Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ezzel a nevelhet...

Keditt kérdése:

Mit csináljak ezzel a nevelhetetlen döggel?

Figyelt kérdés

A kutyám egy zabagép.Egy éves szuka keverék és vacsora után ami nem is kis mennyiség rögvest keresgél és szimatol még az asztalra is sőt kukázik is pedig tudja,hogy nem szabad.

Már kapott a pofájára párszor mert az asztalról lelopja a falatokat és a gyerekek kezéből is kikapja a kekszet vagy bármi mást.A múltkor a nagylány kezéből kapta ki az almát.Az utcán minden szemetet felenne a szemem le se vehetem róla.Már az agyamra megy :( És kikap a csúnya dolgaiért de mégsem türtőzteti magát.Mit tegyek?


2011. szept. 8. 19:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ezek vagytok ti.... Sértegető,kötekedő,bántó stílusú emberek. Kiforgattok mindent az eredeti értelméből, imádjátok ha valakit lehet szekálni. Két oldalnyi válaszoló közül maximum két ember volt aki normális hangnemben tudott "beszélni" Mint a hiénák vetitek magatokat rá arra akibe bele lehet kötni.
2011. szept. 9. 10:52
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

na jó.

akkor itt egy segítség:


a kutya 3 hete van nálatok.

felteszem, menhelyi. (?)


a szemetet nem feltétlenül azért túrja szét, mert éhes...

lehet, hogy szimplán csak unatkozik.


amúgy ha van időd, olvasd el:

Szinák-Veress Kutyaetológia című könyvét.


sajnos, így elég keveset tudok a családról és a kutyusról ahhoz, hogy valóban segíteni tudjak...


jó lenne, ha leírnád, hogy került hozzátok a kutya, hány évesek a gyerekek, mennyit sétáltatjátok, van-e a háznál egyéb állat, (kertes ház?), jártok-e kutyasuliba?


ha ezekre a kérdésekre választ kaptam, lehet, hogy tudok segíteni, addig csak tapogatózunk a sötétben.


Nincs nehezebb felfogású kutya, de "keményebb dió" igen.


Először is úgy látom, kicsit túl van pörögve, jól le kellene fárasztani minden nap...

A gyerekek pl. suli után fél-1 órára elmehetnének vele biciklizni, vagy az egész család egy nagy esti sétára...


Rendszert kell vezetni az életébe, ha eddig nem nagyon lett volna.


Az én egyik kutyám is rengeteg galibát okozott, nálunk a kutyasuli és az agility lett a megoldás (a minden napos óriás túrák mellett.)



várom a válaszod, és megpróbálok segíteni!


ja de az tuti, hogy a pofonvágás semmit nem ér - próbáld meg, hogy ilyenkor finoman megharapod az orrát.


ha nagyon nem válik be semmi, akkor fojtónyakörvvel sétáltassátok. (ne ráncigáljátok meg ilyenek, csak sétáljatok vele.) az változtatni fog rajta... (de mondom, óvatosan használjátok, mert a gégéje is eltörhet, ha durvultok!)

2011. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

mégis, mit vártál ???

ide, nem mesterkiképzők irnak válaszokat, hanem hobbi kutyások !

tehát, mindenki ért, hozzá!,vagyis " valószínűleg ,nálad jobban értenek hozzá "

persze a sok állatvédő ,akinek már a hangos szidás is bűn , sosem volt,és sosem lesz " rendes,emberes kutyája ",mert azokkal bizony, meg kell küzdeni, le kell őket dominálni, de A LEGFONTOSABB : BÍZNIA KELL BENNED A KUTYÁNAK-TISZTELNIE KELL A KUTYÁNAK !! csak az a kutya bízik meg benned, amelyik tisztel, és a tiszteletet egy domináns kutyánál, bizony,ha tetszik-ha nem ,néha erőszakos eszközökkel kell -és lehet elérni !!!

következetesség, és bizonyos fokú fizikai erőszak KELL HOZZÁ,SZÜKSÉGES !!!

tanulj, és csak a számodra érdemes dolgokat tartsd meg ezekből az írásokból, és ha megsértődsz,pár válaszon, hát elég gyerekes dolog, egy antonímre haragudni :)

talán kicsit érettebb viselkedéssel, a kutyánál is elérsz valamit !

3 hét semmi, még éveitek lehetnek együtt, hogy ezt hogyan élitek meg az rajtad múlik !!

a tanítási folyamat akkor ér véget, amikor a kutya már kiszolgálta az idejét mellettetek,és 10-15 év után a másvilágon kergeti a macskákat :)

addig pedig van időd !

2011. szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
ne ma kutya a nevelhetetlen, érdekes módon én kutyám is tud engedetlen lenni mikor olyanja van azt mégis sikerült megtanitanom neki h ami az asztalon van az nem az övé... etettem kezemből is pedig de aztis megtanitottam hogy mig nem nyujtom oda neki addig az enyém... értelmesebbek a kutyák mint gondolnád, más odáig jutottam hogy ha saját kajáját rakom elé abba se eszik bele ha rászólok h hagyja, csak akkor nyúl hozzá ha már engedélyt adtam rá.. pedig 1x csaptam rá mikor kicsikorába rágta a kezem... akkorse olyan nagyot... és mellesleg németjuhászom van, 6hónapos korára már semmi probléma nemvolt a kaja témával pedig 3hónaposan került hozzám... és mostis kinthagyunk valamit a konyhaasztalon ahoz se nyul hozzá akkorse ha nincs ott senki... és mellesleg az a 3hónap nem csak a kajára ment rá hanem szobatiszta lett, ül, fekszik, marad, jön ha hivom, ezeket mind tudta annyiidős korára, igaz napi több órát foglalkoztam vele, etetéskor is azzal foglalkoztam hogy ne nyuljon a kajához engedély nélkül... nekedis ezt kéne nem pedig megütni...
2011. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!