Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám sose lesz normális?

A kutyám sose lesz normális?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van , de én mégis megkérdezem még1x mert az én kutyám szerintem rosszabb . Kis termetű kutyánk van ,a kertünkbe nem tudjuk kiengedni , csak akkor ha a szomszéd beviszi a 2 vizsláját , mert ha nem a mi kutyánk ugrál és ugat és ront neki a drótkerítésnek , a másik oldalról meg a 2 vizsla , ha egyszerre vannak kint , hatalmas hangzavar van amíg persze mi -.-" be nem visszük a kutyánkat , próbáltuk már vízzel locsolni ha támadja őket , sípolós játékától fél ,azt sípotattuk de egy időre abbahagyja , másnap előröl ,meg ha nem figyelünk fut a kerítéshez kakaskodni . Ha a parkba viszem és kutyák vannak , és már találkoztunk velük ,tudja ,h kan kutya már húzza a pórázt és támadná meg , hiába kezelem , ráütök , rászólok , nem hat semmi . Már a parkba se szeretnek bennünket mert tudják milyen őrült kutyám van . Itthon amúgy nagyon kedves és okos tud lenni , illetve szokott is . A minap pedig egyik ismerősünknél volt bográcsozás és elvittem a kutyám , de ott is volt 1 kan , egyből mindkettő egymásnak ront , én lenyomom a földre a kutyám és odaszorítom , akkor abbahagyja az ugatást de még mindig érzem ,hogy ideges . Elviszem a kutya közeléből , leülök egy székre és azt érzem ,hogy ráspriccelte a pisit a lábfejemre , nem tudom direkt , vagy véletlenül egy növényt akart és ott volta lábam de szerintem direkt . Ezt meg úgy tudom a tisztelet teljes hiánya , muszáj voltam hazahozni mert csak agresszív tudott lenni a másik kutyával . Nincs ivartalanítva , de tervezzük , nekem már nagyon elegem van a kutyámból , pedig nevelem minden nap , ha támad nagyokat ütök rá de nem tanul belőle ,vagy rászólok . Lehet az ivartalanítás miatt ? vagy ez más súlyosabb ? Szeretem a kutyám ,de amikor ilyen legszívesebben otthagynám az erdőbe ... Kérlek segítsetek ! Kutyaiskolába nem járatom , nagyon költséges !
2011. szept. 3. 17:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a levelet , végre, valaki nem engem szid hanem segít . A leveledre írom : mióta nálunk van sose időben kap kaját , utálja a kutya tápokat ,konzerveket , egyedül a halas macskatápot eszi meg nasinak , ezért kénytelenek vagyunk házikosztot adni neki , az meg nem mindig van kész időben , és van ,hogy nem marad neki , ezért elég nehéz az etetés , amúgy ha túrkálok a táljában nem morog , nem harap csak abbahagyja az evést vagy elmegy . Jutalom falatot nem fogad el séta közbe, itthon nagyon imádja a csokit , nem szoktunk neki adni , de vittem séta közbe, amikor jól viselkedett adtam volna, de nem kellett neki , elhúzta a fejét , emiatt már jutalom falatot se viszek , pedig virslit is meg sajtot is a kedvenceit viszem neki de séta közbe neki nem kell . Ezért gondolom ,hogy az előző gazdája rontott el vmit , mert nem eszik ügye kutyakaját , meg ez h nem fogad el jutalom falatot séta közbe is ...
2011. szept. 3. 18:35
 22/27 anonim ***** válasza:

Hát figyi, tuti nem fogja halálra éheztetni magát, attól ne félj. Találd ki, mit akarsz neki adni enni, (vannak olcsó és jó kutyatápok, pl. a Fressnapf saját tápja vagy az Acana akár, ilyen pici kutyának tök gazdaságos), és minden nap ugyanabban az időben tegyél le elé egy tállal. Ha nem eszi meg, vedd el. Soha ne maradjon kint kaja neki! Hidd el, hogy néhány nap múlva meg fogja enni.

Ha le tudod ültetni kaja előtt, az nagyon jó lenne. Leül, megvárja amíg leteszed a kaját, szép komótosan megeszel egy párizsit vagy valamit az orra előtt, aztán "Tied", és megeheti a kaját. Ha nem kell neki, akkor így járt. Nem a kutya a főnök, ez a lényeg :)

2011. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A Kutyapszichológia könyvet meg tényleg nagyon ajánlom, sokat segítene. Lehet, hogy könyvtárban is bent van. A másik, "A kutyakiképzés alapjai", az is nagyon jó.
2011. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget , igazából az ivartalanítás meg a kutyasuli lenne a legjobb ,de tényleg nincs pénz ilyenekre. Pedig tudom ,hogy ott aztán életre szóló nevelést kapna ő is meg én is .A kutyás könyveket meg majd meglátom , mert a kutyadoki is hasonló és az ingyen is van a tv be , de valahogy nekem nem használnak a módszerei , nem mindenki születik kutyaidomárnak , nekem a türelmem 0 és ezért se leszek kutyakiképző .
2011. szept. 3. 18:47
 25/27 anonim ***** válasza:

Olvasd VÉGIG ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Ha utána kérdésed van, szólj. De amíg az alapokkal sem vagy tisztában nincs miről beszélgetni.

Nyilván valóan feleslegesen ütögeted, hiszen te magad is látod, hogy semmit nem tanul belőle. Akkor minek?

Az etetési dologból is látszik, hogy a kutya el van kényeztetve. Ha nem eszi amit elé teszel, akkor éhen marad. Hátha éhesen érdekelné séta közben a falat. Így, hogy nem veszi el, jutalmazni nem tudod, a büntetéshez meg nincsenek meg a technikáid. Ezért nem haladsz semmit.

2011. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm , érdekes a könyv , első oldalnál járok de biztosan végigolvasom , úgy látszik lesz dolgom bőven a kutyámmal , tudom ,hogy a kemény , durva kommenteknek is van alapja ,de szerettem mindig a könnyű utat választani és várni az ivartalanítást és a kutyasulit ami azonban sok pénz. Az ivartalanítás tervbe van véve, ha összegyüjtöttem rá a pénzt , addig is tartom magam azokhoz amit leírtatok . Köszönöm mindenkinek , nehéz , nagyon nehéz leesz ez , főleg suli mellett , meg szakkörök mellett , de megpróbálom .
2011. szept. 3. 18:56
 27/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha tartod magadat az elhatározásod mellett, amikor valami miatt fel akarod adni, gondolj arra, igenis, bebizonyítom magamnak, hogy ez a kutya nem fog ki rajtam. Ne siess, lépésenként haladj, Ne azt számold, mennyi idő múlva lesz eredmény, hanem örülj minden kicsi változásnak.

Ha egy év, akkor annyi, de a végén lesz egy kezelhető kutyád. Az se vegye el a kedvedet, ha nem egy mindenkivel játszadozó válik belőle. A régi életét, a vele született alapokat teljesen nem lehet eltüntetni.

2011. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!