Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám sose lesz normális?

A kutyám sose lesz normális?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van , de én mégis megkérdezem még1x mert az én kutyám szerintem rosszabb . Kis termetű kutyánk van ,a kertünkbe nem tudjuk kiengedni , csak akkor ha a szomszéd beviszi a 2 vizsláját , mert ha nem a mi kutyánk ugrál és ugat és ront neki a drótkerítésnek , a másik oldalról meg a 2 vizsla , ha egyszerre vannak kint , hatalmas hangzavar van amíg persze mi -.-" be nem visszük a kutyánkat , próbáltuk már vízzel locsolni ha támadja őket , sípolós játékától fél ,azt sípotattuk de egy időre abbahagyja , másnap előröl ,meg ha nem figyelünk fut a kerítéshez kakaskodni . Ha a parkba viszem és kutyák vannak , és már találkoztunk velük ,tudja ,h kan kutya már húzza a pórázt és támadná meg , hiába kezelem , ráütök , rászólok , nem hat semmi . Már a parkba se szeretnek bennünket mert tudják milyen őrült kutyám van . Itthon amúgy nagyon kedves és okos tud lenni , illetve szokott is . A minap pedig egyik ismerősünknél volt bográcsozás és elvittem a kutyám , de ott is volt 1 kan , egyből mindkettő egymásnak ront , én lenyomom a földre a kutyám és odaszorítom , akkor abbahagyja az ugatást de még mindig érzem ,hogy ideges . Elviszem a kutya közeléből , leülök egy székre és azt érzem ,hogy ráspriccelte a pisit a lábfejemre , nem tudom direkt , vagy véletlenül egy növényt akart és ott volta lábam de szerintem direkt . Ezt meg úgy tudom a tisztelet teljes hiánya , muszáj voltam hazahozni mert csak agresszív tudott lenni a másik kutyával . Nincs ivartalanítva , de tervezzük , nekem már nagyon elegem van a kutyámból , pedig nevelem minden nap , ha támad nagyokat ütök rá de nem tanul belőle ,vagy rászólok . Lehet az ivartalanítás miatt ? vagy ez más súlyosabb ? Szeretem a kutyám ,de amikor ilyen legszívesebben otthagynám az erdőbe ... Kérlek segítsetek ! Kutyaiskolába nem járatom , nagyon költséges !
2011. szept. 3. 17:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
hát pedig ezekhez a dolgokhoz türelem az egyetlen megoldás.ott is kiírják h 20percig csinálja cesar ugyanazt amíg a kutya feladja,vagy felfogja hogy mit kellene csinálnia.szánj rá időt mindennap mert így nem fog menni...
2011. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
41%
ja és a gyerekek kezére is rácsapnak ha rosszat csinálnak
2011. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Mint írtam , meg néztem a neten , 5000 alatt nincs kutyasuli ,és az csak a havi díj , benzin költség kivinni a város másik részébe... hidd el én örülnék a legjobban ,ha kutyasuliba járna mert nem bírok vele , de ha fizeted nyugodtan mehetünk :) a szüleimnek igy sincs sok mindenre pénze, főleg a beiskolázás miatt , még nagyon sok minden kéne a sulihoz , mert szüleim nem törödnek a kutyával , sajnálnák re azt az 5ezret is , na meg apukám 7 ig dolgozik H-P ig akkor szerinted ,hogy oldjam meg :) ?
2011. szept. 3. 18:07
 14/27 anonim válasza:
Milyen fajta kutyád van?
2011. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítást nem tervezni kell, hanem azonnal megcsináltatni. Kistestű kan kutyánál nem nagy összeg, de szerintem sokat segíthet.

És segítséget kellene kérned a nevelésében. Hozzá kell őt szoktatnod más kutyákhoz, és meg kell tanulnia, hogy hallgasson rád.

2011. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Dobermannjaim vannak, nem emlékszem, hogy bármelyiket is megütöttem volna valaha. Egy oldalt irányban határozott, erőteljes rántás a pórázon elég, feltéve ha tisztel téged. Kétlem, hogy véletlenül pisilte le a lábfejedet, ilyen sohasem történhet. Megjelölt téged, te az övé vagy és ezt tudatta a másik kutyával is. Nem minden kutyaiskola kerül több tízezer forintba, érdemes lenne rajta elgondolkodni, esetleg félretenni rá pénzt. Tanulj meg higgadtan gondolkodni. Legyél határozott, de ne erőszakkal próbáld elérni, amit akarsz, az ugyanis a félelem, bizonytalanság kivetülése. Szakkönyvek, ismerős segítsége, aki ért a kutyákhoz. Lehetőleg ne olyant keress meg, akinek pl. bolognese vagy golden retrievere van. (de ne sértődjenek meg e fajtájú kutyák gazdái, egyszerűen csak ők nem igényelnek akkora tapasztalatot, bár ennek ellenére ezen kutyákból is elég sok a neveletlen..)
2011. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mennyi idős ?

Ha már nem kölyök akkor szerintem valamit kölyök korban rontottatok el nála.

Minden képen ajánlom az ivartalanítást. Jó lenne ha megtudnád oldani a kutyasulit is.

2011. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%

Akkor miért tartotok kutyát, ha nem tudjátok finanszírozni? Azért, hogy kínozzátok? Eszem megáll. Én sem tudom kifizetni az cirkuszi oroszlánidomárt, nem is tartok oroszlánt.

Mondok valamit akkor, a kérdésre válaszolva:


Kérdés: A kutyám sose lesz normális?

Válasz: Sose.


Mert nem értesz hozzá, fogalmad sincs, hogy hogyan lehet bánni egy kutyával, és nem is fogod megtanulni soha, ha nem szakértőtől kérdezed meg, hanem interneten olyan idióta dolgokat olvasgatsz, hogy "még jobban meg kell ütni, akkor majd szót fogad". Szerencsétlen kutya.

Legalább vegyél egy-két könyvet: például "A kutyakiképzés alapjai" és/vagy "Kutyapszichológia".

2011. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
4 éves kutya , és az a baj ,hogy találtuk 2 évesen körülbelül , nem tudjuk az előző gazdája mit nevelt belé , mire szoktatta , semmit nem tudunk előző életéről . Amúgy kérdezték milyen fajta : az orvos szerint palotapincsi és cav.spániel keverék , palotapincsi teste vagy , kitülemkedő orra mint a spánielnek, és fehér alapon barna foltjai vannak .
2011. szept. 3. 18:15
 20/27 anonim ***** válasza:

Jesszus, én meg egy nagy vad dobermannt vagy rotit képzeltem el a leírásod alapján. Akkor azért annyira nem lesz nehéz vele.

Ütés helyett tedd a kezed a vállára vagy a fejére és ne hagyd, hogy kibújjon alóla amíg meg nem nyugszik. Ha nagyon hülye, kicsit meg is emelheted így a tarkójánál fogva, egy egészen kicsit rázd meg, de !!ne durván, és közben nézz a szemébe. Morogva szidd meg, ha rosszat csinál, ha jól viselkedik, dicsérd meg nagyon.

Mindig ő egyen utoljára.

Adj neki kaját, és amíg eszik, nyúlj bele a tálba. Ha meg akar harapni, koppints az orrára. Ha harap, gyorsan szorítsd össze a száját, de ne üsd meg.

Legyen nálad egy csomó jutalomfalat, és adagold neki minden jó viselkedésre.

Tanulja meg, hogy mi az, hogy "nem".

A lényeg, egyszerre egy dolgot tanuljon. Tudd, hogy mit akarsz tőle, és ahhoz tartsd magad minden esetben.

Olvasd el a Kutyapszichológia könyvet.


Ha a falkavezérség már oké, akkor a kutyának a legnagyobb büntetés az, ha elzavarod magad mellől. Ezt csak akkor alkalmazd, ha nagyon csúnyát csinált.


Az, hogy a másik kutyával hülye, az más kérdés. A másik kutya keze is nagyon benne van, ha így összekapnak. Ivartalanítást tanácsolok én is. Néha vannak ingyenes ivartalanítási akciók, ha nagyon nem akarsz fizetni erre, de hidd el, hogy egyébként is nagyon olcsó.

2011. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!