Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám sose lesz normális?

A kutyám sose lesz normális?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van , de én mégis megkérdezem még1x mert az én kutyám szerintem rosszabb . Kis termetű kutyánk van ,a kertünkbe nem tudjuk kiengedni , csak akkor ha a szomszéd beviszi a 2 vizsláját , mert ha nem a mi kutyánk ugrál és ugat és ront neki a drótkerítésnek , a másik oldalról meg a 2 vizsla , ha egyszerre vannak kint , hatalmas hangzavar van amíg persze mi -.-" be nem visszük a kutyánkat , próbáltuk már vízzel locsolni ha támadja őket , sípolós játékától fél ,azt sípotattuk de egy időre abbahagyja , másnap előröl ,meg ha nem figyelünk fut a kerítéshez kakaskodni . Ha a parkba viszem és kutyák vannak , és már találkoztunk velük ,tudja ,h kan kutya már húzza a pórázt és támadná meg , hiába kezelem , ráütök , rászólok , nem hat semmi . Már a parkba se szeretnek bennünket mert tudják milyen őrült kutyám van . Itthon amúgy nagyon kedves és okos tud lenni , illetve szokott is . A minap pedig egyik ismerősünknél volt bográcsozás és elvittem a kutyám , de ott is volt 1 kan , egyből mindkettő egymásnak ront , én lenyomom a földre a kutyám és odaszorítom , akkor abbahagyja az ugatást de még mindig érzem ,hogy ideges . Elviszem a kutya közeléből , leülök egy székre és azt érzem ,hogy ráspriccelte a pisit a lábfejemre , nem tudom direkt , vagy véletlenül egy növényt akart és ott volta lábam de szerintem direkt . Ezt meg úgy tudom a tisztelet teljes hiánya , muszáj voltam hazahozni mert csak agresszív tudott lenni a másik kutyával . Nincs ivartalanítva , de tervezzük , nekem már nagyon elegem van a kutyámból , pedig nevelem minden nap , ha támad nagyokat ütök rá de nem tanul belőle ,vagy rászólok . Lehet az ivartalanítás miatt ? vagy ez más súlyosabb ? Szeretem a kutyám ,de amikor ilyen legszívesebben otthagynám az erdőbe ... Kérlek segítsetek ! Kutyaiskolába nem járatom , nagyon költséges !
2011. szept. 3. 17:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
NAGYOKAT ütsz rá?! Az nem megoldás. Ha csak kicsit akkor az általában hatásos, de ha nagyokat ütsz rá csak aggresszívabb lesz.
2011. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

a kutya nem fog 5perc alatt megjavulni,ha volt valami-már nem emlékszem mi- ami bevált és abbahagyta az ugatást akkor azt kell "erőltetni" akár minden nap

amíg meg nem tanulja h ne ugasson.ez időigényes feladat.amúgy ha nézed a csodálatos kutyadokit ott is vannak erre "megoldások"

2011. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Remélem csak viccelsz.

Ütéssel még senki sem nevelt meg egy kutyát sem. Menj el egy kutyaiskolába, hadd segítsenek, mert látszik, hogy te nem értesz hozzá. Vagy ajándékozd el valakinek, aki tud és akar bánni vele, ne kínozd szerencsétlen kutyát.

2011. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
szoktam nézni , de nincs türelmem , van hogy azok a módszerek se működnek .MEg ha ilyen rosszul viselkedik a kutyám , meg lejárat a viselkedésével , attól csak ingerültebb leszek én is , nehéz nyugottnak maradni .
2011. szept. 3. 17:57
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem akkorákat ütök ,hogy belehaljon , meg nem is akkorát , hogy síkitson mint pl: amikor vki rálép a farkára , meg nem a fejét ütöm ,hogy fájjon neki ,egyet rácsapok a fenekére és ennyi . Nem kínzom , szeretem az állatokat , csak már egy ideje küzdök vele és nem hallgat rám ,
2011. szept. 3. 17:59
 6/27 anonim ***** válasza:
Sok mindent ehhez a kérdéshez hozzá fűzni nem tudok mert már az előttem szólók mindent elmondtak amit el akartam. : D De remélem tényleg csak viccelsz azzal hogy vered a kutyádat...Nézd a csodálatos kutya dokit az biztosan segít.
2011. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsi gyorsabb voltál nálam. Értem...Megpróbálok neked össze szedni pár módszert lehet hogy valamelyik hatni fog.
2011. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Figyeljetek , nem verem a kutyám ,egyet rácsapok a fenekére , hogy tudja rosszat csinált , és mondom , nem hiszem ,hogy fájna neki mert akkor ha van egy kis esze nem csinálná tovább. Nem vagyok állatkínzó .
2011. szept. 3. 18:03
 9/27 anonim ***** válasza:
Hiába magyarázkodsz, tök mindegy, hogy hogyan és hol ütöd, semmit nem érsz el vele, mert nem érti, hogy mit akarsz. Menj el kutyaiskolába.
2011. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%
szerintem igen is hatásosos!! nem azt mondom hogy most üsse mint az állat de kell neki akkorát hogy érezze hogy nemjót csinált!!!!
2011. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!