztárolva vannak,egészen egyszerűen nem véletlen az egyébként töretlen népszerűségük a fajták közt.

A küllemet tekintve nem csak a kiállítási darabokat,agyon tenyésztett kutyákat nézd.Ugyanis a tenyésztésük is ketté szakadt léteznek ugyn munka vérvonalú NJkutyák.Egyébként nem mindegyiknek van full csapot fara az enyém pl:egy minimálisan csapott farú,50-55kg os úgy 70cm es mar magasságú vörös rajzos,nem kövér nem vékony(arányos)és egy kis túra után sem ájul el.Enyi erővel én is tudnék kritizálni néhány fajtát ha én is általánosítanék.Az ugyan tény hogy egyre nehezebb jó németjuhászt találni de van és a túltenyésztés is csak annak köszönhető hogy boldog boldogtalan szinte ellemőrzés nélkül tenyészteni kezdhet mindössze az anyagi hasznot szem előtt tartva és sajna kereslet is van a felelőtlen tenyészetekre.

A nem sok olyan fajta van amit ennyire sokoldalúan lehet használni,nem véletlen használják az egész földön renőrségi,katonai és mentő munkára.Szerintem ez már önmagában is okot adhatna a "sztárolásra"de az a nagy helyzet hogy nem erről van szó ezek csak a rideg tények.Mielőtt fikáznál egy fajtát sztem nézz utána egy kicsit az eredetének,történetének ne csak bután,vagányul kritizálj valamit mert sokat látsz belőle.

Minden fajtában keverék ebben van valami különleges.

Szerintem mi Német juhász tulajdonosok nyugodt szívvel emelt fővel sétállhatunk kutyáinkkal.

2010. márc. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni a kérdezővel,de sajnálom,de tényleg nevetségesen gondolkodsz,te most tényleg nem hiszed azt el hogy egy német juhászkutya lehet okos???Kiszámítható is vagy,megmondom, ha még egy jó szót szólnék a NJ-ről,azonnal azt mondanád hogy nekem csak ők léteznek.EnnyiMeg is lepődtem hogy ennyien egyet értenek veled.

Én személy szerint azért szeretem a fajtát mert volt már három,az első gyerekkoromban eljött értem az iskola elé és hazakísért,a másodikat apám cirkuszi ebnek is adhatta volna annyi szót értett és olyan ügyesen mozgott,a harmadik szegényke meghalt 5 hónaposan egy veleszületett rendellenességben,finoman szólva összetört az egész pereputty szíve,mert olyan szeretet áradt abból a kölökből,hogy az 50 éves munkásemberek csókot dobáltak neki,meg kényeskedtek.Fél nap múlva hallgatott a nevére,2 nap alatt szobatiszta lett,1 hét múlva már őrizte a házat,szóval nekem van okom nem utálni egy egész fajt.Most komolyan,értem én hogy folyton nj így nj úgy,hogy ez téged idegesít,de attól még baromi jó dolgokra képesek.

Nem az Nj-ket akarom fényezni, volt olyan palotapincsim amelyik mindennap tiszteletkört futott le,védte a házat,és megjegyzem hogy volt olyan borzalmas természetű spánielem hogy két hét múlva dobtam vissza az eladóhoz és többé látni sem akartam.Volt egy dalmatám amelyiknek azt mondtam hogy "most hagyj,fáradt vagyok" lehorgasztotta a fejét,ledobta a pórázt,megnyalta a képem,megint felkapta a pórázt és rohant az öcsémhez.

Nah jó, abbahagyom.Összevetve ne utáld az Nj-ket csak mert szeretik az emberek, olyan mintha utálnád a kisbabákat mert a szüleik védik és babusgatják őket.(minden kutyafajra így igaz!)

Bonne nuit!^^

2010. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!