Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szaporítok, akkor rossz...

Ha szaporítok, akkor rossz ember vagyok és a kutyáimban is kárt teszek?

Figyelt kérdés
Nem 20 kutyával szaporítok, hanem csak 1 fiú és 1 lány van. Születtek már 1x kicsik és szépek voltak, semmi küllemi hibájuk nem volt. Jó helyre kerültek és (még) nem szóltak, hogy bármi betegségük, bajuk lenne. A szülőknek csak a szüleik törzskönyvesek. Minőségi táppal etetem őket és mindent megkapnak, amit csak lehet. A kicsik rendesen féregtelenítve, oltva lettek. Csak éppen nem törzskönyvesek. És nem ölök meg ezzel más menhelyi kutyákat, mert aki fajtatisztát akar az nem fog keveréket venni, vagy idősebbet.
2009. ápr. 20. 20:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%
Nem nem vagy rossz ember és nem is ártasz senkinek. Jah és előre is kösz a lepontozást!
2009. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%
sztem ne szaporítsz mert ezzel csak a faj "beszenyezését "eredményezi!a tenyésztés külön munka!nem jó h mindig uaz kutya kutya párosításából van az alom!ÉS NE SZAPORÍTSZ KÉRLEK!amúgy milyen fajta kutyád van amit akarsz?
2009. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%
Ha már ilyen jó vagy akkor mibe van a tk a kiskutyáknak is? Ha nem sajnálod a tápot, az oltást és minden mást?
2009. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%
Én csak annyit kérdeznék hogy mennyi idősek a kutyák? Mennyi idős volt a szuka és a kan mikor párosodtak? Honnan tudod hogy nem rokonok? (a szüleik tk-ét jó alaposan áttanulmányoztad?) Milyen egészségügyi szűréseket végeztettél? Ezeknek hiányában honnan tudod hogy nem örökítenek-e a kutyáid vmilyen betegséget? Mennyi pihenőidőt adsz majd a szukának mielőtt újra befedezteted? Szakértő megmondta hogy alkalmasak-e tenyésztésre? (nyílván tenyészszeméljük nincs, mivel nem törzskönyvesek). 1 kannal és 1 szukával nem lehet tenyészetni, csak szaporítani (ha 20 kutyával csinálod az is szaporítás, de ha 1 kannal, 1 szukával, az is)
2009. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

De ezzel nem ártok szerintem annyit a fajtának és máskor is kérdeztem itt valamit és hát eléggé le szóltak. Akiket személyesen ismerek senki nem szólt, hogy ez rossz lenne, és megdícsérték őket, még az állatorvosok is. Csak itt mindig leszólnak.

Más kérdésem: miért kell a törzskönyves kutyákat mindig szűrni betegségek ellen, ha az öröklődő és a szüleit már szűrték, vagyis ő nem lehet beteg, mert a szülei sem azok. És egy törzskönyves, TENYÉSZTETT kutya nem fog az enyéimmel keveredni. Vagyis én nem ártok a fajtának (nem nevezném meg melyiknek). De ismerek pár embert akinek pl. van 2-3 kanja és 20 szukája és folyamatosan pároztatja őket. Meg sok tenyésztő közeli rokonokat pl. apja, lányát pároztat. És a lányt kb. 3 éve vettem és akkor még nem gondoltam rá, hogy lesz még 1 és esetleg kicsik is. Nem szeretném minden tüzelénél pároztatni, de nemsokára megint fog és még nem tudom mi legyen, hogy ne legyenek kicsik. Valaki v.mi gyógyszert nem tud ajánlani?

2009. ápr. 20. 21:17
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

A legegyszerűbb ha arra az időre különzárod őket, mert a gyógyszer árthat neki!

A fajtaspecifikus betegségekre jó leszürni őket,hogy ne örökítsék, ne rontság a fajta "minőségét".

2009. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert a szülei voltak szűrve attól még a te kutyáid hordozhatják azt a gént, ha náluk nem is jön elő, de lehet a következő generációnál kijön. Azért KELL minden tenyészegyedet szűrni. Most gondolod hogyha a kutyáid ükapja szűrve volt akkor a többit már nem is kell?
2009. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
És a szuka mikortól termékenyülhet meg? A vérzés után? Én úgy tudom. De valahol a vérzés 7. napjától olvastam. Ha csak pár napra, esetleg 1-2 hétre kell elzárni akkor rendben, de tovább nem bírnák.
2009. ápr. 20. 21:23
 9/31 A kérdező kommentje:
De ha monjuk 10 generáció szűrve volt és nem volt náluk gond, akkor gondolom tovább se nagyon lesz. Vagy hányszor volt már rá példa?
2009. ápr. 20. 21:25
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon még csak pár éve szűrnek fajtaspecifikus betegségekre, így 10 generációra még biztos nem volt szűrve a kutya. 5-10 éve csinálnak ilyen szűréseket itthon, de inkább 5. Szóval én azért megcsináltatnám....

Miért nem árulod el milyen fajta? Miért titok?

2009. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!