Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vitt már valaki kutyát az...

Vitt már valaki kutyát az Illatos útra?

Figyelt kérdés

Mi történik ott? Egyből elaltatják, vagy ketrecbe kerülnek és hetekig ott várnak?

(A családban van egy 14 éves kutya akit nem tudnak tovább vállalni megváltozott családi háttér miatt. A kutya olyan öreg, hogy egyetlen menhely sem veszi be, már 100helyen érdeklődtem, állatorvosi rendelőben meg nem altatják el, mert vannak életfunkciói, nem szenved...)


2011. márc. 23. 13:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
76%
Pffftt... Az ilyenektől, mint ti, rosszul vagyok... A nagyszülők, gondolom, menhelyen vannak? Vagy őket már elaltattátok, mert megöregedtek?
2011. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Két hét karantén kennelbe zárva, utána további kennelbe zárás, amíg nem jön be egy esélyesebb kutya, és altatják helyette őt.


Nézd csak meg milyen csodás körülmények: [link] Érdemes böngészni a képeket, hogy egy kis ízelítőt kapj.


Őket próbáltad már? [link]

2011. márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ne ess nekem. Kb. tehetetlen vagyok a dologban, amit tudtam már megtettem, mindenhol körberöhögtek, hogy egy 14 éves kutyának keresek új otthont. Nem tudod a hátteret, így kérlek ne ítélkezz. Köszönöm!
2011. márc. 23. 13:52
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Rossz menhelyeken érdeklődtél. Én dolgoztam menhelyen, és alég sok öreg kutyánk volt. Az Illatoson bebasszák a kutyát egy kicsi visszahngzó zajos kennelbe, ahol a legkiegyensúlyozottabb kutya is bedilizik pár hét alatt. Ha utcáról jött, akkor megvárják a 2 hetet, ha van érvényes veszettségoltása, amint amint kell a helye, altatják - legalábbis én így tudom.

Próbáljátok a Rexnél vagy a Noénál, várólista van, de 1-2 hétig csak el tudjátok rakni valahova. Ha valami fajta látványosan van benne, akkor fajtamentőknél is próbálkozhattok.

Szóval bármit, csak az Illatost ne.

2011. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld elérni az idős állatokat mentő szervezetet amit linkeltem, és kérj tőlük segítséget! Nagyon kedvesek, segítőkészek!
2011. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Noé, Rex, és fajtamentők mind megvoltak már. Kb. 30 helyre telefonáltam, A Szent Ferenctől mindenfelé 14 éves kutyának 0 % esélye van új családhoz, amúgy is kb. még fél éve lenne (ezeket az állatmentők mondták) és sehol nem voltak m hajlandóak még várólistára se tenni.
2011. márc. 23. 13:58
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit vársz tőlünk? Az idős állatmentők az utolsó esélye, hátha ők segítenek.


Ha nem, akkor adok egy rém etikátlan aljas tippet: kösd ki akármelyik menhely elé mikor nincsenek ott, vagy a menhely felé vezető úton egy fához. Az ilyeneket végül mindig befogadják. Jó nagy kicseszés velük, mert mindenhol full ház van, sőt annak a többszöröse, de legalább a kutya nem az illatoson hal meg.

2011. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen nem tudok elképzelni semmi olyan életkörülményt amikor én kitenném a 14(!!!) éves kutyámat. Egyszerűen ilyen nincs! Az ember a nagyszüleit vagy a beteg gyerekét sem vágja utcára/otthonba stb. ha változik valami az életében - hanem megoldja. Mi vizet zavarhat még egy 14 éves kutya? Egyáltalán milyen fajta?

Fel nem tudom fogni, h miért vált természetessé az embereknek eldobni a feleslegessé vált állatukat? MIÉRT?

Hűség? Felelősség? Tiszta lelkiismeret? Bizalom? - ezek a szavak mit mondanak?

(és igenis ítélkezem, mivel számomra nincs olyan helyzet h én megváljak attól a lénytől akinek megígértem h élete végéig gondoskodok róla)


Az illatoson a következő a menet: a leadott kutyák egyből örökbefogadhatók (és ADOTT ESETBEN altathatók), nekik nincs két megfigyelés. Mivel öreg és esélytelen, így egy esetleges altatásnál ő biztos befutó.

2011. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónak:

Nem kell mindjárt ítélkezni.

Tegyük fel, hogy épp bedől a hitelük, és eladják a családi házat, vesznek helyette egy panelt.

Ilyen körülmények közé vinni egy 14 éves "kertikutyát" nem lehet. :(


Gondolom, okuk van rá, és nem az, hogy lusta megetetni.

2011. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Előző,sokan nemcsak az állataikat,hanem a szüleiket gyereküket is ilyen könnyen dobják el ha már túl nagy teher számukra.Ilyen világban élünk.
2011. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!