Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt (kistestű) kutyát...

Felnőtt (kistestű) kutyát lehet vinni kutyaoviba, hogy szocializálódjon kölykökkel is?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kistestű kan kutyám aki kb most lesz három éves. Elég jól szocializált nem bánt úgy senkit, nem azt mondom dominánskodik ha úgy jön főleg új kan kutya, de természetesen rögtön leállítom. De ugyanúgy koslat utána és jelölget, felül bírálja. Vagy ezt se hagyjam neki? Eddig csak arról tiltottam le, hogy állt a hátán a szőr, morgott vagy felé akart helyezkedni a másik kutyának (ilyenkor két lábra áll).

Na mindegy szóval a lényeg, hogy nem azt mondom játszani sem tud igazán, felnőtt kutyával sem, csak ritkán például van egy nagy kutya ismerőse akivel úgy néha egész jól eljátszanak csak hát az meg néha pofozgatja az meg neki nem játék. Kis testű kutyákkal egyáltalán nem tud ami akkora mint ő. Ha elkezdenek nekik ugrálni játszásra hívják vagy ráugrálnak rögtön leteremti őket. Feláll két lábra vagy ilyesmi.

Ugyan ez van a kölykökkel is. Ugyebár a legtöbb kölyök kutya alapjáraton akkora mint ő (7 kilós a kutyám) így azok meg amikor oda szaladnak ugrálni rá, játszani ugyanúgy rögtön leteremti őket, meg tépkedik a szőrét. Most mondjuk ki jár egy kölyök kutya oda de vele ugyan ezt csinálja. Nincs vele baja csóvál neki ha meglátja, de ha játszani próbál vele akkor leszorítja a földre meg mint aki meg akarja harapni.


Hogyan szocializálhatnám kölykökre? Mert majd én is szeretnék kölyök kutyát venni és nagyobb testűt aztán nem akarom, hogy később ő szívja meg ha esetleg terrorban tartja a kicsit. Minden tanácsot örömmel fogadok!


2011. szept. 7. 21:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, Te honnan veszed, hogy a kutyaovi ingyenes?

Én a Népszigetibe jártam, és szinte ugyanannyit fizettem az oviért, mint utána a kutyasuliért, és ott is ugyanúgy órák vannak előre meghatározott időpontokban.

2011. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Itt nálunk ami van iskola itt a kutyaovi ingyenes. Nem pesti vagyok. És gondolom ha ingyenes akkor csak nem köteleznek, hogy na márpedig minden alkalomra el kell jönnöd, mert akadhat olyan, hogy nem ér rá az ember. Ha suliba beiratod akkor meg csak menni kell minden órára. Remélem érted mit akarok mondani.
2011. szept. 8. 07:00
 13/19 anonim ***** válasza:

szia!:)


a rakat kölyköt a kutyaovira értettem.:)


amúgy meg de, a kutyasuliba is akkor mész, amikor akarsz, nem kötelező ott lenned minden órán!

hidd el, a behívástól kezdve a játékig mindenen segítenek.


és de, én a nyakamat teszem rá, hogy azért nem játszik, mert ő a vezér...

viszont ezen már annyi is segít, hogy elviszed suliba.

csillogó szemekkel fogja figyelni, hogy mit csináljon - akár elsőre, de egy idő után mindenképpen...


és az is jó hatással lesz rá, hogy látja, a többi kutya is megcsinálja a feladatot.

2011. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy komplikát lenne folyamatosan beutazgatni, sajnos most időm sem nagyon lenne rá és hát nagyon meg sem érné, mert nem a legjobb iskola. Én ha iskolába íratnám a kutyám az a népszigeti lenne én abban bízom vagy hasonló szintűben. Ezért akarom inkább itthon megoldani a problémát. Láttam kutyás bemutatójukat annak az iskolának és egyáltalán nem tetszett sem az engedelmességi sem az ÖV része. Nekem olyan volt, mintha félne a kutya. Rászólt a kutya és össze húzta magát mintha ütést várna vagy ilyesmi. Meg hát na nem jól teljesítettek. Ennyit sőt még jobbat talán még az én kutyámmal is csináltam volna mert mi is tudunk nagyon szépen láb mellett sétálni póráz nélkül és ha rászólok, hogy állj meg mert felállt a marad parancs szóból nem húzza össze magát, pedig én is úgy hirtelen szólok rá. Szóval nekem nagyon nem tetszett és mondom ehhez az iskolához is utazgatnom kéne alkalmanként több mint két órát.
2011. szept. 8. 11:56
 15/19 A kérdező kommentje:
Meg a másik, hogy követelmény a fojtó nyakörv használata.
2011. szept. 8. 11:59
 16/19 A kérdező kommentje:
Szerintem egy jó iskolában, nem ez a lényeg, akár hámmal is lehet képezni kutyát én ilyen kis testűre nem szívesen tennék fojtó nyakörvet szóval szívesebben fogadnék inkább tanácsokat a nevelésével kapcsolatosan. Ételre nem morog mindent el veszek tőle amit kell és ki is köpi ha azt akarom első szóra, vissza hívás már viszonylag jól megy (ahhoz képest ahogy ment még pl 1 hónappal ezelőtt akkor is vissza jött, de volt hogy érte kellett mennem már most vissza jön csak többször kell neki szólni). Rám sem morog nem is morgott eddig, de ha esetleg megpróbálná mit csináljak? Egyedül a kutyákkal ilyen.
2011. szept. 8. 12:03
 17/19 anonim ***** válasza:

hmm.. na így már más a helyzet...:)


ha nem morog rád, amikor elveszed a kaját, tényleg nem ő lehet a vezér...


egyébként nem akkora baj, ha nem játszik más kutyákkal...

lehet, hogy kiskorában érte valami rossz tapasztalat...


de jól írta egy előző, inkább nagyobb kutyákkal kellene összehaverkodtatni.


de az is lehet, hogy ha 2 hónapos (?) koráig nem találkozott más kutyákkal, csak emberrel, ő azt hiszi, hogy ő ember. (nem vicc, komolyan.)


de ez elég valószínűtlen...


igazából egy másik kutyus (ami a tied) LEHET, hogy segítene...

de gondolom, arra nincs lehetőség...



az a fojtós kutyasuli meg tényleg jó trutyi lehet...:(


hmmm... hát, ha nem játszik, az sem katasztrófa....

2011. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát nekem sem tetszik az iskola még ha nagyobb testű lenne érted, de így.

Nem tudom én arra gondoltam, hogy nagy kutyának tekinti magát mert kicsikkel egyáltalán nem tud kapcsolatot létesíteni vagy hogy is mondjam. Mintha ő is minimum közép vagy nagy testű lenne, pedig 28 centi... Lehet ezen meg az segítene, hogy kis testű kutyákkal barátkozzon, de hát azok meg nem engedik oda még az enyémhez se a kutyájukat nem hogy a futtatóra kihozzák. Akik ki járnak a futtatóra azokkal el van, de új kutyák kellenének neki vagy nem tudom. Meg mondom a barátkozással nincs baj örül nekik, csak a játszással. Meg hogy terrorizálja a nagy kutyákat amikor játszanak folyamatosan ugat nekik mintha zavarná hogy játszanak vagy nem vele játszanak, de semmibe veszik őt vagy ha még is akkor sem olyan igazi az esetek nagy részében, mert vagy elkezdi pofozgatni az a nagyobb haverja és akkor ő persze ideges lesz (azért élvezi is mert megy oda de hát ez nem játszás én azt szeretem mikor lefekszik a nagy kutya és akkor úgy birkóznak de olyan ritkán van).

Gondoltam arra is, hogy majd az én új kutyámmal jobb lesz a helyzet mert ha együtt nőnek fel akkor megtanulnak együtt játszani, de félek hogy nem fogja tolerálni akkor sem a kiskutya ugrálását és révén, hogy egy erősebb fajtát szeretnék majd és azonos neműt ez probléma lesz majd ha benne marad. Inkább ettől félek a kölykökkel való dolga miatt. Az nem zavar annyira, hogy nem játszik felnőtt kutyákkal. De persze az is lehet, hogy csak leteremtené aztán meg csak úgy elkezdene játszani vele ha látja hogy itt van.


Öt hónapos koráig szerintem egyáltalán nem találkozott csak emberekkel. Utána mikor hozzám került akkor ahogy sétáltunk egy nagyon lusta mopszal sosem játszottak de jól el voltak. De ami furcsa (5 hónapos kutya azért igen kölyök), hogy soha nem is szabadalmazta, hogy játékra hívja akár bármikor is. De más kutyára se nagyon emlékszem mikor össze futottunk.

Mostanában is ez csak akkor van ha nem járunk ki két napig a futtatóra csak sétálni és akkor na már annyira fel van pörögve hogy mikor elengedem akkor mint a golyó pörög és beugrál a kutyának aminek szintén az a végeredménye, hogy letiporják keresztül mennek rajta és megint csak ideges lesz és támad ugat....

2011. szept. 8. 12:58
 19/19 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy nem találkozhatott kutyákkal, mert mikor három hónaposan láttam akkor már javában levitték szobatisztaságra nevelni, de póráza sem volt a kutyának se hámja vagy ilyesmi de még akkor sem mikor 5 hósan elhoztam. Csak úgy naturba levitték elvégezte a dolgát aztán fel egy idősebb házaspáré volt egyébként. Nem egy olyan környék ahol fú de jól össze járnak a kutyások azért is hoztam el onnan mert meg sajnáltam, hogy ott kéne maradnia. Szóval kétlem, hogy épkézláb kutyákkal találkozhatott volna ott bármikor is. Azt mondták, hogy a gyerekeket nagyon szereti arra vigyázzak oda, ha póráz nélkül van simán elmegy utánuk hát igen tényleg meg maradt ez benne, hogy szereti a gyerekeket szóval biztos vagyok benne, hogy inkább csak emberekkel volt neki kapcsolata.
2011. szept. 8. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!